Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Доситеј Хиландарац: МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ?

      "Феномен" тзв. "корисног идиота" није остао нити ван видокруга и елите монаштва СПЦ

    МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ ?

    1. Он није православни хришћанин

    2. Био је суботар (адвентиста) и то никада није успео да превазиђе

    3. Сада има своју секту, и волонтере (наивне следбенике) који раде у његовим пластеницима док он шири причу о здравој храни и дописује се на интернету

    4. Једини од секташа који користи националну причу да би себи придобио нове следбенике

    5. Злоупотребљава име ЦАРА ДУШАНА и исмева га са становишта православних Хришћана. Своје суботарско-јудаистичко схватање покушава да припише Цару Душану, а Цар Душан је био православни хришћанин, додуше и строг, али да Мирољуб Петровић којим случајем живи у епохи Цара Душана, он би сасвим сигурно остао без свог језика и био би унакаженог носа (урезаног или одсеченог, што би рекли обележен)

    6. Нажалост, изрекламирао се преко наивних свештеника, који нису прозрели његову лукавост, и дали су му простор да са својим причама о креационизму и тајним друштвима и ко влада Србијом превари многе православне хришћане

    7. Нема православно учење о Богу као Светој Тројици, Исусу Христу као Сину Божијем спаситељу људи и Богородици

    8. За православне хришћане то је ВУК У ОВЧИЈОЈ КОЖИ и треба се чувати његовог учења. Могло би се много причати о њему, али ко има уши да чује и ум да разуме схватиће горе речено.

    9. БАЛКАН ИНФО у својој тежњи за популарношћу је срозао себе дајући у својим емисијама простор секташу Мирољубу Петровићу

    10. Свима православнима упозорење да се чувају учења Мирољуба Петровића, и да буду верни својој Православној Цркви

    Доситеј Хиландарац

    Измењено од Милан Ракић




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 5 минута, Православни Србин рече

    То је неки адвентизам помешан са месијанским јеврејством.

    U osnovi - najbesmisleniji moguci konglomerat sektaskih i jeretickih otpadaka i buncanja, nista drugo.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Да, само имање врлина није показатељ исправности нечијих учења, ставова, итд. Личне врлине могу да имају и атеисти. Али то не значи да су они у праву.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, obi-wan рече

    U osnovi - najbesmisleniji moguci konglomerat sektaskih i jeretickih otpadaka i buncanja, nista drugo.

    Тачно. Да, и његов ,,исправни превод Светог Писма" који рекламира на свом сајту, у ствари је превод Јеховиних сведока. Дакле, од свих секташа је узео помало и тако склепао своје учење које назива ,,Православљем".

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Православни Србин рече

    Да, само имање врлина није показатељ исправности нечијих учења, ставова, итд. Личне врлине могу да имају и атеисти. Али то не значи да су они у праву.

    Upravo tu lezi koren svih sektaskih i jeretickih zabluda: Crkva nije liga pravednika, nego Banja preporoda i spasenja.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    A ovo je vrlo lukava zamena teza: nije uopste u pitanju licnost Miroljuba Petrovica kao takva, nego ono sto on naziva hriscanskim ucenjem. Cak i da je on prepun vrlina, one su uzalud ako su sagradjene na pogresnom temelju. "A temelj je Hristos, i drugoga osim toga nema". Em sto tim nedotupavim pozivanjima na kojekakve oblike linca i nasilja taj covek potpuno odudara od bilo cega jevandjelskog.
    A gde on to negira Hristosa?

    Послато са PRA-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, sirig рече

    Nađi mi gde je to reakao.

    Послато са PRA-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију
     

    Ne pada mi na pamet da ti ja trazim. Nadji sam. Ja sam, jos dok sam bio na starom forumu Verujem (znaci, pre 10+ godina), uzivo i svojim ocima imao prilike da citam te bljuvotine na samom Miroljubovom forumu. To mi je bilo sasvim dosta da mi bude jasno o kakvom coveku se radi. Ne, nije se ni za dlaku promenio na bolje ovih godina, ali je - kao sto Pravoslavni Srbin rece malo napred - naucio da krije sve to prema potrebi.

    Ono sto je njemu najbitnije je samopromocija i reklama, licna korist, nista drugo osim toga.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, sirig рече

    To je upravo ono o čemu on priča, ljudi se hvataju za religijska učenja i od toga prave centralno pitanje, a satanisti uništiše sve prave vrednosti. Ali nema veze, mi ćemo da fiđozofiramo umesto da im se suprotstavimo.

