Сходно одлуци Светог Архијерејског Сабора СПЦ са седнице одржане 21. маја 2022. године да у Диптих Светих унесе име почившег презвитера грковачко-црнолушког Милоша (Билбије), и одреди датум његовог прослављања 10. август, са благословом Епископа бихаћко-петровачког и рмањског г. Сергија прво богослужбено прослављање новоканонизованог свештеномученика Милоша започеће у навечерје његовог спомена у уторак, 9. августа 2022. године, свечаним вечерњим богослужењем, које ће уз саслужење свештенства предводити Епископ Сергије у храму Светих апостола Петра и Павла у Босанском Грахову са почетком у 18 часова, саопштено је из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког.
Света архијерејска Литургија са читањем синодског акта о проглашењу свештеномученика почеће на дан празника у 9 часова и 30 минута.
Извор: Епархија бихаћко-петровачка
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах