-
By Поуке.орг - инфо •
Београд: У храму Светог Саве на Божић служио Патријарх ИринејЊегова Светост Патријарх српски г. Иринеј началствовао је 7. јануара 2020. године, на радосни празник Рождества Господњег - Божић, светом архијерејском Литургијом у Спомен храму Светог Саве у Београду.Торжественом празничном богослужењу су, поред многобројног благочестивог народа, присуствовали изасланик Председник Републике г. Никола Селаковић, престолонаследник Александар Карађорђевић и принцеза Катарина, министар спољних послова г. Ивица Дачић, помоћник директора Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама др Марко Николић, градоначелник Београда др Зоран Радојичић, апостолски нунције у Београду надбискуп Лучано Суријани, надбискуп београдски г. Станислав Хочевар, чланови дипломатског кора и личности из културног и јавног живота престонице.Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја и свих архијереја Српске Православне Цркве прочитао je Преосвећени Епископ ремезијански г. Стефан, који је, иначе, у поноћ началствовао светом Литургијом у крипти Спомен храма Светог Саве. Његовој Светости Патријарху је саслуживало свештенство Архиепископије београдско-карловачке, уз појање појаца и хора храма Светог Саве. Богослужење је директно преносио Јавни сервис Радио телевизија Србије.Извор: Инфо-служба СПЦ- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1250 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах