Jump to content

Продаја црквене имовине косовским Албанцима од стране бившег Епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

ја то не гледам ни као лицемјерство ако је и морао продати НИЈЕ МОРАО НОВЦЕ ПОКРАСТИ, где су изводи , где дјеловодни број... шта шиптар има бити посредник?!

Слажем се. Али онда да видимо деловодни број под којим је заведена и трансакција Вл. Григорија.

Не само +Григорија већ сваког нашег епископа  eheeeej

плашим се да трансакције епископа Григорија имају и дјеловодни број и зна се гдје су паре и у шта су утрошене!

погледајте само напоре око Храма у Мостару... нећете ми ваљда рећи да еваки наш епископ краде а кажњава се само Артемије?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 72
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

плашим се да трансакције епископа Григорија имају и дјеловодни број и зна се гдје су паре и у шта су утрошене!

Шта је ту утешно? То значи да наша рођена Црква продаје нашу земљу непријатељима СВЕСНО и НЕПОВРАТНО.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево цитирам са сајта СПЦ:

"У Хрватској и БиХ ниједан Епископ се није дрзнуо да продаје земљу онима који је узимају од Срба, али на Косову је то урађено од стране сада рашчињеног Епископа Артемија, који сада без имало грижње савести оптужује за издају Косова и Сабор и Синод СПЦ, али и државу Србију која годишње издваја десетине милиона евра за помоћ српском народу у Покрајини."

Гдје је доказ да је држава дала толлко пара за Косову?Да је толко дала, неби Срби тамо гладовали.

Даље, хоћете ли и даље тврдити како се политика режима није умешала у СПЦ?

Мени срце пуца када СПЦ брани овај безбожни режим који је де факто признао независност Косова.

Што СПЦ не каже истину у вези Косова?Што не каже народу да је овај режим издајички?

Мада свака част појединим владикама (као рецимо владици Василију) који отворено каже да су на власти антисрби и изроди.

Мени нико да одговори на ово... eheeeej

Шта да ти одговорим. Истина је, држава гура силне паре доле. Ко год иде доле, то зна. Једном док смо ишли доле, била је прича о томе како је тадашњи администратор неправедан према Артемијевим монасима, јер је одбио да даје државну плату монасима у тада побуњеним манастирима. На шта се већина зачудила да доле монаси добијају плату за боравак у манастиру. Држава даје паре свима доле, од грађанства до монаштва и свештенства, а државним службеницима даје дупле плате (до скора је давала, а мислим да још и даље даје)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Обичај СПЦ-е је био да о многим стварима ћутке прелази тј. да прикрива многе истине а нарочито на званичном сајту : http://www.spc.rs/ !

Свратите сада на њега и видећете да је малтене цела насловна страна директно или индиректно у служби "одбране" СПЦ-е и напада на тзв. расколника кога подржава, по црквеним изворима, 6 (шест) владика и 82 монаха и ..... ко зна колико верника, монаха који за сада ћуте.

Зашто СПЦ-а као монолитна и "многољудна" реагује овако хммм панично када је до сада била аутистична на притужбе и верника, свештеника на поједине владике ?

Мислим да би се тзв. случај Вл. Артемија врло лако решио ако би се послушале речи Зорана Чворовића који каже да :

" .... se sadašnji jaz može prevazići ako se ponovo uspostavi kanonski poredak Crkve, čije je narušavanje započeto u februaru kada je episkopu Artemiju oduzeta eparhija.

- Vladici treba da bude omogućeno fer i na kanonima zasnovano suđenje i to u svojstvu episkopa raško-prizrenskog. Ako te mudrosti ne bude,onda se plašim da može doći do dve stvari. Prvo da vladike koje su ga raščinile nastave sa narušavanjem kanona, a pojedinci i sa narušavanjem dogme i tako da odstupe i od samog bića SPC. Na drugoj strani postoji opasnost da progonjeni zbeg, vladika Artemije i rašk-prizrensko monaštvo, ne izdrže u borbi za očuvanje kanona pravoslavne crkve i da zapadnu u iskušenje koje mi olako kvalifikujemo kao raskol. Nadam se da do toga neće doći."

Зашто СПЦ-и не одговара црквени суд већ препуцавање по интернету и "независним медијима" остављам свима да размисле.

