Jump to content

Православни Богословски факултет Универзитета у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ја сам се озбиљно заинтересовао за упис на овај факултет!

Прво и најважније што сам сазнао, а не пише нигде! На практични смер се могу уписати само кандидати са завршеном Богословијом!  confused

Значи ништа од студирања 3 године.

Друго, нико са започетим, или завршеним другим факсом, или вишом школом не може ићи на пријемни, него директно уписује ПБФ као самофинансирајући.

Ето толико за почетак од корисних информација.

А сад молим искусне за помоћ.

Треба ми Благослов од надлежног Епископа. Ја сам већ обратио мом свештенику, али се стекао утисак да је то нешто много компликовано и да је процедура дуга. О чему се ради и како изгледа тај благослов и молба за њега?

Иначе ја сам у Епархији Декана ПБФ-а, па стрепим и сам од свега тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ???????????? ?????, ???? ???? ?? ?? ????? ??? ????? (??? ????? ?????  :) ). ????, ??????? ?? ???? ?? ????????? ?? ?? ????? ???????? ??? ?? ??? ?????, ?? ????? ???????. ?????? ?? ?? ?? ???? ??? ????? ?? ??? (? ????? ? ????, ??? ????? ?? ??????? ??? ????????? ?? ?????), ??? ????????? ?? ??????????? ????. :)

???? ? ?????????? ??? ??? ??????, ? ?? ???? ?????! ?? ????????? ???? ?? ???? ??????? ???? ????????? ?? ????????? ????????????!  :)

????? ????? ?? ????????? 3 ??????.

?? ?? ?? ??? ??? ??? ??????? ? ??. ??? ??? ?? 1999. ????????, ???? ?? ????? ?? ???? ?? ?????????? ? ???????????? ???? ?? ?? ?????, ?? ?? ?? ??? ???? ????????? (??? ?? ? ????????). ??????? ?? ????? ?? ?????? ???? ???? ????? , ?? ?? ???? ??????? ????????. ?????? ?? ?? ??? ??????? ? ?? ????? ????? ??????, ??? ?? ???? ???????.

? ???? ? ???? ???????????: http://www.bfspc.bg.ac.yu/prijemni_2009.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Звао сам ја и студентску службу и секретара факултета, па сам добио ове информације око уписа. Иначе скоро је изашао конкурс који ме сасвим збунио.

http://www.bfspc.bg.ac.yu/konkurs_2009.pdf

Изгледа да је и њих збунио па ми није јасно ко га је саставио.

Рекли су да ће од ове године можда пуштати на практични све који то желе, али уз пар диферцијалних испита. То ће бити одлучено на седници дан уочи пријемног.  :)

Од тога мени зависи да ли ћу да уписујем, или не.

4 године ми је стварно пуно по Болоњи.

Мислиш да сам закаснио за Благослов? Имам форе до 9.7. када је Упис, пошто на пријемни не вреди да идем.

НАравно да можеш да упишеш смер који хоћеш , то је сада државни факултет. Уједно ти је ово одговор и на друго твоје питање, што се тиче статуса.

Не разумем ово везано за статус. Мислиш, логично је да не могу два пута да користим Буџет, или шта?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па да, не можеш два пута на буџет. Бар ја тако мислим. Нажалост.  :D

А што се благослова тиче, све зависи од тога колико су у твојој епархији ажурни кад је читава та процедура у питању. Пробај, не можеш ништа да изгубиш. :)

Срећно!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Ево мене опет након пар месеци - надам се да је неко приметио да ме није било.  0104_cheesy

Као што најавих, школоваћу се на ПБФ. Добио сам Архијерејски благослов.  0501_music

Како сам на крају спознао, пошто имам завршен Архитектонски факс (VII степен - ранг Мастера), могу одмах да прескочим основне студије на ПБФ. Остало ми је да бирам: Пета година Мастер студија, или одмах на Докторске! Определих се за прво.

Наравно пре свега морам да полажем диференцијалне испите, којих има 10 и за шта ће ми требати неколике године.  319.gif

Е сад, колеге и браћо помагајте!

Ево списка испита - Којим редом да кренем?

