Jump to content

Народ у Србији је без наде - понижавајуће сиромаштво


Препоручена порука

Zato bi drzava trebala da zajedno sa sindikatima odredi platu radnika na nivou drzave.

 

ùkao u zapadnij evropi recimo ...

 

Poreze vec imamo evropske i doprinose ...ostaje posle samo da se proizvodi i prodaje

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato bi drzava trebala da zajedno sa sindikatima odredi platu radnika na nivou drzave.

 

 

Aha, i jel postoji preduzece koje moze da zaradi i obezbedi tu platu? 

Poosto jelte, da bi neki poslodavac neku platu platio naprimer 500 evra.. taj poslodavac mora da zaradi te pare preko tog radnika. 

 

A kao sto vidis ovde u Srbiji imamo milion i nesto nezaposlenih koji ne mogu da prime minimalne plate.

 

Sad ukljuci malo logike. :)

 

 

nisam ekspert, ali to ne otvara radna mesta

 

 

Samo ce da zatvori, jer ti moz da se dogovoris platu od 1000 evra, al to ne znaci da poslodavac moze da plati tih iljadu evra, sto ce da izazove dva efekta.

 

1. Jos rada na crno.

2. Jos vecu nezaposlenost. 

 

Samo josh cekamo da nama nas prijatelj Baron, to skapira... 

 

 

 

 

jel' to pozivnica za Barona? :)

Da, da vidim da li ce sada da bude covek fer pa da se dozove pameti. 

I da kaze iskreno - Srbija ima problem jer nema posla.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedna stvar koja je toliko ocigledna da meni nije jasno kako to ljudi ne vide. A stvar je sledeca.

 

Da bi proizvcodjac mogao da proda svoj proizvod kupac mora da ima dovoljno para da ga kupi, odnosno da bi firme mogle da prodaju svoje proizvode potrsaci, odnosno radnici, trebaju da imaju para da ih kupuju, odnosno trebaju da imaju dobru platiu. 

 

Ne mozes ti placati radnke bedno, kao u srbiji, i ocekivati dobru prodaju. Ne mozes da se stisnes i da prdnes sto bi rekli ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedna stvar koja je toliko ocigledna da meni nije jasno kako to ljudi ne vide. A stvar je sledeca.

 

Da bi proizvcodjac mogao da proda svoj proizvod kupac mora da ima dovoljno para da ga kupi, odnosno da bi firme mogle da prodaju svoje proizvode potrsaci, odnosno radnici, trebaju da imaju para da ih kupuju, odnosno trebaju da imaju dobru platiu. 

 

Ne mozes ti placati radnke bedno, kao u srbiji, i ocekivati dobru prodaju. Ne mozes da se stisnes i da prdnes sto bi rekli ...

 

tih para - nema :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tih para - nema :)

 

 

ima , ima para ...nego srpski "privrednici" su malo retardirani ja bih rekao pa ne vide ociglednu stvar da sa malim platama i oni tapkaju u mestu ...

 

Bio ja letos kuci i otisao na sisanje, 150 dinara ...ja zapanjen, pa pisanje na pumpi u nemackoj kosta 70 centi ...

 

I kako da i ta zena ima dobru platu kada radi dzabe? A mora da radi dzabe jer i ostali rade za dzabe, kada bi zaracunala cenu od koje bi na kraju mesec imala 1000 evra niko joj ne bi usao u lokal ...a samo zbog gluposti ...2 + 2 su 4, ne mozes dobiti 4 a da sabiras  1+1 .-..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvar je u tome sto nasa drzava i privrednici misle da ce se "obogatiti" radeci dzabe ili jeftino ...Nece. Kvalitetom ce prosperirati a sa niskim cenama i platama bicemo tu gde smo i sada ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedna stvar koja je toliko ocigledna da meni nije jasno kako to ljudi ne vide. A stvar je sledeca.

 

 

Probloem je sto ti ne raazumes kako ide proces.Kao po obicaju.

 

Da bi ti dao dobru platu moras da zaradis da napravis nesto sto se zove visak zarade.

 

Uzmimo za primer minijaturnu drzavu gde imas 20 radno sposobnih ljudi od kojih 15 radi peet ne radi.

Od tih 15, 5 radi u firmi koja proizvodi sapun, 5 radi u firmi koja proizvodi sampon i 5 radi u firmi koja proizvodi dezadorans.

 

Zadnjih pet ne radi.

 

Tih pet prima platu po 200 evra. 

Gazde polako stvaraju prihod. Taj prihod stede i uloze u povecavanje obima priozodnje. Sa povecavanjem obima proizvodnje dolazi do novog radnog mesta. Sada od pet ljudi koji ne radi, dolaze tri nova zaposlena, samim tim u svakoj priozvodnji radi sada po 6 osoba od toga sada dve ne rade.

 

Jos 3 osobe imaju platu i dolazi josh brzi rast viska zarade, opet taj visak zarade sada ustede i uloze u josh 2 radna mesta i u povecanje plata.

 

Tako stvari funkcionisu.

A to o cemu ti pricas je kako Marks zamislja ekonomiju, a u toj ekonomiji nema stednje - visak se ne ulaze vec se raspodeljuje na plate. Tu trange-frange privredu si mogao da vids vise manje u svim propalim ekonomijama Yugoslovenskoj, Sovjetskoj, Kubanskoj, Severno korejskoj, 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bio ja letos kuci i otisao na sisanje, 150 dinara ...ja zapanjen, pa pisanje na pumpi u nemackoj kosta 70 centi ...

 

hahahahaha ...ćelava latinica...    :1503348ufz3z4yl5d:

joj al' me slatko nasmeja 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...