Jump to content

Izvorno čisto hriščanstvo

Оцени ову тему


Eniz

Препоручена порука

stari zavjet i na najgori mogući način ga opisuju u njemu kao i njegove poslanike itd.

Посланици, пророци, су људи од крви и меса. Шта има у томе чудног што су и они били морално несавршени? Њихова величина је у томе, не што су били безгрешни (тако нешто је немогуће човеку), већ што су умели да се кају.

А како Куран представља Бога? Извини Енизе, али Бог у Курану је представљен као тиранин. То би се могло схватити пре Христа. Али након Јеванђеља тако говорити о Богу је, по мени,  недопустиво и немогуће.

Moralno nesavršen! Hajde da pogriješi ili da pogleda(mada i to odbacujemo) ali da incestira i to sa dvije kćeri ili da spava sa svojom nevjestom ili da laže ili da prevari i to Boga to , izvini se nemože prihvatiti što je previše, previše!
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој Енизе, па упореди свог Бога у Курану, молим те. Упореди свој рај и блудничење са црнооким хуријама! О којем моралу онда говориш човече? О којем моралу ако рај схваташ као оргије?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој Енизе, па упореди свог Бога у Курану, молим те. Упореди свој рај и блудничење са црнооким хуријама! О којем моралу онда говориш човече? О којем моралу ако рај схваташ као оргије?

[/quote]Ovdje nije tema o raju ili džennetu hajde da sutra o tome diskutujemo ovdje je tema o tvojoj vjeri.

Ovdje je jedna strana koja brani a druga koja opovrgava.Na strani koja brani nije da prutuudare pokušava da prebaci loptu na drugi teren.Ne brani se onim što je u tvojoj vjeri a tu te brate smatram jako kompetentnim.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

stari zavjet i na najgori mogući način ga opisuju u njemu kao i njegove poslanike itd.

Посланици, пророци, су људи од крви и меса. Шта има у томе чудног што су и они били морално несавршени? Њихова величина је у томе, не што су били безгрешни (тако нешто је немогуће човеку), већ што су умели да се кају.

А како Куран представља Бога? Извини Енизе, али Бог у Курану је представљен као тиранин. То би се могло схватити пре Христа. Али након Јеванђеља тако говорити о Богу је, по мени,  недопустиво и немогуће.

Moralno nesavršen! Hajde da pogriješi ili da pogleda(mada i to odbacujemo) ali da incestira i to sa dvije kćeri ili da spava sa svojom nevjestom ili da laže ili da prevari i to Boga to , izvini se nemože prihvatiti što je previše, previše!

Тај грех није грех Лотов, већ његових кћери (човек је био без свести). Лот није ни био посланик, обичан човек. Битно да је Мухамед био као анђео. ;) Али није ствар у томе, Енизе. То је оно што ви не видите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој Енизе, па упореди свог Бога у Курану, молим те. Упореди свој рај и блудничење са црнооким хуријама! О којем моралу онда говориш човече? О којем моралу ако рај схваташ као оргије?

[/quote]Ovdje nije tema o raju ili džennetu hajde da sutra o tome diskutujemo ovdje je tema o tvojoj vjeri.

Ovdje je jedna strana koja brani a druga koja opovrgava.Na strani koja brani nije da prutuudare pokušava da prebaci loptu na drugi teren.Ne brani se onim što je u tvojoj vjeri a tu te brate smatram jako kompetentnim.

А је ли? ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

stari zavjet i na najgori mogući način ga opisuju u njemu kao i njegove poslanike itd.

Посланици, пророци, су људи од крви и меса. Шта има у томе чудног што су и они били морално несавршени? Њихова величина је у томе, не што су били безгрешни (тако нешто је немогуће човеку), већ што су умели да се кају.

А како Куран представља Бога? Извини Енизе, али Бог у Курану је представљен као тиранин. То би се могло схватити пре Христа. Али након Јеванђеља тако говорити о Богу је, по мени,  недопустиво и немогуће.

Moralno nesavršen! Hajde da pogriješi ili da pogleda(mada i to odbacujemo) ali da incestira i to sa dvije kćeri ili da spava sa svojom nevjestom ili da laže ili da prevari i to Boga to , izvini se nemože prihvatiti što je previše, previše!

Тај грех није грех Лотов, већ његових кћери (човек је био без свести). Лот није ни био посланик, обичан човек. Битно да је Мухамед био као анђео. dada Али није ствар у томе, Енизе. То је оно што ви не видите.

Zar u tome nije dokaz da ne treba biti notorna pijanica ;)

Juda je bio poslanik jeli tako pa sa nevjestom...

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није Бог изабрао јевреје да се открије свету зато што су бољи или савршенији од других већ зато што је таква промисао Његова. Не можемо ми одлучивати по нашим схватањима ко је подобан, а ко не, за извршење Божијих промисли. Није се Бог окренуо од јевреја већ они од Бога. Покајање је увек свима на располагању док су живи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није Бог изабрао јевреје да се открије свету зато што су бољи или савршенији од других већ зато што је таква промисао Његова. Не можемо ми одлучивати по нашим схватањима ко је подобан, а ко не, за извршење Божијих промисли. Није се Бог окренуо од јевреја већ они од Бога. Покајање је увек свима на располагању док су живи.

Sestro, Aleksandar je dovoljan sugovornik samo mu možeš odmoći(dobronamjerno).
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

То ваше моралисање нема везе са животом. То су глупости. Ви верујете у морално безгрешне људе - ми у то НЕ ВЕРУЈЕМО. Запамти то Енизе - НЕ ВЕРУЈЕМО ДА ЈЕ ИКАДА ПОСТОЈАО МОРАЛНО БЕЗГРЕШАН ЧОВЕК. Поготово је лицемерно да такво моралисање заступа неко ко следи Мухамеда (не бих о његовом Моралу). Спасење и није ствар морала, већ нешто сасвим друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није Бог изабрао јевреје да се открије свету зато што су бољи или савршенији од других већ зато што је таква промисао Његова. Не можемо ми одлучивати по нашим схватањима ко је подобан, а ко не, за извршење Божијих промисли. Није се Бог окренуо од јевреја већ они од Бога. Покајање је увек свима на располагању док су живи.

Браво сестро. Право у центар. Енизе, не треба тражити морално савршене људе, посланике, јер такви не постоје. Треба тражити величину покајања - такви постоје, заиста. Такви и јесу били пријатељи Божији - грешници који су имали срце за велико покајање. У то ми верујемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није Бог изабрао јевреје да се открије свету зато што су бољи или савршенији од других већ зато што је таква промисао Његова. Не можемо ми одлучивати по нашим схватањима ко је подобан, а ко не, за извршење Божијих промисли. Није се Бог окренуо од јевреја већ они од Бога. Покајање је увек свима на располагању док су живи.

Sestro, Aleksandar je dovoljan sugovornik samo mu možeš odmoći(dobronamjerno).

Праштај брате, хтедох дочарати да душом осетиш Господа онако како ја осећам, као љубав неизмерну. Све најбоље.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво сестро. Право у центар. Енизе, не треба тражити морално савршене људе, посланике, јер такви не постоје. Треба тражити величину покајања - такви постоје, заиста. Такви и јесу били пријатељи Божији - грешници који су имали срце за велико покајање. У то ми верујемо.

Хвала брате. Имала сам најбоље намере, али довољно сам рекла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да би било лепо да се нађу књиге које говоре о мењању старог завета од стране јевреја и убацивања оног што њима највише одговара.Чуо сам причу о томе,мислим да би то био добар основ можда за нелогичности које постоје у старом завету.Мада постоје и у Курану на кило!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да би било лепо да се нађу књиге које говоре о мењању старог завета од стране јевреја и убацивања оног што њима највише одговара.Чуо сам причу о томе,мислим да би то био добар основ можда за нелогичности које постоје у старом завету.Мада постоје и у Курану на кило!

Ако се зна историја настанка библијских књига ( а та наука се у теологији зове: Увод у Свето Писмо Старога Завета), онда су овакве тврдње смешне. Људи обично верују да су књиге писане у времену које описују, што није тачно. Бог људима није давао никакве књиге, већ им се откривао у заједници. У тој заједници су и настајале књиге, као плод искуства и надахнућа Богом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...