- Свето Писмо Новог Завета

- Философија

- Свето Писмо Старог Завета

- Патрологија

- Општа историја Цркве

- Историја српске Цркве

- Догматика

- Литургика

- Канонско право

- Грчки језик

Литература

Шта је лакше, шта је теже, какви су који професори, постоји ли неки логичан ред полагања?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ???? ???? ????? ??? ?????? - ????? ?? ?? ?? ???? ???????? ?? ?? ???? ????.  0104_cheesy

???????, ??? ???? ??? ??? ????? ????? ???? ???? ? ????? ???????? ?????? ? ??? ?? ????? ??? ?? ??? ???? ????????????.

?? ??????, ????? ???? ?? ?????.

??, ????????? ??????? ???? ?????? ? ?? ????? ?? ?? ??? ???? ????? ???????. ????, ???? ?? ?? ??????? ???????, ????? ?? ??? ???? ??? ????? ?? ?? ???????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на честитки и унапред на труду.

Није ме било једно време, али сам читуцкао помало поједине теме.

После летовања сам наишао на брдо нових порука и деморалисао сам се.

Треба умети бити форумски тактизер када ти недостаје времена.   0501_music

(Добри ови нови смајлији)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?????? ?????? - ????? ????? ?? ???????

- ????? ????? ????? ??????

- ??????????

- ????? ????? ?????? ??????

- ???????????

- ????? ???????? ?????

- ???????? ?????? ?????

- ?????????

- ?????????

- ???????? ?????

- ????? ?????

??. ????? ?. ??????- ?? ?? ??? ???? ??? ????????? ?????????? ???? ?? ????? ?? ???????. ??? ???? ?? ???????. ?????? ?? ?? ??? ???? ??? ???????? ??? ???????? ???? ??. ?????? ??????? (?????). ? ???, ?? ??? ?? ??????? ??? ???? ?????? (????, ????????, ?????????). ?????????? ???? ?????, ???? ?? ???? ?????????. ???? ?? ????? ??????????? ?.??????. ?? ?????, ???, ????, ?????, ???????????? ??????...

??????????- ??...  0501_music     ??? ?? ????? ??????????... ?????? ?? ? ?? ??? ???. ???????? ???????? ??? ?? ???? ????? ? ?? ?? ???????? ???? ????? ??????. ???? ?? ??????? ??? ??? ?? ?? ???????? ????????? ? ??? ???????? (?????????? 1 ? 2). ?????- ??? ?? "?????? ??? ???? ?? ???? ?? ????"

??. ????? ?????? ??????- ??... ? ??? ??? ??????? ??? ???? ???????? (????, ????????, ?????????). ?? ???? ??? ???? ??? ????????. ?????, ????? ??? ?????. ? ????? ?? ?????? ??? ???? ???????. ???, ?? ??? ??????? ??? ??????. ? ???????? ???- ????, ?????? ?? ???? ?? ???????? ?? ???? ???????. ??????? ?? 4. ???? ? ???? ?? ?? ??? ?????? ????????. ??? ???, ???? ????? ?? ??? ?????. ?? ??????????, ?? ?????? ?? ?? ?? ?? ????? ???? ??? ?????????? ???? ??????.

???????????- ??? ????. ????????. ????? ?? ????? ? ????? ?? ??????. ??? ??? ????? ??????? ???? ?? ????? ????????? ????? ??????. ????? ?? ??????? ?????? ???? ? ???????, ????? ?? ?? ???  (?????? ?????? "??, ??????? ???????...") ?????????? ?? ????? ? ?????? ?? ???????? ??? ???? ????? ? ?? ?? ??????? ?? ??? ???? ?? ???? ?????? ? ???? ??. ????? ??????, ?? ?? ????? ????? ???? ????????. ? ??? ????? ?? ? ?????????? ????? ????? ??????, ????? ?? ??????, ????? ??? ????? ???? ????? ?? ??? ? ????? ?? ??????????????. ??? ?? ?? ????? ?? ???? ??????? ??? ?? ??????? ??????? ?????.