А ви Срби где сте? Милиони Срба боје се Бога.

Где се налазите вас неколико стотина што стојите испред народа: да ли сте са Европом или са народом?Ако кажете да сте са Европом, онда се брзо лечите да не би заразили свој народ.Ако ли кажете да сте са својим народом, пазите да се не ухватитe у лажи !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

плашим се да трансакције епископа Григорија имају и дјеловодни број и зна се гдје су паре и у шта су утрошене!

Шта је ту утешно? То значи да наша рођена Црква продаје нашу земљу непријатељима СВЕСНО и НЕПОВРАТНО.

мила шта је продао, ја ниједном својом рјечју нисам рекао да је проблем у продаје земље, већ у лоповлуку, проблем би био да је паре смотао себи под мантију а не то да је за исте почео градити Храм или Житомислић, и даље све је рађено ЛЕГАЛНО! одакле си, знаш ли како је у Мостару ил уопште у Босни? у мостару је омало Срба, већину становништва чине Муслимани и Хрвати, град је подјељен на две стране! инциденти су неминовни сваки пут када се одиграва било шта са вјерским или нац предзнаком. нека родао парцелу, паре су паметно утрошене или за шта му је требала иста да гради Храм можда поред Старог којег треба обнављати или можда да није требала за гробље. па у овом тренутку сви Срби града Мостара када би се не дао Господ упокојили могу стати на један дунум, да ти не потенцираш случајно националну нетрпељивост, зато што је продана земља неком друге нације?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево цитирам са сајта СПЦ:

"У Хрватској и БиХ ниједан Епископ се није дрзнуо да продаје земљу онима који је узимају од Срба, али на Косову је то урађено од стране сада рашчињеног Епископа Артемија, који сада без имало грижње савести оптужује за издају Косова и Сабор и Синод СПЦ, али и државу Србију која годишње издваја десетине милиона евра за помоћ српском народу у Покрајини."

Гдје је доказ да је држава дала толлко пара за Косову?Да је толко дала, неби Срби тамо гладовали.

Даље, хоћете ли и даље тврдити како се политика режима није умешала у СПЦ?

Мени срце пуца када СПЦ брани овај безбожни режим који је де факто признао независност Косова.

Што СПЦ не каже истину у вези Косова?Што не каже народу да је овај режим издајички?

Мада свака част појединим владикама (као рецимо владици Василију) који отворено каже да су на власти антисрби и изроди.

Мени нико да одговори на ово... staniiiiiii

па ја мисим да држава зна колико је дала али да доказа нема јер паре иду на приватне рачуне црквених лица... јао што волим кућу у Солуну! ко даје паре народдним кухињамА?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Обичај СПЦ-е је био да о многим стварима ћутке прелази тј. да прикрива многе истине а нарочито на званичном сајту : http://www.spc.rs/ !

Свратите сада на њега и видећете да је малтене цела насловна страна директно или индиректно у служби "одбране" СПЦ-е и напада на тзв. расколника кога подржава, по црквеним изворима, 6 (шест) владика и 82 монаха и ..... ко зна колико верника, монаха који за сада ћуте.

Зашто СПЦ-а као монолитна и "многољудна" реагује овако хммм панично када је до сада била аутистична на притужбе и верника, свештеника на поједине владике ?

Мислим да би се тзв. случај Вл. Артемија врло лако решио ако би се послушале речи Зорана Чворовића који каже да :

" .... se sadašnji jaz može prevazići ako se ponovo uspostavi kanonski poredak Crkve, čije je narušavanje započeto u februaru kada je episkopu Artemiju oduzeta eparhija.

- Vladici treba da bude omogućeno fer i na kanonima zasnovano suđenje i to u svojstvu episkopa raško-prizrenskog. Ako te mudrosti ne bude,onda se plašim da može doći do dve stvari. Prvo da vladike koje su ga raščinile nastave sa narušavanjem kanona, a pojedinci i sa narušavanjem dogme i tako da odstupe i od samog bića SPC. Na drugoj strani postoji opasnost da progonjeni zbeg, vladika Artemije i rašk-prizrensko monaštvo, ne izdrže u borbi za očuvanje kanona pravoslavne crkve i da zapadnu u iskušenje koje mi olako kvalifikujemo kao raskol. Nadam se da do toga neće doći."