    Послато са PRA-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију
     

    Zlu se suprostavljas zidanjem dobra, nema drugog nacina. A dobro se zida jedino tako sto zivis po neizmenljivom etosu Jevandjelja Hristovog. Drugim recima, ako si aktivni liturgijski hriscanin, onda si na dobrom putu da, radeci na sebi, promenis i ono sto ne valja u drustvu.

    Jedina prava i istinita revolucija je ona unutrasnja, podviznicka, koja se odvija u samom coveku.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, obi-wan рече

    Zlu se suprostavljas zidanjem dobra, nema drugog nacina. A dobro se zida jedino tako sto zivis po neizmenljivom etosu Jevandjelja Hristovog. Drugim recima, ako si aktivni liturgijski hriscanin, onda si na dobrom putu da, radeci na sebi, promenis i ono sto ne valja u drustvu.

    Jedina prava i istinita revolucija je ona unutrasnja, podviznicka, koja se odvija u samom coveku.

    Овде се нема шта додати.

    Такође, апропо приче да се Мирољуб као нешто сад ,,бори за праве вредности", на пример код Теше у оној емисији, Мирољуб је често користио и неке простачке чак изразе, глупирао се, итд. Каква је то ,,борба"?? Друго, причали су ми људи који су или лично били упознати са Мирољубом или су њихови познаници били Мирољубови следбеници. Многе своје следбенике који су му искрено веровали, човек је тако обрлатио и преварио, насамарио. Дакле, служи се и преварама. Друго, ти исти причају како се сама његова деца не придржавају тих ,,моралних вредности" о којима прича на емисијама. И тако даље.

    Дакле, види се да је та Мирољубва ,,борба" и те његове ,,врлине", да су у ствари празне, спољне и да нису унутрашње. То сведоче људи који су лично упознали Мирољуба.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On žestoko udara po svim religijama, jedino o pravoslavlju ništa loše nije rekao.

    Evo kako je je jednom adventisti odgovorio

    http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=500#post_716

    http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=500#post_723

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ne pada mi na pamet da ti ja trazim. Nadji sam. Ja sam, jos dok sam bio na starom forumu Verujem (znaci, pre 10+ godina), uzivo i svojim ocima imao prilike da citam te bljuvotine na samom Miroljubovom forumu. To mi je bilo sasvim dosta da mi bude jasno o kakvom coveku se radi. Ne, nije se ni za dlaku promeni na bolje ovih godina, ali je - kao sto Pravoslavni Srbin rece malo napred - naucio da krije sve to prema potrebi.
    Ono sto je njemu najbitnije je samopromocija i reklama, licna korist, nista drugo osim toga.
    Odgeldao sam dosta njegovih emisija i nigde to nisam našao.

    Najlakše je reći on je to rekao, a izvora nigde. Nijedan pretraživač to ne može da nađe.

    Njemu da je do dobre reklame pričao bi priču koju vi želite da čujete, zar ne bi istu ovu priču mogao zapakuje u pravoslavlje, ali to ne radi. On hoće da ta priča bude oslobođena religijskih obreda.

    Послато са PRA-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, sirig рече

    Odgeldao sam dosta njegovih emisija i nigde to nisam našao.

    Nema toga u emisijama, skontao je da mu to vise tako ne prolazi.

    пре 6 минута, sirig рече

    Najlakše je reći on je to rekao, a izvora nigde. Nijedan pretraživač to ne može da nađe.

    Ima ovde buljuk ljudi koji ce to isto da ti potvrde, mi za Miroljuba znamo, kao sto rekoh napred, vec vise od decenije.

    пре 6 минута, sirig рече

    Njemu da je do dobre reklame pričao bi priču koju vi želite da čujete, zar ne bi istu ovu priču mogao zapakuje u pravoslavlje, ali to ne radi. On hoće da ta priča bude oslobođena religijskih obreda.

    Covek koji nema blama da upada u emisije kao sto je nesrecna Farma je samopromoter i koristoljubac. Tu nema sta dalje da se prica.

    A da hoce da mu prica bude oslobodjena religijskih obreda, onda bi se valjda od starta postavio kao ateista, ne bi se pozivao na Bibliju i tvrdio da je pravoslavac.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...