Празник Васкресења Христова у Православној Охридској Архиепископији, и поред судског прогона на верској основи који још увек траје, ове године прослављен је са посебном радошћу (фотогалерија).
Његово Блаженство Архиепископ охридски и Митрополит скопски г. Јован на празник Васкрсења Господњег богослужио је у Ставропигијалном манастиру Светог Јована Златоуста у Битољу. Епископ полошко-кумановски и местобљуститељ дебарско-кичевски г. Јоаким богослужио је у Куманову, Епископ брегалнички и местобљуститељ битољски г. Марко саслужувао је Патријарху јерусалимском г. Теофил у Светом граду Јерусалиму, док је Епископ стобијски и местобљуститељ струмички г. Давид богослужио у Скопљу.
Извор: poa-info.org
Recommended Comments
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах