Митрополит Хризостом је у бесједи пред бројним вјерницима говорио о симболици бадњака, Бадње вечери и радости Божића.
Међу вјерницима био је и амбасадор Србије у БиХ Станимир Вукићевић који је нагласио да за Бадње вече редовно долази у стару цркву на Башчаршији да би га прославио заједно са својим народом.
- Драго ми је да се окупио велики број људи, тако да у цркви нема мјеста, а сви смо дошли да подијелимо радост Христовог рођења и другима честитамо Бадње вече - рекао је Вукићевић.
Након вечерњег богослужења, дјеци су подијељене бомбоне, а окупљени народ послужен је куваним вином и ракијом.
Претоходно је митрополит Хризостом служио вечерње у Саборном храми Рођења Пресвете Богородице у Сарајеву.
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах