-
By Поуке.орг - инфо •
Патријарх Иринеј богослужио у манастиру Ваведење„Господ је проповедао покајање, а то је преображај и рађање за оно што је божанско“, рекао је Његова Светост Патријарх Иринеј на светој архијерејској Литургији у манастиру Ваведење Пресвете Богородице на Сењаку.
Верни народ који се у овом духовном бисеру окупља на молитви и причешћује, Патријарх је поучио речима: „Господ жели да Му отворимо наша врата и да уђе у наше биће. Када Га примамо кроз причешће постајемо једно са Њим и то је смисао нашег живота “, додајући да би сваки хришћански дом поред икона требало да има и Јеванђеље, које је нама упућено и за нас написано. Манастир Ваведење на Сењаку, који је 1935. године подигла велика ктиторка Персида Миленковић, је метох фрушкогорског манастира Кувеждина.Извор: Радио Слово љубве- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1403 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах