Мати Марија, игуманија манастира Свете Петке у Извору код Параћина, примила је данас од компаније "Вечерње новости" Златну плакету за најплеменитији колективни подвиг за вишедеценијску и подвижничку посвећеност и беспоштедну бригу о пунолетним женама с посебним потребама. Тренутно, 16 монахиња брине о 86 жена. На 55. свечаности уручивања признања Вечерњих новости - "Најплеменитији подвиг године" у Старом двору између осталих присуствовали су и протојереји-ставрофори Саво Јовић и Стојадин Павловић. У оквиру традиционалне акције "Вечерњих новости" данас су, јубиларни 55. пут, додеље плакете појединцима и удружењима - најхуманијим и несебичним људима чији су подвизи обележили 2017.годину. У издвојеном звучном запису у наставку (који је као видео прилог приказан посетиоцима на додели награда) чује се изјава Мати Гликерије, настојатељице Дома Св. Петка Изворска. Фото: Новости
-
- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1393 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах