-
By Поуке.орг - инфо •
Четрнаеста недјеља по Духовима молитвено прослављена у манастиру ОстрогуУ 14. недјељу по Педесетници, 2. септембра 2018. љета Господњег, када наша Света Црква прославља Светог пророка Самуила и Светог свештеномученика Филипа Ираклијског, саборно и молитвено било је у острошкој светињи.Светом Литургијом у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу началствовао је протосинђел Сергије економ у острошкој обитељи, а саслуживали су му протојереј-ставрофор Митар Тешић из Бијељине, јеромонах Владимир, јереј Никола Скопљак из Бијелог Поља и јерођакон Зосима.На свештеничке литургијске молитве одговарала је острошка братија, а евхаристијском сабрању присуствовало је бројно монаштво и вјерни народ.Сабрани који су се постом, молитвом и исповијешћу припремали и који су се измирили са ближњима, присајединили су се Тијелом и Крвљу Господа Исуса Христас примивши Свето Причешће.Заједничарење острошког монаштваса свештенством и вјерним народом настављено је у манастирској гостопримници.Света Литургија раније јутрос одслужена је и у Горњем Острогу, на платоу испред манастира у присуству великог броја вјерника који су из разних крајева васељене дошли на поклоњење Светом Василију Острошком Чудотворцу.Извор: Манастир ОстрогИзмењено од ризница богословља
- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 973 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах