Jump to content

Муамер Зукорлић: Аутономија за Санџак јер је Србија држава српског народа

Оцени ову тему


Solomon Kane

Препоручена порука

Ne znam šta je komplikovano, Srbi su stvorili državu i definišu je, oni su jedini ustavotvoran narod u Srbiji.

Otkad su to gradjanska prava vezana za etnicku skupinu? Svi gradjani Srbije sa pravom glasa su stvorili drzavu, za Ustav smo svi glasali na referendumu, i nazalost on je skrojen po meri vecinske etnicke skupine, zanemarujuci jedan od osnovnih postulata moderne demokratije a to je postovanje prava manjine (ne striktno manjinA, vec one manjinE koja je glasala protiv Ustava kakav je tada predlozen).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam šta je komplikovano, Srbi su stvorili državu i definišu je, oni su jedini ustavotvoran narod u Srbiji.

Otkad su to gradjanska prava vezana za etnicku skupinu? Svi gradjani Srbije sa pravom glasa su stvorili drzavu, za Ustav smo svi glasali na referendumu, i nazalost on je skrojen po meri vecinske etnicke skupine, zanemarujuci jedan od osnovnih postulata moderne demokratije a to je postovanje prava manjine (ne striktno manjinA, vec one manjinE koja je glasala protiv Ustava kakav je tada predlozen).

Ustav koji je donešen nije pratio kontinuitet srpske državotvornosti i po mom mišljenju trebalao je da ga donese ustavotvorna skupština a donela ga je zakonodavna.

Ako se sećate on je donešen kao zakonski akt što je posledica komunističke politike a ne stvarne volje Srba.

Srbi su najpre stvorili državu pa onda političkom voljom doneli ustav. Dugo Srbija kroz istoriju nije imala ustav.

Prava manjina se regulišu zakonom a ne ustavom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam šta je komplikovano, Srbi su stvorili državu i definišu je, oni su jedini ustavotvoran narod u Srbiji.

Otkad su to gradjanska prava vezana za etnicku skupinu? Svi gradjani Srbije sa pravom glasa su stvorili drzavu, za Ustav smo svi glasali na referendumu, i nazalost on je skrojen po meri vecinske etnicke skupine, zanemarujuci jedan od osnovnih postulata moderne demokratije a to je postovanje prava manjine (ne striktno manjinA, vec one manjinE koja je glasala protiv Ustava kakav je tada predlozen).

Haha, pa to je demokratija (koju inace ne podrzavam), vecina odluci i to je konacno! Svi glasaju za predsjednika drzave, pa niko se ne zali sto se ne postuju prava manjine koja je glasala za Bogoljuba Karica! I njima je predsjednik Boris Tadic

Prava manjina se postuju. Srbija je i njihova drzava, kao sto pise u Ustavu. Zalbe sto svi nijesu imenovani ili sto je samo srpski imenovan su besmislene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

има ли краја?!?!?!?!?!?!?!?!?!

е моја Србијо шта си сама се би дозволила!

е адј да видмо  0102_laugh smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit bandit

                                    0102_laugh...Д   О   С   Т  А... 0102_laugh


staniiiiiii

Да је муфтија рецимо у САД-у затражио посебну аутономију, нпр.Минесоте, био би катапултиран преко Атлантика у року од 20 минута!

Ако му се не свиђа Србија, слободно може да иде, ако је потребно позајмићу му паре за карту!  dada

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Пред безумним не говори, јер неће марити за мудрост беседе твоје" Приче Соломунове 23:9

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Srbiji su ugrožena jedino prava Srbima,  manjine uživaju veća prava nego što propisuju svetski standardi. Ali upravo te manjine bi državu tamo gde žive, odnosno na Srpskoj zemlji. Primer vam je Kosovo gde Albanci izvan matične države dobijaju na staniiiiiii još jednu državu na srpskoj teritoriji.

Tu dolazi do izražaja politički kapacitet o kome sam govorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam šta je komplikovano, Srbi su stvorili državu i definišu je, oni su jedini ustavotvoran narod u Srbiji.

