Jump to content

Почетак нове године у знаку муслиманске агресије на Хришћане

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ова изјава Ал Кардавија је за сваку похвалу, само изгледа да на жалост његово мишљење не дијеле сви.

Ogromna vecina sunni musliman smatra Qardavija za Islamskog "papu"!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 75
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

тако реци лепо да те баш брига и немој ни за трен да се понесеш као човек, него нам лепо реци да је реципроцитет у питању  4chsmu1 spavanje1 eheeeej

тако ће те неко и поштовати, ако не за глупост, онда барем за искреност. :cheesy2:

и молим те престани да ислам виктимизујеш.

пс. молим администрацију да постове о исламским жртвама одвоји као засебну тему, иако су реципроцитет у нечијим очима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

Несрећо...

У БиХ сте побили само 7000 Срба у Сарајеву...да не почињем даље...

Терали сте нас у логоре...копали смо ровове за вас ....а колико је тек силованих Србкиња...од стране муслимана...

У Ираку се убијате међу собом...ко блесави..као и Афганистану!

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Престаните више са толераницијом!

За муслимане не смемо да имамо толеранцију, НЕСТАЋЕМО!

Кога више бре браните! Зар је мало напада по Европи, зар је мало разарања и убијања Хришћана (и католика и Православаца)? Докле више толеранција!?

''Време долази када ће људи полудети, и када виде некога ко није полудео напашће га говорећи: ''Ти си луд, ти ниси као ми''.'' Ава Антоније Египатски

https://www.facebook.com/smrt.svetu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Престаните више са толераницијом!

За муслимане не смемо да имамо толеранцију, НЕСТАЋЕМО!

Кога више бре браните! Зар је мало напада по Европи, зар је мало разарања и убијања Хришћана (и католика и Православаца)? Докле више толеранција!?

лакше мало брате, нико нас не може "потурчити" док ми сами тако не одлучимо таман  живјели у џамахирији, ако наши дједови 500 година нису прешли на Ислам, сумњам да ће нас данас "нешто" приморати на "турчење"... са присилом се престало, нема више, осим можда пропаганде итоме сличног  а на нама је да покажемо јачину и да се одупремо сваком покушају наметања "друге вјере"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dal muslimanska ili neki naslov bi bolji bio da  el tosu eksteremisti iz islama  neki ili kako uvijek a ne muslimani   

сестро опрости ми али ја твоје поруке јако слабо разумијем, одакле си ти, видим да ти Српски језик и не лежи баш најбоље?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dal muslimanska ili neki naslov bi bolji bio da  el tosu eksteremisti iz islama  neki ili kako uvijek a ne muslimani   

сестро опрости ми али ја твоје поруке јако слабо разумијем, одакле си ти, видим да ти Српски језик и не лежи баш најбоље?!

naslov ove teme  sam mislila nije nekako  ,tosu eksteremisti iz islama  neki ili kako uvijek a ne muslimani 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

dal muslimanska ili neki naslov bi bolji bio da  el tosu eksteremisti iz islama  neki ili kako uvijek a ne muslimani   

сестро опрости ми али ја твоје поруке јако слабо разумијем, одакле си ти, видим да ти Српски језик и не лежи баш најбоље?!

naslov ove teme   sam mislila nije nekako  ,tosu eksteremisti iz islama  neki ili kako uvijek a ne muslimani 

како год ... prstgore 4chsmu1 

поздрав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Egipatski muftija osudio bombaški napad 

Tuesday, 04 January 2011 11:17

Povodom prošlosedmičnog napada na katoličke vjernike u Aleksandriji, oglasio se i Vrhovni egipatski muftija dr. Ali Džuma. U saopćenju se kaže:

„Ne postoji nijedna religija dostojna svog imena a da ne poštuje svetost ljudskog života. Islam ne predstavlja izuzetak od ovog pravila. Uistinu, Bog je to nedvosmisleno naglasio u Kur`anu ističući univerzalnu zabranu ubistva kroz riječi da onaj ko uzme i samo jedan nevin život kao da je „ubio cijelo čovječanstvo". Islam na ubistvo gleda i kao na zločin koji se kažnjava na sudovima ovog svijeta ali i kao na najveći  grijeh za koji se kažnjava i na Onom svijetu. Poslanik Muhammed a.s. je rekao: „Prvo za što će se na Sudnjem danu suditi među ljudima jeste prolijevanje krvi."

Islam kojem smo mi učeni u svojoj mladosti  je religija koja poziva na mir i milost. Prvi hadis kojem se uče islamski studenti je da „Oni koji su milostivi i prema njima je milostiv Najmilostiviji." Budi milostiv prema onima koji su na Zemlji i Onaj koji je na nebesima bit će milostiv prema tebi. Ono što smo mi naučeni o islamu je uzeto iz jasnog, iskonskog i naučnog razumijevanja Kur`ana: „O ljudi, Mi smo vas od jednog muškarca i jedne žene stvorili i u narode i plemena podijelili kako biste se međusobno upoznavali."

Prema tome, terorizam ne može biti produkt nijednog ispravnog razumijevanja religije. To je više manifestiranje nemoralnosti ljudi sa okrutnim srcima, oholim dušama i iskrivljenim shvatanjem. Zbog toga sa velikom tugom i žalošću svjedočimo dolasku ove pošasti i u naš narod kroz nedavni bombaški napad ispred crkve u Aleksandriji u kojem je poginulo na desetine građana Egipta. Nema sumnje da takav barbarizam treba osuditi na najteži način i suprotstaviti mu se u svakom trenutku.