Зашто СПЦ-и не одговара црквени суд већ препуцавање по интернету и "независним медијима" остављам свима да размисле.

Црквени суд је одлучио. А сада се дају документи на основу којих је пресуђено овако. Владика је одговорио, имао је времена од првих оптужби да им одговори. И то је то. Сабор је имао доказе оптужбе и доказе одбране, и пресудио је. Тако да је крајње неистинито да се није судило Артемију, и то више година је трајао тај поступак, од првих комисија које су утвђивале неправилности у раду епархије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Послао: Ђорђе Р:

"Црквени суд је одлучио.  staniiiiiii А сада се дају документи на основу којих је пресуђено овако. Владика је одговорио, имао је времена од првих оптужби да им одговори. И то је то. Сабор је имао доказе оптужбе и доказе одбране, и пресудио је. Тако да је крајње неистинито да се није судило Артемију, и то више година је трајао тај поступак, од првих комисија које су утвђивале неправилности у раду епархије."

___________________________________________________________

Опрости на смајлију али те морам обавестити да црквени суд није одлучио и да не може судити ван канона. Ако ми не верујеш можеш покушати да пронађеш ( мало теже ) НОМОКАНОН а знатно лакше књигу: " Свештени канони цркве" које је, на свој начин, превео са грчког и словенског Епископ Атанасије умировљени Херцеговачки, издање Митрополије и Епархија .... па се набраја.

Издање је из 2005 са благословом покојног Патријарха Павла. bleh

А ви Срби где сте? Милиони Срба боје се Бога.

Где се налазите вас неколико стотина што стојите испред народа: да ли сте са Европом или са народом?Ако кажете да сте са Европом, онда се брзо лечите да не би заразили свој народ.Ако ли кажете да сте са својим народом, пазите да се не ухватитe у лажи !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заборавих, може се судити само у случају ако се : " ... канони вежу мачку о реп ... " или почне уважавати актуелна "стварност" и потреба за "осавремењивањем" цркве помоћу папе и сличних њему.

Али тада наступа :  319.gif и  0205_whistling и ..... недостаје смајли "са ракију и кригле на пиво" !

А ви Срби где сте? Милиони Срба боје се Бога.

Где се налазите вас неколико стотина што стојите испред народа: да ли сте са Европом или са народом?Ако кажете да сте са Европом, онда се брзо лечите да не би заразили свој народ.Ако ли кажете да сте са својим народом, пазите да се не ухватитe у лажи !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтедох да вам испричам догађај од пре пар година који ми се десио овде у Зајечару.

Наиме,ја радим у Електродострибуцији и једног јутра дође човек онизак растом да пита како може да добије струју у једном селу поред Зајечара  које се зове Селачка.На пар километара такорећи мало изнад села је манастир Суводол.Ја помислих хоће човек да уведе неку струју за овај манастир ал се сетих да струје има и на манастирском имању надомак манастира па га ја упитах где му тачно треба струја.

Каже ми човек да му треба за неку кућу коју је ,наводно власник дао на коришћење Епархији РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ.Ја га упитам у ком је својству а он ми рече како га је лично тадашњи владика Артемије овластио да оформи фарму коза.Ја га онда упитах јел се јавио Владики Јустину пошто је то у Тимочкој епархији а он ће мени ,те што да му се јављам те ово те оно.Ја му кажем па ред је да ако у име Цркве ради нешто да се јави домаћину , међутим он се брецну и ништа ми не одговори.

Упутио сам га на вишу инстанцу јер видим да ми је сумњив.После ми колега код кога сам га послао показа докуменат са оригиналним печатом епархије рашко-призренске чак ми је рекао да је пред њим лупио печат на документ.Ја сам се мало зачудио али нисам много на то обраћао пажњу све до ових задњих догађаја где ми је све постало јасно и убеђен сам да са Артемијем нешто здравствено није у реду или да неко влада над њим а он несвесно ради ово што ради јер немогуће је да овлашћује свакојаке типове и да им даје таква овлашћења.Тако је Виловском дао превелика овлашћења и где је сад тај мајмун да стане и да брани Артемије а не да бежи ко курва у Грчку.

Још нешто хтедох.Онај тип што је дошао је тако смрдео да је то чудо једно ко да се није купао годину дана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...