Otkad su to gradjanska prava vezana za etnicku skupinu? Svi gradjani Srbije sa pravom glasa su stvorili drzavu, za Ustav smo svi glasali na referendumu, i nazalost on je skrojen po meri vecinske etnicke skupine, zanemarujuci jedan od osnovnih postulata moderne demokratije a to je postovanje prava manjine (ne striktno manjinA, vec one manjinE koja je glasala protiv Ustava kakav je tada predlozen).

Па баш тако грађанска права нису везана за етничку скупину, па онда што говориш против устава Србије који дефинише Србију као земљу Срба и све њених грађана?

Пошто грађанска права нису везана за етничку скупину онда због чега Зукорлић тражењем аутономије за Санџак хоће да се огради од тога да је Србија дефинисана уставом као држава Срба и свих њених народа?

Грађанска права подразумевају слободу живљења, слободу етничког изражвања, слободу кретања, слободу рада, слободу гласа и све остало, а Зукорлић и остали све то иимају у Србији и нису им као муслиманима угрожена никаква права.

Видиш какви су му аргументи, пошто Босна није национална држава Бошњака онда он тражи аутономију за муслимане у Србији..и то би требало шта да обезбеди бољи живот, гарант опстанка, економски стандрад...?

Чиста глупост, и ово је само политиканство, никаква борба за права која нису ни по којој тачки угрожена.

Само је још нама Балканцима у глави да ће се стварањем етничких граница омогућити бољи услови живота.  joooj

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam šta je komplikovano, Srbi su stvorili državu i definišu je, oni su jedini ustavotvoran narod u Srbiji.

Otkad su to gradjanska prava vezana za etnicku skupinu? Svi gradjani Srbije sa pravom glasa su stvorili drzavu, za Ustav smo svi glasali na referendumu, i nazalost on je skrojen po meri vecinske etnicke skupine, zanemarujuci jedan od osnovnih postulata moderne demokratije a to je postovanje prava manjine (ne striktno manjinA, vec one manjinE koja je glasala protiv Ustava kakav je tada predlozen).

Како су је створили? Гласајући? Гдје се примјењују ти постулати? Каква права имају Срби као мањина у било којој другој држави, поготово у државама са којима се граничи Србија? Да не спомињем ове западноевропске, "демократске" и "напредне" државе. Мани се те празне приче. Ми највише испаштамо, кидају нам дио по дио територије, а само се од нас траже да испуњавамо нешто што је у складу са некаквом модерном демократијом! За почетак, да би неко од тебе нешто тражио, мора да својим примјером покаже оно што од другог тражи. Најпоштеније је фино по реципроцитету. Како они са нама тако ми са њима(кад су у питању мањине). Једино што би се промијенило то је да би им била ускраћена многа права. Тако да могу да скачу од среће са овим што имају.

Ако му се не свиђа Србија, слободно може да иде, ако је потребно позајмићу му паре за карту! 

Придаћу и ја ако буде требало.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam šta je komplikovano, Srbi su stvorili državu i definišu je, oni su jedini ustavotvoran narod u Srbiji.

Otkad su to gradjanska prava vezana za etnicku skupinu? Svi gradjani Srbije sa pravom glasa su stvorili drzavu

Тачно сестро, сви грађани који су имали право гласа у Отоманском царству су гласали и

створили државу Србију  joooj. Такође су гласали да се Аустроугари повуку из Србије 1918. год.

што су ови, поштујући сва права већинског народа и мањина, и урадили.  klapklap

Исто тако су на испит стављена основна начела модерне демократије када су фашисти 41. год.

испоштовали исте па су се после само 4 године повукли из Србије остављајући тако могућност

да Срби направе државу какву је заслужило гласачко тело током свих демократских избора

од 41.-45. године.  joooj

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зукорлић је демагог, харизматичан, добар ретор, добар организатор, властољубив, итд. Али то што је рекао није баш без основа.

