Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Председниче, да ли баш никога нема у Ђаковици?

      Данас је председник Србије, у директном ТВ преносу из Војно-техничког института у Жаркову, изјавио и следеће: "А ко од вас хоће у Ђаковици да живи.... јел' има икога од вас..... ја нећу, а јел' има икога од вас. А нема никог, нема никог, ал' је то вековна српска земља коју ћемо да чувамо 5000 година, ал' нема ниједног Србина и ко ће да оде тамо"

      Аудио снимак: http://www.eparhija-prizren.com/…/use…/4/vucic_djakovica.mp3

    Као човек и монах, који са својом братијом живи у манастиру Дечани, који је 5 пута оружано нападан након рата од стране албанских екстремиста (иако ме злонамерници називају борцем за независно Косово) дубоко сам повређен, али не лажним оптужбама против себе, јер Бог зна и народ зна ко су Дечански монаси, већ дубоком неправдом која је нанесена нашим храбрим Српкињама у Ђаковици и свим оним прогнаним Ђаковчанима, који би се радо вратили у Ђаковицу, да им у тој намери не одузимате и последњу наду ви, који би са албанским вођама да деле Косово и Метохију и натерају преостале Србе у прогонство, и отпишу их као сувишак.

    Ако нисте знали, знајте, господине Председниче, у храму, а сада манастиру Пресвете Богородице, у Ђаковици већ годинама живе четири старице, храбре Српкиње (игуманија Теоктиста Кастратовић, монахиња Јоаникија Спаић, Васиљка Перић и Нада Исаиловић) о којима брине наш Владика Теодосије и монаси манастира Дечани. Оне су преживеле и паљење своје цркве и куће у погрому 2004. год., а сада живе у обновљеној кући и моле се у цркви коју редовно посећују десетине и стотине верника, посебно о већим празницима. Ђаковчани не заборављају свој родни град и своју цркву Успења Пресвете Богородице и често долазе у посету као и многи други и Срби и странци, који за разлику од оних који их отписују, брину о овим старицама и диве се њиховој устрајности.

    Те старице су јунакиње нашег времена, које својим храбрим постојањем у свом родном граду изобичавају бестидне неистине оних који не маре за своје грађане и отписују их као статистичку грешку и који упорно покушавају да убеде народ Србије да треба да се одрекне и највећег дела Косова и Метохије и нас који овде живимо. Убеђујете Србе да их се одрекну, не само земље која нам је свима одузета великим доприносом режима, коме сте верно служили као министар (дез)информисања, већ да се одрекне живих људи и грађана, који за вас и оне који деле ваше мишљење, очигледно не постоје.

    Господине Председниче, ако ви и ваши слепи послушници нисте спремни да одете да живите у Ђаковицу, разумем, лепше вам је у Београду. Али, пустите оне који хоће тамо и овде у Дечанима, и у Призрену и у Пасјану, Новом Брду и у Грачаници, и у метохијским селима и широм КиМ, посебно јужно од Ибра где нас је већина, да живе. Пустите их да живе јер су то изабрали суочавајући се са свим невољама посебно последњих 20 година, као и вековима њихови преци. Не играјте се са нашим животима. Тешко је, али то што смо одлучили да овде живимо не значи да смо страни плаћеници и издајници. Не ширите недржавнички дефетизам јер је Србија боље заслужила, што су показали њени највећи синови. Немојте да вређате свој народ, ниједног грађанина, без обзира где био, јер вас за то засигурно нико није ни изабрао нити овластио.

    Нека Србија види и зна. Они на власти могу да ураде шта хоће, али историја ће забележити, а Бог ће на крају свима судити.

    "Опрости им Господе не знају шта раде", рекао је Христос и дао нам пример како да се молимо за оне који заиста не знају шта раде.

    39182338_2272310176116441_74164348253361

    39258943_2272310386116420_11320665349868

    39210958_2272310622783063_69855651664903

    39126369_2272311046116354_63559200617938

    39148067_2272311256116333_43493700962552

    39200687_2272348922779233_35446630265168

    39149980_2272348729445919_60301533765770

     

    Измењено од АлександраВ




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Председник Србије јуче је својим говором већ отписао Србе у Ђаковици, и не само у Ђаковици већ свуда јужно од Ибра погазио је наде и снове изгнаника. Повредио је такође и нашу браћу и сестре на северу Косова, који дубоко осећају да смо једно и да смо годинама преживели најтеже заједно. Повредио је и све Србе који дубоко осећају солидарност са својим народом који страда и у земљи и у иностранству.
    Сада он или поделом или признањем, које свакако и после поделе следи, цео народ српски жели да учини саучесницима тог срамног недела, који ће ако га допустимо, остати претешко бреме на савести ове генерације.

    Није то што нам сваки дан говоре нели, питање политике или само територије, иако су Срби вековима гинули да остану своји на своме и у најтеже време. Ово је питање невероватног елементарног људског саосећања. Ћутање у у свему овоме и подсмевање напорима десетина хиљада људи да преживе тамо где је преживети тако тешко, може да постане прећутна сагласност и колективни потпис целе нације, која ће довека остати осрамоћена и понижена.

    И зато се увек сетимо, браћо и сестре, бесмртних речи једног храброг човека који је страдао за истину не тако давно, Мартина Лутера Кинга:

    "Историја ће забележити да највећа трагедија овог периода друштвене транзиције нису отровне речи и насиље злих људи, већ ћутање и равнодушност добрих људи. Наша генерација ће се кајати не само због речи и дела деце таме већ и због страха деце светлости.
    Онај који пасивно прихвата зло, је толико умешан у њега као и онај који га чини.
    Онај који прихвата зло без протествовања, сарађује са злом.
    Наши животи се завршавају оног дана када заћутимо о стварима које су важне."

    ************

    Немојмо зато дозволити да нама манипулишу. Узели су Косово, па зар нису многи освајачи, али да ли ћемо им га предати и признати оно што пет ЕУ земаља не признаје, што не признају најмногољудније земље света, УН, ОЕБС бројне међународне организације, од нас и само од нас зависи. Ми смо спремни да са свима живимо у миру, а да ли су други спремни да нас прихвате на њима је и онима који их подржавају.

    Држимо се става нашег Св. Архијерејског Сабора
    http://www.spc.rs/…/poruka_svetog_arhijerejskog_sabora_o_ko…
    Држимо се става нашег Патријарха: “Оно што се поклони заувек је изгубљено. Да ли ће српски народ поверовати онима који њиме манипулишу или Цркви уз коју је вековима опстао?”

    39200730_2272553769425415_80205430895778

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 26 минута, АлександраВ рече

    Онај који пасивно прихвата зло, је толико умешан у њега као и онај који га чини.
    Онај који прихвата зло без протествовања, сарађује са злом.

    ! ! !

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...