Jump to content

Почетак нове године у знаку муслиманске агресије на Хришћане

Оцени ову тему


Препоручена порука

Немојте писати овакве ствари кад не разумете! Ислам је једна толерантна, а надасве човекољубива религија. И ја мислим да ће тај бомбаш самоубица опростити хришћанима што их је убио...

confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />      :cheesy:                89898989898989

САЧУВАЈ БОЖЕ!

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 75
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

@mono

Osim sto si odmah pozurio da das neke kontraprimere, mogao si makar za tren da zastanes i izrazis zalost ili bes. Preko 20 ljudi je ubijeno covece.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obezbeđenje oko egipatskih crkava

Protest egipatskih Kopta

Vlasti u Egiptu pojačale su obezbeđenje oko svih crkava, nakon napada na hrišćanske vernike u Aleksandriji, u kojem je poginula najmanje 21 osoba, a preko 40 ljudi ranjeno.

Naoružani čuvari i policajci u civilu su raspoređeni ispred crkava a kontrolni punktovi postavljeni su na strateškim mestima, navodi se u izveštajima iz Egipta.

Bombaški napad na Koptsku pravoslavnu crkvu izazvao je brojne osude u samom Egiptu, kao i u svetu.

Američki predsednik Barak Obama je oštro osudio ovaj napad kao "varvarski i odvratan" zločin, naglasivši da oni koji stoji iza njega moraju da budu izvedeni pred lice pravde.

Egipatski predsednik Hosni Mubarak, u retkom televizijskom nastupu, rekao je da je to delo zlih terorista koji "ne poštuju ljudski život i dostojanstvo" i žele da destabilizuju Egipat.

Protest egipatskih hrišćana

Egipatsko ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je juče da je među povređenima u eksploziji ispred crkve i 8 muslimana iz džamije preko puta.

Do eksplozije je došlo pri kraju novogodišnje ponoćne liturgije, na ulici ispred crkve. U crkvi je bilo oko hiljadu vernika.

BBC-jev dopisnik s lica mesta izvestio je da su zidovi i crkve i džamije isprskani krvlju žrtava.

Nekoliko stotina hrišćana je protestovalo posle ovog događaja, gađajući džamiju kamenjem, sukobeći se s lokalnim muslimanima, paleći automobile i ušavši u okršaj sa policijom.

Kasnije, više stotina Kopta se okupilo u jednom gradskom manastiru, na sahrani žrtava. Mnogi su tražili ostavku gradonačelnika Aleksandije, Adela Labiba.

Prema prvim izveštajima, napad je izvršen uz pomoć automobila bombe, mada vlasti sad kažu da je verovatnije da je napad izvršio bombaš samoubica.

Egipatski predsednik Hosni Mubarak apelovao je na sve Egipćane da se ujedine protiv "terorizma", rekavši da je ovo napad na sve građane Egipta.

Egipatske vlasti su nagovestile da iza napada stoje "strani elementi" s ciljem da destabilizuju Egipat.

Glavna opoziciona organizacija Muslimanska braća rekla je da nijedna religija ne može a da ne osudi takav napad. U saopštenju Saveta za zalivsku saradnju ovaj napad se opisuje kao kukavički čin terorizma.

Versko nasilje se pojačalo u Egiptu tokom prošle godine - analitičari kažu da su rast političkog islama, kao i nedovoljna zainteresovanost vlasti da se pozabavi žalbama Kopta - koji čine 10 odsto stanovništva Egipta - o diskriminaciji, doveli do jačanja napetosti u toj zemlji.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2011/01/110101_egypt-blast.shtml

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немојте писати овакве ствари кад не разумете! Ислам је једна толерантна, а надасве човекољубива религија. И ја мислим да ће тај бомбаш самоубица опростити хришћанима што их је убио...

confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />      :291291291:                89898989898989

САЧУВАЈ БОЖЕ!

Odkle znas da su muslimani izvrsili napad?Zasto ne bi bio Mossad i cionisti??? 0409_feel 0409_feel 0409_feel 89898989898989 89898989898989 89898989898989 :cheesy: confused1 confused

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veliki egipatski imam kritikovao papu Benedikta

Beta | 02. 01. 2011. - 22:59h | Komentara: 37

KAIRO - Veliki egipatski imam Al Azhara, Ahmed al-Tajeb, kritikovao je danas poglavara Rimokatoličke crkve papu Benedikta XVI zbog apela svetskim rukovodiocima da štite hrišćane.

Papa Benedikt XVI je pozvao na zaštitu hrišćana u Egiptu

Imam je to ocenio kao "neprihvatljivo uplitanje" u egipatske poslove.

"Ne slažem se sa stavom pape i pitam se zašto papa nije pozvao na zaštitu muslimana kada su ubijani u Iraku", rekao je Al-Tajeb, zvaničnik najveće muslimansko-sunitske institucije u Kairu.

"Suočeni s diskriminacijom, zloupotrebom i verskom netolerancijom koja danas posebno pogađa hrišćane... reči nisu dovoljne, potreban je konkretan i stalan angažman zvaničnika nacija", rekao je papa juče u Rimu.

