Та ноћ је у тами векова нестала,
Кад се, уставив злобу света овог,
Земља у нарујче неба бацила —
И у тишини се роди Са-Нама-Је-Бог.
И много је тога немогуће данас:
Цареви у небо више не гледају,
И не чују пастири у пустињи глас,
Онај којим анђели о Богу певају.
Али вечно, што се те ноћи открило,
Временом је — неуништиво!
И Слово ти се у души опет родило,
Под јаслама се родило живо.
Да! Са нама је Бог — не у шатору плавом,
Не иза границе безбројних светова,
Не у злом огњу, не у дисању бурном,
И не у уснулом сећању векова.
Он је овде, сада — у животу пролазном,
У токовима мутним света немирног.
И знај да владаш тајном за све радосном:
Бесмртни смо; зло немоћно; са нама је Бог.
Владимир Соловјов
https://srodstvopoizboru.wordpress.com/category/поезија/владимир-соловјов/
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах