Више од 5.000 лица свих старосних доба пегледали су лекари интерне медицине, стручњаци за исхрану, дијабетес, као и кардиолози, психијатри, педијатри, онколози и стоматолози. Они су око тридесет пута походили села.
Кампања „Добро здравље у селима“ започела је 2- септембра 2015. г., по благослову Патријарха Румунске Православне Цркве Данила, а до тога је дошло на основу протокола о споразумевању потписаном између Румунске Патријаршије и Минстарства здравља; главна циљна група јесу лица лошијег економског стања.
Извир: Румунска Патријаршија (превод Информативне службе СПЦ)
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах