Jump to content

Зашто жена не сме да вози аутомобил или друго моторно возило у Исламу?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

i tvoji komentari su opasni! I'm just sayin'!

Someone's gotta say it! xD

исто толико?

па онда морам да припазим да никог не угрозим до смрти  0203_cool

Link to comment
Подели на овим сајтовима

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

Е, па нису, брате. Уплашени возач може да те изнервира, да изазове удес, штету, застој, али тип који улеће у маказице или претиче колону, убиће себе и ко зна колико још других. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

Е, па нису, брате. Уплашени возач може да те изнервира, да изазове удес, штету, застој, али тип који улеће у маказице или претиче колону, убиће себе и ко зна колико још других. 
како ти кажеш, ал управо због таквих уплашених тај излеће у маказице изнервиран или претиче колону због једног који не сме да претекне камион 0203_cool
Link to comment
Подели на овим сајтовима

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

Е, па нису, брате. Уплашени возач може да те изнервира, да изазове удес, штету, застој, али тип који улеће у маказице или претиче колону, убиће себе и ко зна колико још других. 
како ти кажеш, ал управо због таквих уплашених тај излеће у маказице изнервиран или претиче колону због једног који не сме да претекне камион 0203_cool
Јесте. Али, онда ко је стварно крив? Изнервирани убица или неспретњаковић који зауставља или успорава саобраћај? То би било као да кажеш да у самопослузи када баба стане да дави на каси, излеће човек из реда и лупа касирки шамар и да је онда баба крива.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

Е, па нису, брате. Уплашени возач може да те изнервира, да изазове удес, штету, застој, али тип који улеће у маказице или претиче колону, убиће себе и ко зна колико још других. 
како ти кажеш, ал управо због таквих уплашених тај излеће у маказице изнервиран или претиче колону због једног који не сме да претекне камион 0203_cool
Јесте. Али, онда ко је стварно крив? Изнервирани убица или неспретњаковић који зауставља или успорава саобраћај? То би било као да кажеш да у самопослузи када баба стане да дави на каси, излеће човек из реда и лупа касирки шамар и да је онда баба крива.
није исто, нити упоредиво.

закон каже да исто угрожавају саобраћај онај који споро вози, колико и онај који брзо вози.

а на основу хипотезе одређивати правило није упутно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

Е, па нису, брате. Уплашени возач може да те изнервира, да изазове удес, штету, застој, али тип који улеће у маказице или претиче колону, убиће себе и ко зна колико још других. 
како ти кажеш, ал управо због таквих уплашених тај излеће у маказице изнервиран или претиче колону због једног који не сме да претекне камион :(
Јесте. Али, онда ко је стварно крив? Изнервирани убица или неспретњаковић који зауставља или успорава саобраћај? То би било као да кажеш да у самопослузи када баба стане да дави на каси, излеће човек из реда и лупа касирки шамар и да је онда баба крива.
није исто, нити упоредиво.

закон каже да исто угрожавају саобраћај онај који споро вози, колико и онај који брзо вози.

а на основу хипотезе одређивати правило није упутно.

Не баш тако. Кажњава се спора вожња, зато што се саобраћај успорава и повећава се ризик од нервозних реакција, али се знатно оштрије санкционишу типични мушки прекршаји (алкохол, дивљање за воланом, насилничка вожња).

И ево ти једна лична опсервација човека који је стотинак пута прешао деоницу Београд-Чачак. Жене су ми белу џигерицу појеле због спорости и несигурности. Али, то није ништа када само помислим да је могла од мене флека да остане макар 3 до 4 пута. И сваки пут је био крив силеџија-мушкарац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necete vjerovat,sada na tw gledala pokazivali  u arapskoj zemlji tamo nesto i zamislite da zena arapkinja prica ,ako dodje do rastava braka kod njih sve pripadne zeni  ,sator stoka sve sto su posjedovali skupa,eto u islamu ima isto tako nesto  da zene imaju pravo samo nismo nikada culi o tome izgleda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necete vjerovat,sada na tw gledala pokazivali  u arapskoj zemlji tamo nesto i zamislite da zena arapkinja prica ,ako dodje do rastava braka kod njih sve pripadne zeni  ,sator stoka sve sto su posjedovali skupa,eto u islamu ima isto tako nesto  da zene imaju pravo samo nismo nikada culi o tome izgleda

лепо је све то у теорији, ал у пракси не функционише.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

на страну Ислам, за мој појам је иста агресивна вожња мушкарца и уплашена вожња жене - подједнако су опасне.

Е, па нису, брате. Уплашени возач може да те изнервира, да изазове удес, штету, застој, али тип који улеће у маказице или претиче колону, убиће себе и ко зна колико још других. 
како ти кажеш, ал управо због таквих уплашених тај излеће у маказице изнервиран или претиче колону због једног који не сме да претекне камион :)
Јесте. Али, онда ко је стварно крив? Изнервирани убица или неспретњаковић који зауставља или успорава саобраћај? То би било као да кажеш да у самопослузи када баба стане да дави на каси, излеће човек из реда и лупа касирки шамар и да је онда баба крива.
није исто, нити упоредиво.

закон каже да исто угрожавају саобраћај онај који споро вози, колико и онај који брзо вози.

