Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски г. Теодосије је после парастоса у манастиру Грачаница, са г. Петром Петковићем, директором Канцеларије за Косово и Метохију Владе Републике Србије, другим званичницима, јавним радницима и грађанством, одао пошту пострадалима у мартовском погрому 2004. године испред споменика "Миссинг" ("Нестали") код Дома Културе Грачаница. Након тога је је у холу ове установе културе отворена изложба слика ликовне колоније "Јесен у Призрену 2021." и почела пригодна академија у великој дворани. Отварајући изложбу слика, г. Живојин Ракочевић, директор Дома Културе Грачаница је између осталог рекао да су "17. март и погром печат на духу и души српског народа".
Извор: Радио "Слово љубве"
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах