Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски г. Теодосије рукоположио је сабрата манастира Високи Дечани, јерођакона Нектарија, у чин јеромонаха, известио је Манастир Високи Дечани на фејсбук страници. Рукоположење о. Нектарија Дечанца било је током свете архијерејске Литургије коју је Владика Теодосије служио у Високим Дечанима у недељу, 3. јула 2022. Владика је мудрим речима поучио новог презвитера који се од ране младости предао на службу Цркви, упућујући га на још усрдније служење и труд у послушањима. Поред служашчих јеромонаха и братства манастира, у Светој Евхаристији учествовали су и многобројни поклоници, наводи се у објави.
Извор: Високи Дечани, ФБ
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах