-
By Поуке.орг - инфо •
У Господу смо сви једно: Делегација Рома из Подгорице посјетила Цетињски манастирСа благословом Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохије и у организацији парохија са Коника и Цетиња, и Демократског ромског центра и Фондације “Рука пријатељства”, Роми из Подгорице посјетили су Цетиње и Цетињски манастир, у недељу 21. октобра.Госте из Подгорице, њих четрдесетак Рома предводили су г. Иван Тоскић, новинар Радио Светигоре и предсједник Демократског ромског центра и г. Дејвид Сејдовић, генерални директор Фондације “Рука пријатељства”. Они су посјетили Цетињски манастир, поклонили се цетињским светињама, и обишли манастирску ризницу, кроз коју их је провео и са историјатом манастира упознао јеромонах Јустин Мреновић. Дочекали су их протојереј-ставрофор Обрен Јовановић и предсједник Црквене Општине Цетиње г. Рајко Радусиновић, који су свима предали пригодне поклоне као благослов Митрополита Амфилохија.После обиласка Цетињског манастира у трпезарији Богословије Светог Петра Цетињског приређено је послужење за госте, гдје су их дочекали професори и ученици. Овом приликом у име гостију г. Иван Тоскић се захвалио Митрополиту Амфилохију на благослову да посјете Цетињски манастир и свим домаћинима који су их дочекали. Потом су ромска дјеца отпјевали неколико ромских народних пјесама. Господ Дејвид Сејдовић упознао је све присутне о настанку пјесме “Ђурђевдан” и такође се захвалио свима на топлом дочеку.Извор: Радио Светигора
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1420 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах