Jump to content

Муслиманка нероткиња родила помоливши се светом Николи

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

  • Гости

Муслиманка нероткиња родила помоливши се светом Николи

Постављена слика

У Башкирији жена муслиманка, која се четрнаест година безуспјешно лијечила од неплодности, родила је након молитве пред иконом светог Николе Чудотворца у православном храму, саопштава Интерфакс-Религија.

„Иако сам муслиманка, због нечега сам повјеровала да ће ми икона помоћи“, каже срећна мајка, чије ријечи наводи часопис „Комсомолска правда“.

Да иде у храм посавјетовали су је њени пријатељи: брак је пуцао, а дијагноза љекара је звучала као смртна пресуда породичној срећи – родити са таквом болешћу је немогуће.

Жена је први пут ушла у храм: „У почетку сам била уплашена и нијесам знала како да се молим.“ Неко од парохијана јој је посавјетовао да се помоли светом Николи „једноставно и из душе“.

Тада јој је се у глави јавила проста молитва: „Помози, Николаје Чудотворче, даруј нам сина, молим те…“ На крају је жена скинула свој омиљени ланчић и окачила га пред иконом – постоји вјеровање да такви дарови помажу да се молитва услиши.

Кроз тачно мјесец дана сазнала је да очекује дијете. Њен син Тамерлан свакога дана јој доноси велику радост.

Радио Светигора

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 31
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

0442_feel  prst ka dole

Могла је да му да име Никола!  0442_feel

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slava3  prst ka dole

Могла је да му да име Никола!  0442_feel

 

 

                                                                  0442_feel

          Бар из  захвалности, а многи  иноверни  би  у  оваквом  случају  прешли  у  православље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako to mrtvi ljudi pomazu ? to mi nikad nije bilo jasno...

Da li na svoju ruku ili pitaju Boga ili Bog to u stvari radi ili oni licno... Ako moze pojasnjenje

Mrtvi svakako ne pomazu niti mogu, samo ovi najzivlji, kao sv. Nikola... 1405_love

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slava Bogu i Sv. Nikolaju Čudotvorcu.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slava3  winter

Могла је да му да име Никола!  :cheesy:

 

 

                                                                  0442_feel

          Бар из  захвалности, а многи  иноверни  би  у  оваквом  случају  прешли  у  православље.

Ко зна какав јој је муж, ако је већ хтео да је остави због бездетности. Можда је жена нешто и пожелела у том смеру, а Бог видео жељу, па се чека прави тренутак...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

slava3  winter

Могла је да му да име Никола!  :cheesy:

 

 

                                                                  0442_feel

          Бар из  захвалности, а многи  иноверни  би  у  оваквом  случају  прешли  у  православље.

Ко зна какав јој је муж, ако је већ хтео да је остави због бездетности. Можда је жена нешто и пожелела у том смеру, а Бог видео жељу, па се чека прави тренутак...

          Да, сасвим је  могуће, жена је свакако у очајању  завапила  из  срца...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...