Ono što je važno jeste da se suprotstavimo devijantnim vjerovanjima koja svoje temelje pronalaze u ovakvim prestupima. I pored njihovih konfuznih tvrdnji, teroristi su zločinci koji nemaju nikakve legitimne veze sa čistim islamskim putem čija historija i ispravne doktrine su testamenti islamske predanosti islama toleranciji, saosjećanju i miru. U Kur`anu jasno stoji da je „Allah počastio sinove Ademove." Stoga islam ne pravi razliku među rasama, nacijama niti različitim religijskim uvjerenja i svi ljudi zaslužuju osnovno ljudsko dostojanstvo. Osim toga, islam je postavio pravdu, mir i međusobnu saradnju kao glavne principe međusobnog djelovanja različitih vjerskih skupina, upućujući muslimane da je lijepo ophođenje prema onima koji nisu agresivni prema nama djelo dobrote i pravde. Zaista, to je put istinskog muslimana, u ime „Boga koji voli pravdu".

Kao i u svim slučajevima, primjer Poslanika a.s. je najbolji primjer. Poslanik a.s. je smatrao da i nemuslimani i muslimani trebaju učestvovati u društvenom ugovoru koji se nije smio kršiti. Obećanje je za muslimana sveto, kao što je to Poslanik a.s. rekao, „Ko god nepravedno bude progonio onog ko je sklopio ugovor, ili mu uskrati njegova prava, ili ga optereti iznad njegovih mogućnosti, ili uzme od njega nešto bez njegove dozvole, ja ću lično biti dokaz protiv njega na Sudnjem danu." Kakav je to  onda musliman koji ne samo da se odriče zagovaranja Poslanika a.s. pred Allahom dž.š. već mu se zapravo i suprotstavlja?

Ovo terorističko djelo je uvreda svim Egipćanima. I ne smije biti upotrijebljeno za sijanje mržnje u zemlji u kojoj kršćani i muslimani žive u miru stoljećima. Od velike je važnosti za mir u ovom području ali i šire diljem svijeta, da mjesta vjerskih zajednica kao i njihovo sudjelovanje u društvu i dalje budu  u potpunosti zaštićeni i osigurani. Stoga očekujemo čvrstu odluku i obećanje onih koji su na vlasti da će tako biti i dalje.

Zajedno sa Londonskim biskupom, svojim dopredsjedavajućim u C1 Fondaciji, uvijek smo jasno naglašavali da svako u svijetu treba shvatiti da je bilo koji čin nasilja, kriminala ili terora čin protiv Boga, vjere i religije.  Ko god proglašava zločin u ime Boga, vjere i religije, govori neistinu i nije ništa drugo do zločinac koji se treba suočiti sa snagom pravnog sistema.

Da budem jasan, islam je u potpunosti protiv ekstremizma i terorizma, ali sve dok ne shvatimo sve faktore koji pomažu racionaliziranju terorizma i ekstremizma, nikad nećemo moći iskorijeniti ovu pošast. Ovo se mora shvatiti ukoliko želimo graditi bolju budućnost, koja će donijeti kraj ovoj teškoj situaciji koja uništava svijet.

Svi Egipćani stoje ujedinjeni protiv ovakvih postupaka. Sektaški sukobi su strani Egiptu, i svima onima koji  ovaj događaj žele iskoristiti za dizanje tenzija treba se suprotstaviti na svaki mogući način. U ovim veoma osjetljivim trenucima, mi Egipćani ne smijemo učestvovati u širenju glasinu o dizanju takvih tenzija. Već trebamo ostati jedinstveni. Trebamo se i dalje jedni prema drugima odnositi sa dobrotom i poštovanjem kao što to već dugo vremena karakterizira egipatsko društvo.

Moje srce, moje misli i moje dove idu onima koji su izgubili svoje najmilije. Iskazujemo svoju najdublju i najiskreniju sućut porodicama žrtava, sa molbom da se oni koji su povrijeđeni  što prije oporave.", stoji u saopćenju egipatskog muftije dr. Ali Džumaa.

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=10126&Itemid=1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

Несрећо...

У БиХ сте побили само 7000 Срба у Сарајеву...да не почињем даље...

Терали сте нас у логоре...копали смо ровове за вас ....а колико је тек силованих Србкиња...од стране муслимана...

У Ираку се убијате међу собом...ко блесави..као и Афганистану!

Koliko Srba a koliko muslimana je ubijeno u Bosni??

Koliko je Srpkinja a koliko muslimanki silovano???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

тако реци лепо да те баш брига и немој ни за трен да се понесеш као човек, него нам лепо реци да је реципроцитет у питању  319.gif ;) klapklap

тако ће те неко и поштовати, ако не за глупост, онда барем за искреност. ekstra

и молим те престани да ислам виктимизујеш.

пс. молим администрацију да постове о исламским жртвама одвоји као засебну тему, иако су реципроцитет у нечијим очима.

Nikad nisam rekao da je reciprocitet u pitanju,nego kako se druga strana odnosi prema tudjim zrtvama!!!!

Pogledaj moj post dobro!!!

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi islamski ucenjaci su osudili to!

Pogledaj koliko sam postavio postova o tome kako islamski ucenjaci osudjuju taj zlocin!

Sta treba jos da uradim??? 89898989898989 89898989898989 89898989898989 kriminalac 0442_feel bendoff beggingpleasesmiley-1 beggingpleasesmiley-1 beggingpleasesmiley-1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, да ли неко може да ми одговори на ово питање:

Да ли је међу Коптима, који су монофизити, постоје и они који су у јединству са Црквом (православном, наравно)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требала би онда наша ИЗ да мало форсира у саопштењима његове изјаве.

Skoro je bio u Bosni...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...