????? ???????? ?????- ??? ???? ????????. ??? ?? ?? ??????, ? ??? ?? ???? ??? ?? ?????, ????? ????? ?? ?????? ?????? ?????. ?? ????? ? ????????? ??. ????? ???????? ???????, ?? ??? ?????? ??? ??? ?? ???????. ???? ?????? ?????? ? ???? ?? ???? ?????. ? ???, ??? ????? ?????????? ????????.

???????? ?????? ?????- ??? ???????. ?????, ?????? ?? ??? ??? ?? ???????????? (?????, ???? ???. ???? ???????? ?????? ??????????? ? ???????.... ?? ?? ????). ?? ?? ??? ??????? ? ...  ??? ????? ?????? ??????? ??? ??? ???. ??????, ???? ?? ??????? ? ??? ??? 450 ??????.

?????????- ??? ??. ???????? ? ??????? ????????? ???? ???? ??? ?? ???? ???? ?? ?? ????? ?? ???? ? ?? ?? ??????? ?? ??. ?????????? ?? ???? ????????, ??? ????????? ?? ?? ??????? ???????? ???????. ???? ?? ??????? ??????? ? ?????? ??? ??? ??? ?? ????. ? ????? ?? ?????? ?? ?? ?? ???? ????? ????? ????????. ???? ?? ???? ???????. ??? ??????, ?? ?? ?? ?? ???? ??? ?????????? ??? ?????????? ????????. ?? ?? ????? ???????? ??????? ??? ????? ?? ???????????.

?????????- ??.   319.gif      ?? ?? ??? ??? ??? ???? 8 ??????.. ???????, ???????... ?????- ???? ? ?????????. ????, ??? ?? ????? ? ??????? ????? ?? ????? (??? ??????? ?????? ??? ??????????) ???.. ????????????- ??? ??????? ???????. ????? ?? ????? ?????? ???? ??? ?? ???? ???. ? ??? ?? ?? ???? ??? ????? ?? ?????- ?? ????? ?????? ??? ??????? ?????? ???? ??? ?? ??????? ??? ?????? ? ????????? ?? ????? ????- ??????? ??? ????. ?????? ???? ????, ?? ???? ???. ??????? ???? ???, ????? ??. ?? ??? ????? ?????? ? ?????? ????????. ??? ??????? ??????, ???? ?? ????? ????????? ?????????. ?? ???? ?????? ????? ???? ?? ?????????. ?? ???? ??????? ???? ?? ?? ?????? ?? ?????. ?? ?????????? ??? ?? ????, ??????? ?? ???? ?????. ???? ?? ?? ?????????????, ??? ??... ???? ??? ?? ?? ???? ? ????, ????????? ?? ???????.

???????? ?????- ??? ??????.. ????, ??? ????. ???????. ???? ?? ??????? ?????. ?? ????, ??????? ????????? ????????, ???? ?????. ?????, ???? ?????????? ??? ? ????? ?? ?? ???????, ??????, ??????. ?? ????????. ????? ?? ?? ?????????? ??? ????? ?????. ?? ?? ??. ???? ?????. ??? ???? ??????, ?????? ?? ?? ??????? ????? ?? ??????. ??? ?? ??????? ?????, ???? ??? ?? ????????, ?? ?? ?????? ?? ????? ? ?? ???? ? ?????????? ???????? ???????? ??? ?? ???? ?? ?? ???? ????????? ?? ?? ???????? (????? ?? ???????:   ????- ??? ?? ?? ???????? ????;  ???????- ???? ?????? ?????? ? ???????.... ? ?? ??????? ???????? ?????????)

?????- ????? ??????? ??? ?? ???????? ?? ????? ????. ??? ?? ??????? ????? ? ?????? ?? ?????? ?????????? ? ?????? ?? ???? ???? ?????? ????. ???????, ?????? ?? ?? ??? ? ???? ???????? ??? ????? ???????.

?? ?? ??... ??? ????? ??? ?????, ???????? ????, ?????, ???????????..?? ???... ????? ?? ??????? ?? ????? ????? ??....

?? ?? ?????? ??? ?? ???????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????????????, ?????. ????????!  klapklap

????? ??. ????? ????!

?? ?? ??... ??? ????? ??? ?????, ???????? ????, ?????, ???????????..?? ???... ????? ?? ??????? ?? ????? ????? ??....

?? ?? ?????? ??? ?? ???????

???????? ?? ?? ?????????!  319.gif

??? ?? ???? ??????? ?? ???????, ??? ?? ????????? ????? ???? ???? ??????? ??????.

????? ?? ?? ?????? ???? ???????.

??? ? ?? ?????? - ???? ???!

????? ???? ?? ?????? ?? ????????? ??????, ??? ????? ?? ???????

???? ?? ???????? ?? ????? ? ????????

???????, ??????????, ???????? ???????????

??? ?? ????? ???????? ?????, ??? ????? ???????? ???????????? ? ? ??? ??????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи да и о скриптама причам јавно. Па ајд, што да не  klapklap 319.gif 319.gif

Крени са неким средњим предмето, може Канонско, што да не. Али НИКАКО НЕМОЈ да остављаш тешке за крај, као ја. Немој молим те.

Ја сам увек практиковао следећи принцип код спремања испита: обавезно морам да набавим сву литературу и да све прочитам и морам да нађем све скрипте које постоје. Скрипте су глупост јер што је неко паметнији од мене да то напише? Што ја морам да учим туђе речи? А у већини случајева, скрипте су само преписане битне реченице из литературе. Е сад. Што он боље од мене зна шта је битно у литератури? Једноставно, не верујем пуно другим људима и ослањам се на себе. Некад могу скрипте да ти помогну да видиш на који начин је неко то сварио, ако ти већ не можеш. Али, ако идемо системом да док читамо једну књигу из литературе, нећемо све запамтити то сигурно. Е, сад, ако читамо тако скрипту и из ње наравно не попамтимо све него само битно, ту је проблем. Онда још више скраћујемо ствари.

Дакле, скупи литературу, седни, попиј тону кафе и сендвича и ... ради. И, немој да се трипујеш како је то не знам какав позив тај факс. Факс ко и сваки други. Битно је како га ти доживљаваш у себи и зашто хоћеш то да учиш. Код сваког испита ћеш нешто научити, то сигурно. И оно што је најбитније у целој причи, развиће ти критички однос према неким стварима. Научићеш да размишљаш. Немој избегавати да читаш изворе, тј св. Оце. Пусти ти ове што дан и ноћ се позивају на св. Оце. Они то бубају напамет и само то и читају.

Много је боље ако свему приступиш са неком еуфоријом и великом жељом. Али, немој посустајати кад видиш да ти не иде, а биће и тога сигурно. ИЛи ако полудиш од професора. Нпр, испит је заказак у 9 ујутру. Време иде. Нема никог. Асистент долази у 3 поподне и још се дере на нас јер смо га тражили свуда и дере се како није његово да се правда ... јооооооој животе      dada

Ја сам или куповао или копирао литературу, зависи од књиге, да ли хоћу да је имам као копију или овако и наравно од финансија. Има скриптарница преко пута факса и тамо би требало да имају све и свашта. И наравно имаш и библиотеку на факсу. Немој да се зачудиш ако књигу нађеш у каталогу али ти она фина жена каже да је нема. Шта ћеш. Има и једна као скриптарница на факсу, не знам да ли још увек ради. Ту је радио чикица један, зовемо га "фотокопирко"- мукица. Стар је а има завршена два факса...  joooj

Имао је и неке здравствене проблеме, не знам шта је са њим сад. И код њега ти је било, колико год да ти се жури, хитно хитно хитно... он не жури. Све лаганезе. Полако. Наш Џамба фотокопирко. Пре ће пуж да стигне негде него он да ископира један лист.

ваљда је то то за сад.....             

п.с. јој кад се сетим живота на факсу.. живео у дому на факсу и у папучама ишао на предавања... милина...  0104_cheesy

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам баш и рачунао да купујем све те књиге. И сада их имам доста, али из ове литературе за испите скоро па ништа.

Док сам студирао архитектуру учио сам углавном из скрипти, тако да се по мојој личној библиотеци не да видети шта сам по струци.

Често жалим што нисам куповао књиге, а студирао сам да је то чак и за црногорске анале. Променио сам све живе планове и програме и на крају положио читавих 64 испита + дипломски.  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/icon_blushing.gif

Потрајало је то деценијама - имам ја искуство.

1312_womens

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...