Када Зукорлић каже да су гаранти стабилности Санџака Исламска заједница, Универзитет у Пазару и Бошњачка културна заједница (у свим институцијама је, иначе, он главни) то је исто као када српски националисти кажу да су стубови српства Црква, САНУ и Војска. Обе концепције полазе од тога да је политика наставак културе, односно да је основ политике култура.

Проблем са овим концепцијама је у томе што немају могућност да у себе укључе и оне који не деле проглашене културне особености, као и то што стварају тензије и унутар свог идентитета, проглашавајући неке за отпаднике и издајнике. Зукорлић, на пример, стално прозива Угљанина и Љајића, људе који се се интегрисали у политичку заједницу (Србију), за издајнике, и поред тога што настављају да се изјашњавају као Бошњаци и муслимани. Значи могуће је бити у политици али под условом да се културни и национални идентитет мало остави по страни, односно да се не политизује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Националисти често не разликују неке промене које се дешавају у историји и представљају нацију као некакаву непромењиву историјску константу, што она није.

Са средњовековном Србијом имамо историјски континуитет али немамо ни политички, ни друштвени, ни економски итд.

Институције које се стварају почетком деветнаестог века у Србији немају благе везе са институцијама у средњем веку и директно им противурече. Немањиће можемо да поштујемо као светитеље али у друштвено-полтичком смислу њихови интереси су у директној супротности са нашим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немањиће можемо да поштујемо као светитеље али у друштвено-полтичком смислу њихови интереси су у директној супротности са нашим. 

Који су то интереси брате и зашто су у супротности са нашим?  joooj

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србија у доба Немањића је била приватни посед владарске породице. Људи на тој територији су били оптерећени феудалним дажбинама и нису могли да владају собом на начин на који то можемо ми данас. Људи су били у власништву феудалаца, нису имали никаква права, већ само обавезе према аристократији.

Није постојала идеја појединца већ се човек посматрао кроз друштвену групу којој је припадао.

Људи нису били једнаки пред законом.

У Средњем веку није постојала идеја народа, од кога долази власт, већ се радило о најјачој феудалној породици - династији - којој Црква даје религиозно оправдање. 

Дакле, не знам ко би данас волео да је Србија нечији приватни посед, да је човек нечије власништво, да нема иста политичка права као и други, да плаћа феудалне дажбине, итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo sve o čemu govorimo uslovljeno je političkim kapacitetom, u Bosni je na snazi dejtonski ustav, sami bošnjaci nemaju iako su najbrojnij, politički kapacitet pa imamo slučaj da za njih odlučuju druge države menjajući im i prekrajajući ustav a njih praktično svode na versku grupu muslimana.

Isti slučaj je i sa Kosovom i Metohijom, gde ustavno teritorija je definisana kao srpska ali Srbija kao država nema politički kapacitet da sprovodi ustavna ovlašćenja.

Zukorlić je u jednom interviju kritički se osvrnuo na primedbu da "muslimani u sandžaku ne mogu da stvore kritičnu masu", praktično se neki srpski političar pogrešno izrazio i umesto da govori o političkom kapacitetu on govori o narodu kao masi odnosno brojnosti. Narod ne mora da bude brojan na datoj teritoriji ukoliko mu velike sile pruže podršku za svoje interese. To je slučaj Paname, Somalije, Kipra, Namibije i puno takvih država.

Zukorlićeva idejaje da iskoristi Tursku i uz njen politički kapacitet vrati deo "osmanlijskog carstva" na srpsku zemlju i ništa tu nije sporno šta on radi ali radi dosta suptilno bar za sada držeći se nekih stvarno diskutabilnih ustavnih odredbi u srpskom ustavu i ne izlazeći iz zakonskih okvira.

Jedino ne zakonito kod njega je što prima novac tuđih vlada da bi razbijao zemlju u kojoj živi, time se svrstava u klasične plaćenike i on je taj izdajnik koji vešto to imputira drugima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...