Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Доситеј Хиландарац: МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ?

      "Феномен" тзв. "корисног идиота" није остао нити ван видокруга и елите монаштва СПЦ

    МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ ?

    1. Он није православни хришћанин

    2. Био је суботар (адвентиста) и то никада није успео да превазиђе

    3. Сада има своју секту, и волонтере (наивне следбенике) који раде у његовим пластеницима док он шири причу о здравој храни и дописује се на интернету

    4. Једини од секташа који користи националну причу да би себи придобио нове следбенике

    5. Злоупотребљава име ЦАРА ДУШАНА и исмева га са становишта православних Хришћана. Своје суботарско-јудаистичко схватање покушава да припише Цару Душану, а Цар Душан је био православни хришћанин, додуше и строг, али да Мирољуб Петровић којим случајем живи у епохи Цара Душана, он би сасвим сигурно остао без свог језика и био би унакаженог носа (урезаног или одсеченог, што би рекли обележен)

    6. Нажалост, изрекламирао се преко наивних свештеника, који нису прозрели његову лукавост, и дали су му простор да са својим причама о креационизму и тајним друштвима и ко влада Србијом превари многе православне хришћане

    7. Нема православно учење о Богу као Светој Тројици, Исусу Христу као Сину Божијем спаситељу људи и Богородици

    8. За православне хришћане то је ВУК У ОВЧИЈОЈ КОЖИ и треба се чувати његовог учења. Могло би се много причати о њему, али ко има уши да чује и ум да разуме схватиће горе речено.

    9. БАЛКАН ИНФО у својој тежњи за популарношћу је срозао себе дајући у својим емисијама простор секташу Мирољубу Петровићу

    10. Свима православнима упозорење да се чувају учења Мирољуба Петровића, и да буду верни својој Православној Цркви

    Доситеј Хиландарац

    Измењено од Милан Ракић




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 25 минута, obi-wan рече

    Upravo tu lezi koren svih sektaskih i jeretickih zabluda: Crkva nije liga pravednika, nego Banja preporoda i spasenja.

    Pa naravno, kurvaćemo se, bićemo lenji, opijaćemo se, kockaćemo se, nećemo voditi računa o deci, rasturaćemo porodice, ali će Crkva biti naša Banja preporoda i spasenja.

    Lep rezon, nema šta.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, sirig рече

    Odgeldao sam dosta njegovih emisija i nigde to nisam našao.

    Najlakše je reći on je to rekao, a izvora nigde. Nijedan pretraživač to ne može da nađe.

    Njemu da je do dobre reklame pričao bi priču koju vi želite da čujete, zar ne bi istu ovu priču mogao zapakuje u pravoslavlje, ali to ne radi. On hoće da ta priča bude oslobođena religijskih obreda.

    Послато са PRA-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију
     

    Управо на том сајту који си цитирао у претходном посту, сем ако није уклонио... А и ако је уклонио, мсм да наш нинџа који је пре неки дан уговорио двобој бритке сабље и катане има скриншотове... Веома ружних, да не кажем нешто горе, созерцавања о Богородици, иконама. "Врдања" у конкретном одговору о "природи" његове вере, тј. да ли је православни кршћанин или не, итд...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, sirig рече

    Pa naravno, kurvaćemo se, bićemo lenji, opijaćemo se, kockaćemo se, nećemo voditi računa o deci, rasturaćemo porodice, ali će Crkva biti naša Banja preporoda i spasenja.

    Lep rezon, nema šta.

    Ајде не лупетај. Мош ти то боље

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, sirig рече

    Pa naravno, kurvaćemo se, bićemo lenji, opijaćemo se, kockaćemo se, nećemo voditi računa o deci, rasturaćemo porodice, ali će Crkva biti naša Banja preporoda i spasenja.

    Jesi uopste procitao sta si ovde napisao pre nego sto si postavio?

    Meni je jasno da ti nemas nikakve veze sa Crkvom, ali onda bar nemoj da pricas o Njoj kad vec ne znas sta pricas.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 минута, sirig рече

    On žestoko udara po svim religijama, jedino o pravoslavlju ništa loše nije rekao.

    Evo kako je je jednom adventisti odgovorio

    http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=500#post_716

    http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=500#post_723

    Da bre, sav je ko francuska sobarica... a u stvari, sve one bljuvotine koje je pricao poreklo vode upravo iz raznoraznih oblika adventizma.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, obi-wan рече

    Jesi uopste procitao sta si ovde napisao pre nego sto si postavio?

    Meni je jasno da ti nemas nikakve veze sa Crkvom, ali onda bar nemoj da pricas o Njoj kad vec ne znas sta pricas.

    Jedina Crkva koju priznajem je živa crkva.

