Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    Руска Црква рашчинила схиигумана Сергија који пориче пандемију корона вируса

    Духовник и оснивач Средњеуралског женског манастира, схиигуман Сергиј, нашао се у центру пажње након тврдњи да је Ковид-19 – „псеудопандемија“

    shiiguman-sergij.jpg?w=700

    Схиигуман Сергиј (Фото: РИА Новости)

     

    (РИА Новости, 3. 7. 2020)

    Схиигуман Сергиј (Николај Романов) изјавио је да не намерава да напусти Средњеуралски женски манастир, чији је он оснивач, након што га је црквени суд рашчинио.

    „Молим све православне да устану у одбрану манастира. Ја нећу напустити манастир“, – рекао је свештеник у видео – обраћању које је објавио на Јутјубу.

    Како је раније рекао новинарима председник Одељења за односе Цркве за друштвом и медијима Екатеринбургшке епархије протојереј Максим Мињајло, Средњеуралски манастир ће бити враћен под управу монахиње Варваре, настојатељице обитељи која је напустила манастир. Сам Сергиј, који се налази у Средњеуралском манастиру, крши акт надлежног епископа да без писаног благослова не напушта територију Јовано-Богословског манастира, што је, између осталог, послужило као повод и предмет поступка против њега и његовог рашчињења.

    Духовник и оснивач Средњеуралског женског манастира, схиигуман Сергиј, нашао се у центру пажње након својих тврдњи да је Ковид-19 – „псеудопандемија“, која има за циљ да се Руси ставе у „сатанини електронски логор“, „безаконо натерају на самоизолацију“ и да их лише „слободе и рада“. Епархија га је лишила права да проповеда, али овај клирик то није послушао и наставио је да у проповедима позива паству да изађе на улице и протестује. Црквени суд га је због тога рашчинио.

    Настојатељица манастира, монахиња Варвара, напустила је манастир скупа са сестринством, јер није делила позицију оца Сергија.

    Наслов и опрема: Стање ствари




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Ruska tajna služba FSB je izgleda već našla "umobolnicu" u koju će odvesti ovog nesrećnika i tamo ga "liječiti" do smrti njegove ili Putinove. Prije su se ovakvi neposlušni monasi koji su se usudili uvrijediti carski majestat slali na Sibir a tamo su čudnim načinima nestajali u sibirskim divljinama, ili su se nesrećno "okliznuli" na klizav kamen i spali u rijeku i tamo se utopili, ili su zalutali usred sibirske zime u dubokoj tajgi i bili nadjeni poslije nekoliko dana ili mjeseci smrznuti "na kamen". Ni tada se takvim monasima nije sudilo, bilo bi to i za cara previše vucat crkvena lica po sudovima. Čekalo se da se desi, "da se prihodi nešto neočekivano" tamo na tom Sibiru gdje su  bili poslani jer su se usudili uvrijediti carski majestat. Tako je to ostalo sve do dana današnjega, uvredu cara, pardon, predsjednika - to Rus Svjataja nikom nije opraštala, takav ili je bio potrestan tj. egzemplarno kažnjen (obješen, useknuta mu glava itd.) ili bio proglašen bolesnim tj. nije odgovorao za svoje postupke ....niko nekažnjen nije mogao ostati nakon ovakve uvrede carskog majestata, pardon,  predsjedničke funkcije. Černog shimonaha Sergija sad čeka nevesela cesta do nekakve komforne "umobolnice" negdje daleko na ruskom dalekom istoku u nekoj sibirskoj zabiti na granici sa Kinom. Prevezen će biti čim se slegne ova prašina oko njega i čim više ne bude toliko na očima svojim ovčicama. A tamo će ostati sve dok to ne bude potrebno. Kad ga ispravno nadopuju tabletama izgledaće upravo tako baš kao neko prijeko potreban hitne i dugotrajne hospitalizaacije u takvoj zdravstvenoj ustanovi. Ja ne razumijem kako tako star čovjek može biti tako nerazuman i ponašati se nerazborito kao nekakav neiskusni golobradek! Osim toga neposlušan monah to je oximoron, nesmisao! Takav ustvari nije više monah!

    Вера без дел мертва! / Полковник ГРУ Владимир Квачков / Схиигумен Сергий / Среднеуральский монастырь 

    ??Мария Шукшина - Из Среднеуральского женского монастыря и "тайные" скиты / Схиигумен Сергий Романов 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, sanja84 рече

    Ima tih fanatika baš puno. Ja volim da pratim lik i delo apokaliptičara. To mi je hobi. Baš sad čitam knjigu" krst ili hleb". Zanimljivo štivo.

    No, ništa. Tamo će biti medju svojima, u tim umobolnicama ili su sve sami Napoleoni, Ivani Grozni, Petri Veliki itd. ili ovakvi apokaliptičari što čuju "glasove" i imaju "vizije". Ta FSB zna dobro šta radi, jedan manje ili više tamo ne mjenja ništa na stvari, pune su ih bolnice takvih. Može sad do smrti ponavljat da je normalan al mu niko više to ne povjeruje, normalan čovjek si ne može dozvoliti vrijedjati carski, pardon predsjednički majestat, pardon, funkciju! Očigledno da nije normalan!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, sanja84 рече

    Ne znam da li čuje glasove i slično...nisam ga ispitivala a i nisam psihijatar. A šta ti imaš protiv predsednika?:POPOcorn1:

    Nemam ništa, otkud ti to da bi imao nešto protiv predsjednika? Pa ni u FSB (nekad se to zvalo KGB) nisu psihijatri al opet će ga smjestiti tamo do nekakve sibirske cvokarne ("cvokhaus" - luda kuća) na državni račun, biće tamo rentijer, na penzionu, ALL INCLUSIVE:.

    • Хахаха 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Zayron рече

    Nemam ništa, otkud ti to da bi imao nešto protiv predsjednika? Pa ni u FSB (KGB) nisu psihijatri al opet će ga smjestiti tamo na državni račun.

    Pa jeste, bolje da ga puste nego da troše novac poreznika. :w9k3k6:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, sanja84 рече

    Pa jeste, bolje da ga puste nego da troše novac poreznika. :w9k3k6:

    Pa trošiće ga svejedno i tako i ovako, samo umobolnice su o 20-30 puta jeftinije rješenje za poreske obveznike. Imaš li pojma koliko košta dan u zatvoru, straža, administracija, sav servis itd? I 20-30 puta ih dodje jeftinija bolnica i bolničari, troškovi dana zatvora su skupa šala, za dan zatvora možeš isplatit mjesec dana troškova  bolnice! Djedek sišo s uma i gotovo! Sad se neko treba postarati za njega!

    • Тужан 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...