Al-Tajeb je osudio bombaški napad na koptsku crkvu u Aleksandriji, gde je 21 osoba poginula za novogodišnju noć. Ocenio je to kao "užasan čin koji islam zabranjuje".

Sunitski zvaničnik je najavio formiranje zajedničkog komiteta s Koptskom crkvom kako bi se bolje razumela napetost između dve verske zajednice. Prvi sastanak je predviđen za dve nedelje.

Imam je posetio koptskog patrijarha Šenudu Drugog u katedrali Svetog Marka u Kairu. Međutim, dok je izlazio iz crkve, neki vernici su uzvikivali "Nećemo te ovde!" i potom udarali po njegovom automobilu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

шта у Босни, где  у Босни био терористички чин усмјерен против Муслимана, одакле си ти пријатељу? у Босни је био грађански рат, који су изазвали они који су опкољавали Касарне РЕГУЛАРНЕ ВОЈСКЕ земље која више не постоји и на исту у полвачењу вршили терористичке нападе!

мислим да је наслов теме мало склон сензацији .. МАЛО....  :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

шта у Босни, где  у Босни био терористички чин усмјерен против Муслимана, одакле си ти пријатељу? у Босни је био грађански рат, који су изазвали они који су опкољавали Касарне РЕГУЛАРНЕ ВОЈСКЕ земље која више не постоји и на исту у полвачењу вршили терористичке нападе!

мислим да је наслов теме мало склон сензацији .. МАЛО....  0409_feel

Pa je to opravdalo ili bilo izmisljeno kako bi opravdalo klanje,ubijanje,komadanje,...od 200 000 do 300 000 muslimana??? :cheesy: confused1 confused :291291291:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Откуд ти знаш, мајке ти, да их нико од православних не жали. Не лупетај.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OIC Secretary General strongly condemns the heinous attack on a Church in Alexandria, Egypt

Date: 01/01/2011 - View in: Arabic | French - Print

The Secretary General of the Organization of the Islamic Conference (OIC), Professor Ekmeleddin Ihsanoglu, condemned in the strongest terms the criminal and terrorist act which targeted civilians who were performing their religious rituals in a church in Alexandria, Arab Republic of Egypt at dawn on Saturday, 1 January 2011 resulting in the killing and wounding of a large number of innocent citizens.

The Secretary General stressed that this disgraceful terrorist act is in complete contradiction with the noble principles of Islam which strongly condemns such criminal act, as well as it contradicts the traditions of the Egyptian people who are known of their peaceful coexistence among the various sects throughout the long centuries where the values of tolerance, harmony and respect for others have prevailed. The Secretary General emphasized that the coherence of the Egyptian people will undoubtedly enable it to overcome this painful ordeal.

The Secretary General also conveyed his condolences to the leadership, government and people of the Arab Republic of Egypt as well as to the families of the victims and wished speedy recovery to the wounded ones. Professor Ihsanoglu expressed his deep regret that this vicious attack coincides with the celebrations of new year's festivities.

The Secretary General has earlier issued a press release on Christmas Day and the New Year in which he considered this occasion as one of amity, peace, security and equality and called on all people to make efforts to enhance dialogue among all religions, cultures and civilizations.

http://www.oic-oci.org/topic_detail.asp?t_id=4789

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Откуд ти знаш, мајке ти, да их нико од православних не жали. Не лупетај.

Nisam cuo,video,procitao,...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

шта у Босни, где  у Босни био терористички чин усмјерен против Муслимана, одакле си ти пријатељу? у Босни је био грађански рат, који су изазвали они који су опкољавали Касарне РЕГУЛАРНЕ ВОЈСКЕ земље која више не постоји и на исту у полвачењу вршили терористичке нападе!

мислим да је наслов теме мало склон сензацији .. МАЛО....  0409_feel

Pa je to opravdalo ili bilo izmisljeno kako bi opravdalo klanje,ubijanje,komadanje,...od 200 000 do 300 000 muslimana??? :cheesy: confused1 confused :291291291:

ма какви брате 300 000 без 200000 0000 0000 0000 0000 нећу да разговарам ... да те питам нешто

ЗАШТО  СДА И СВЕ ОСТАЛЕ МУСЛИМАНСКЕ СТРАНКЕ У БИХ КОЧЕ ИЗВРШАВАЊЕ ПОПИСА СТАНОВНИШТВА?

а де ми реци још и ово како је нечији тата убијен када је извршаван злочин у Сребреници а она 1997 годиште?

пусти такву политику крају, ако желиђ да рзговарамо даље....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi silamski ucenjaci su osudili to!

Pored hriscana u napadu je ubijeno u 8 muslimana!!!

Mnogi egipcani optuzuju Mossad i cioniste za napad....

мислим да је наслов теме мало склон сензацији .. МАЛО....  :291291291:

:cheesy: confused1 confused

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ljudi je ubijeno u Iraku,Avganistanu,Bosni,...pa ih niko ne zali....

Значи дозвољено је убијати Копте?

Pogledaj malo bolje moj post pa ces da vidis...

Zna se da je taj cin za svaku osudu!!!!Svi islamski ucenjaci su osudili to!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...