а на основу хипотезе одређивати правило није упутно.

Не баш тако. Кажњава се спора вожња, зато што се саобраћај успорава и повећава се ризик од нервозних реакција, али се знатно оштрије санкционишу типични мушки прекршаји (алкохол, дивљање за воланом, насилничка вожња).

И ево ти једна лична опсервација човека који је стотинак пута прешао деоницу Београд-Чачак. Жене су ми белу џигерицу појеле због спорости и несигурности. Али, то није ништа када само помислим да је могла од мене флека да остане макар 3 до 4 пута. И сваки пут је био крив силеџија-мушкарац.

покушавам упорно да ти обратим пажњу на фаличност субјективног утиска и неке хипотезе, ал ми не иде очигледно.

алкохол, дивљање за воланом, насилничка вожња и слично није резервисана само за мушкарце. ја сам гледао и присуствовао истим ситуацијама код жена.

има једна очигледна ствар за које жене нису способне никако и само у екстремним случајевима им се даје тако нешто у руке: оружје. и то зато што мушкарац погине због њих greengrin

а за све остало су подједнако способне и одговорне као мушкарац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necete vjerovat,sada na tw gledala pokazivali  u arapskoj zemlji tamo nesto i zamislite da zena arapkinja prica ,ako dodje do rastava braka kod njih sve pripadne zeni  ,sator stoka sve sto su posjedovali skupa,eto u islamu ima isto tako nesto  da zene imaju pravo samo nismo nikada culi o tome izgleda

Је л` то овде: http://www.comedycentral.com

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

алкохол, дивљање за воланом, насилничка вожња и слично није резервисана само за мушкарце. ја сам гледао и присуствовао истим ситуацијама код жена.

Nisu samo muskarci za to odgovorni. Ima takvih i zena. Samo se u razgovoru sluzim aproksimacijom, buduci da su muskarci u vecini, i to osetnoj vecini, zaduzeni za takvo ponasanje i postupke (makazice, secenje, sest piva pa volan: to su sve pretezno muski modeli voznje).

Zenska bahatost za volonom postoji uglavnom kod vozacica dzipova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necete vjerovat,sada na tw gledala pokazivali  u arapskoj zemlji tamo nesto i zamislite da zena arapkinja prica ,ako dodje do rastava braka kod njih sve pripadne zeni  ,sator stoka sve sto su posjedovali skupa,eto u islamu ima isto tako nesto  da zene imaju pravo samo nismo nikada culi o tome izgleda

Је л` то овде: http://www.comedycentral.com

jok
Link to comment
Подели на овим сајтовима

necete vjerovat,sada na tw gledala pokazivali  u arapskoj zemlji tamo nesto i zamislite da zena arapkinja prica ,ako dodje do rastava braka kod njih sve pripadne zeni  ,sator stoka sve sto su posjedovali skupa,eto u islamu ima isto tako nesto  da zene imaju pravo samo nismo nikada culi o tome izgleda

лепо је све то у теорији, ал у пракси не функционише.
potrazicu to na programu  istom mozda nadjem ,ali nije bilo nikakvo propagiranje vec jednostavno  nomadi  arapski mislim da su bili neko pleme od nekih
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije tacno da Islam zabranjuje zenama da voze,naprotiv,vecina islamskih ucenjaka dozvoljava,samo jedna grupica koja podrzava Kralja u Saudijskoj Arabiji to zabranjuje....

 U Kairu sve traženija nova taxi usluga sa ženom za volanom

Ponedjeljak, 10 Maj 2010 07:38 Ajša Hafizović Hadžimešić

Постављена слика

Kairo - Prometnice Kaira su već legendarne po svojem saobračajnom haosu i po gotovo stotinu hiljada taksija koji se neumorno probijaju kroz prometne gungule neprekidno 24 sata. Donedavno su baš svi vozači taksija bili muškarci. Ali odskora u Kairu postoji nova taxi usluga - žene mogu naručiti taksi za čijim je volanom žena.

Novu uslugu gdje je žena vozač taxi vozila nudi prijevozno poduzeće iz Kaira Citycab. Ženski gosti u hotelima mogu telefonom naručiti taxi u kome će ih voziti žena. U centrali poduzeća su primijetili da je takvih zahtjeva sve više i otkrili su da je to i dobar posao. Trenutno zapošljavaju četiri vozačice ali ubrzo planiraju povećati njihov broj na 50.

Taksistica zarađuje oko 200 eura mjesečno, što je za Egipat velik novac - gotovo tri puta više nego što zarađuje jedan učitelj u toj zemlji.

http://www.preporod.com/svijet-islama-magazine-150/bliski-istok-magazine-151/1648-u-kairu-sve-traenija-nova-taxi-usluga-sa-enom-za-volanom.html

значи, хоћеш да кажеш да је само у Саудијској Арабији забрањено женама да возе аутомобил и друга моторна возила?

Da,ovakav zenski taxi postoji i u UAE ( Ujedinejni Arapski Emirati)

Na sajtu www.rijaset.ba je bio tekst u kome direktor serijatske policije u Saudijskoj Arabiji tvrdi da nema dokaza u islamu za zabranu vozenj zenamna,cak naprotiv....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...