    Da li bi svi vi bili pravoslavci da se niste rodili u pravoslavnoj zemlji? Siguran sam da bi se svi vi komplet konvertovali i da ste rođeni negde u Africi.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, sirig рече

    Jedina Crkva koju priznajem je živa crkva.

    Da li bi svi vi bili pravoslavci da se niste rodili u pravoslavnoj zemlji? Siguran sam da bi se svi vi komplet konvertovali i da ste rođeni negde u Africi.

    Kao sto rekoh - nemas pojma o cemu pricas...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 48 минута, obi-wan рече

    Oci lepo kazu: "ne moze jedan izvor da toci zdravu i otrovnu vodu istovremeno". Vidi moju prethodnu poruku o tome.

    Samo što on nije izvor već čovek sa svim vrlinama i manama koje ljudi imaju.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, sirig рече

    Samo što on nije izvor već čovek sa svim vrlinama i manama koje ljudi imaju.

    Nisi uopste razumeo poentu te reci. To napisano je alegorija, stilski izraz koji slikom docarava svoje znacenje. Drugim recima, to napisano znaci da ne moze jedan covek da bude i pravoveran i nepravoveran istovremeno. Miroljub se izdavao i izdaje za pravoslavca, a od pravoslavlja je beskrajno daleko. Nadam se da je sad jasnije...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, obi-wan рече

    Nisi uopste razumeo poentu te reci. To napisano je alegorija, stilski izraz koji slikom docarava svoje znacenje. Drugim recima, to napisano znaci da ne moze jedan covek da bude i pravoveran i nepravoveran istovremeno. Miroljub se izdavao i izdaje za pravoslavca, a od pravoslavlja je beskrajno daleko. Nadam se da je sad jasnije...

    Znam da je alegorija, metafora, ali ne možeš od čoveka očekivati isto što i od vode.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, sirig рече

    Znam da je alegorija, metafora, ali ne možeš od čoveka očekivati isto što i od vode.

    joooj

    Preneseno znacenje je tu da ukaze na smisao recenog, nista u tome nije bukvalno, to je poenta.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    На претходној страни сам написао да је Мирољуб преварио многе људе, да је покрао многе књиге, да је превод Јеховиних сведока представио као ,,свој превод" Светог Писма. Како се онда, ако све то знамо, може говорити о њему као ,,моралном човеку"? И на том испиту он пада, а да не говорим о другим стварима.

    Зато не треба тражити лажне узоре и величине.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    sto se mene tice mogao je da prevodi i japansko sveto pismo to nije toliko bitno dok se zalaze za pravu ,prirorpdnu i etnicku Srbiju ali cim se prodao vucicu i izdajnicima tad je sve rekao i pokazao da je obican klovn 

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ma kapiram ja da je to preneseno značenje, ali problem je što nije tačno to što pričaš. Ima mnogo primera da ista stvar može biti i otrov i lek.

    Konkretno kažeš da izvor ne može biti čist i otrovan i to je tačno, ako se doslovno misli na vodu, ali pošto kažeš da je metafora onda nisi u pravu.

    Evo npr. internet može da se koristi za sticanje korisnih znanja, a može i za destrukciju.

    Isto tako i čovek, nekada ima dobar uticaj, a nekada loš. Pa jel treba sada i Justina Popvića da razapinjemo što je imao učenje o duši koje nije u skladu sa hrišćanskim pravoslavljem.

    Evo nikola888 mu ne zamera što mu većina ovde zamera već što se prodao vučiću.

    Suština je da od svakoga naučimo ono što je dobro. Ne sviđa vam se njegova teologija, u redu, ne sviđa se ni meni, ali jel sad treba zbog toga da kažem, e zato što Miroljub priča da se treba zdravo hraniti, da ne treba piti i pušiti, da se ne treba kurvati, da treba naučiti nešto raditi, a ne izdržavati se od prljavih para bez pokrića koje daje MMF da bi održao ovaj destruktivni sistem u kome živimo, da treba biti fizički aktivan, da treba imati jaku porodicu, da se treba ženiti sa moralnim devojkama, a ne sa onima u koje zaljubiš.

    Jel sad treba da kažem da to ništa nije tačno jer eto on ne propagira pravoslavne kanone, ali ih istini za volju i ne kritikuje. Njegove reči su, ako nekome to pomaže da učvrsti veru to je u redu.

    Mislio sam da ću ovde pročitati nešto što već nisam čuo za njega, ali to su manje više iste optužbe koje kruže ispod svakog njegovog klipa na YT. Ljudi od drveta ispred očiju ne vide celu šumu.

    Više neću pisati na ovu temu, očigledno da su u pitanju različiti pogledi na stvar i svaka dalja diskusija je besmislena, tako da ću se ovde zaustaviti. Samo je bitno da li si na strani Boga i Hrista ili na onoj drugoj, jer Bog sigurno neće zameriti ako si u neznanju zaveden, ako si čistog srca.

    Послато са PRA-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...