Jump to content

Продаја црквене имовине косовским Албанцима од стране бившег Епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

На основу чега си дошао до овог закључка? Имао си увид у епархијске књиге, или закључујеш на основу себе: "да сам ја на том месту ја бих сигурно тако урадио"?

Ајде што ниси  схватио поенту моје приче, него доносиш закључке на нивоу пацијената из "Лазе"...

зеве си ,скроз  :cheesy:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 72
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

евгеник:

Ови документи показују да су ватрене критичке изјаве о.Артемија о томе како са Шипарима нема разговора, а камоли продаје српске имовине, ипак биле чисто лицемјерство.

Ми не сарађујемо са шиптарима – Ми продајемо шиптарима Црквену имовину преко шиптара посредника

Ми не сарађујемо са окупаторима – Ми разговарамо са Олбрајт етц

Ми се не бавимо политиком – Јакшић, Ивановић, Џатрас...

Ми се нисмо ни од кога одвојили – Раскол постоји

Ово је нови почетак – Ми смо и даље еп. рашко-призренски

Ми прихватамо одлуке Синода и Сабора – Ми не прихватамо одлуке Синода и Сабора

Мираша је искључио Васељенски Патријарх – Васељенски Патријарх је екумениста а ми се боримо против екуменизма

Ми смо за чистоту вере – ми  не спомињемо Патријарха српског на Архијерејској Литургији коју служимо као монах

Ми не причамо ништа лично о другим епископима – Митрополиту Амфилохију је криво што није постао Патријарх

Прогон против нас је почео политички у циљу проглашења независноси косова – Прогон против нас је почео још пре 15 година због очувања праве вере

И једна географска недоумица  : рашко-призренска епархија је у Београду?  1000000001010

Евгениче дај још коју да-не-можда умотворину авину!  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На основу чега си дошао до овог закључка? Имао си увид у епархијске књиге, или закључујеш на основу себе: "да сам ја на том месту ја бих сигурно тако урадио"?

Ајде што ниси  схватио поенту моје приче, него доносиш закључке на нивоу пацијената из "Лазе"...

зеве си ,скроз  :)

Брате схватио сам поенту, штавише донекле се и слажем. Али шта је то што нас је натерало да верујемо да су наши архијереји - лопуже? Стварно? Да ли је то на основу нечијих трачева? Да ли на основу доказа? Да ли на основу нечијег сведочанства (што се итекако разликује од трача)? Или на основу пројектовања сопствених слабости? Тај начин размишљања, пардон "веровања", уопште није изолован случај, много људи има тај став, тј. у исту ствар верује. Ја право да ти кажем не верујем. Нису наши епископи пали с крушке, свако од њих је годинама био монах пре архипастирске службе, цео живот су посветили Цркви. Већина их је страдала док је ова земља била под комунистичком тиранијом. Мени лично је то разлог да верујем у управо супротну ствар. Сад, ако и има изузетака (а наравно да их има), то ни у ком случају не  значи да је у питању "већина епархија".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате схватио сам поенту, штавише донекле се и слажем. Али шта је то што нас је натерало да верујемо да су наши архијереји - лопуже? Стварно? Да ли је то на основу нечијих трачева? Да ли на основу доказа? Да ли на основу нечијег сведочанства (што се итекако разликује од трача)? Или на основу пројектовања сопствених слабости? Тај начин размишљања, пардон "веровања", уопште није изолован случај, много људи има тај став, тј. у исту ствар верује. Ја право да ти кажем не верујем. Нису наши епископи пали с крушке, свако од њих је годинама био монах пре архипастирске службе, цео живот су посветили Цркви. Већина их је страдала док је ова земља била под комунистичком тиранијом. Мени лично је то разлог да верујем у управо супротну ствар. Сад, ако и има изузетака (а наравно да их има), то ни у ком случају не  значи да је у питању "већина епархија".

Ок брате,могао си то одмах да кажеш,а не мени да лепиш етикете,да бих и ја крао...

Али пази једну ствар,цела српска економија се у највећем делу своди на сиву економију,мало је ту легалног и законитог протока новца,па је сасвим извесно,да то није мимоишло ни Цркву,,јер хтела она то или не ,у истом је врзином колу...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Биће на крају да је Артемије и масон и послат да нам уништи Православље...

ако сабор тако каже онда  0405_feel

Ти  брате час једно час друго...та ово су документа КОЈА ЈЕ ДОСТАВИЛА И ОБЈАВИЛА  СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА, шта ти ту није јасно.. час вјерујеш час не вјерујеш, час сумљаш онда опет нагађаш... .. да нећеш рећи да су екуменисти потплатили Шиптара да му Артемије да печат и пуномоћ и уврачали артемију да паре стрпа себи у џеп. стварно ме изненађујеш! 0405_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac, ava Justin je uzdizao i vl. Atanasija, Amfilohija i Irineja Bulovića...

Јесте, јесам ли шта супротно тврдио?

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac, ava Justin je uzdizao i vl. Atanasija, Amfilohija i Irineja Bulovića...

па су они сви данас "јеретици, бискупи, екуменисти, плаћеници,послушници ватикана, паписити"...е мајко моја шта дочекасмо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac, ava Justin je uzdizao i vl. Atanasija, Amfilohija i Irineja Bulovića...

па су они сви данас "јеретици, бискупи, екуменисти, плаћеници,послушници ватикана, паписити"...е мајко моја шта дочекасмо...

Ја то нисам рекао...осим да су екуменисти (у позитивном смислу).

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вуче вјеруј ми, не вјерујем више никоме 0405_feel

вјеруј Цркви својој, вјеруј у очи своје, коментариши ми документе са првог поста, реци ми шта закључујеш, прочитај читав текст на страници СРПСКЕ ЦРКВЕ... реци ми шта ти се не чини јасним.. па то ти је исто ко да  не дај Боже владика Николај прода станове Цркве у Сарајеву и још да за те паре купи вилу свом ђакону негде на мору..хех

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac, ava Justin je uzdizao i vl. Atanasija, Amfilohija i Irineja Bulovića...

па су они сви данас "јеретици, бискупи, екуменисти, плаћеници,послушници ватикана, паписити"...е мајко моја шта дочекасмо...

Ја то нисам рекао...осим да су екуменисти (у позитивном смислу).

нисам ни мислио на тебе већ на оне тамо што пљују по свему без трунке обзира... исхаус, она несрећа ФБ група, итд... све велики вјерници сви посте, а умивају се гријехом и злобом а лијежу са гријехом у души!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок брате,могао си то одмах да кажеш,а не мени да лепиш етикете,да бих и ја крао...

Али пази једну ствар,цела српска економија се у највећем делу своди на сиву економију,мало је ту легалног и законитог протока новца,па је сасвим извесно,да то није мимоишло ни Цркву,,јер хтела она то или не ,у истом је врзином колу...

Мај поинт егзактли 0405_feel  Баш зато сам ти и поставио питање на тај начин да видиш колики је бедак оптужба, док када се ради о епископима онда је то "добар дан". Мени и даље делује да смо ту негде успут ипак дебело побркали лончиће. А за сиву економију, откуд знам, ко што рекох ипак се не ради о бившим комунистичким директорима и генералима него о монасима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac, ava Justin je uzdizao i vl. Atanasija, Amfilohija i Irineja Bulovića...

Јесте, јесам ли шта супротно тврдио?

Pa nisi, ali oni tvrde ovo za vl. Artemija. Po tvom ispada da ava Justin za NEKOG od njih nije bio u pravu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...