-
By Поуке.орг - инфо •
Владика крушевачки Давид посетио Епархију будимскуЊегово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид боравио је, на братољубиви позив Његовог Преосвештенства Епископа будимског и администратора темишварског г. Лукијана, од 6. до 9. септембра 2018. године у посети Епархији будимској.
Обилазак светиња Епархије будимске оставио је велики утисак сведочећи о временима када су се Срби ходећи за патријархом Арсенијем Чарнојевићем настанили на тим просторима. У петак, 7. септембра 2018. године, у задању Текелијанум у Будимпешти, архијереји су присуствовали отварању Месеца српске културе, где је представљено музичко стваралаштво Петра Стојановића, Србина из Мађарске чија дела је извео квинтет Алтро Сенсо.Сутрадан, 8. септембра, после свете Литургије у Светоуспењском храму и братољубивог пријема у двору Епископа будумског уследио је обилазак Сентандреје.У недељу, 9. септембра, у храму Светог Георгија у Будимпешти после свете Литургије уприличено је послужење током којег се епископ Давид упознао са благочестивом заједницом при овој христољубивој парохији.Извор: Српска Православна Црква
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 1 Скривених, 1330 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах