Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

"???? ?? ???, ?? ???? ???? ???".

??? ?? ?????? ?? ???? ?? ?? ??? ???????? ??????,?????? ????? ???????? ??? ?? ? ???? ? ????? ??.
???? ?????? ??  ??? ?? ????? ?????? "???? ?? ????? ??? ?? ????? ????????????? ???".
daj Boze da tako bude
????? ?? ?? ????????? ??????????? ?? ????? ???? ???? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ?? ?????? ????????? ?????????.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

mozda za onog ko misli da je i da sjedi Bog samo tu gdje se svijeca u nekoj crkvi ili mjestu gdje se skupljaju ma koje religije  to bili ,dal mozda se svijeca moze da zapali negdje na brdu pod drvetom isto tako il nije tu Bog  neznam kako ko , mislim da Bog je svagdje u svemu ne samo da ceka negdje da se posjeti ,kako bi to izgledalo ako neode nikad neko daga posjeti ostace  ili nije Bog  sa njim znacilo bi onda tako   jel sve religije kazu  isto i tvrde  tako, utisak sam dobila kad negdje  procitam kako   svi oce da imaju i tvrde da je njihov bog samo istovremeno  su  u zaboravu  jel shvataju da  su moc i tako i rade da , kako ljudi hoce onda i  sta su ljudi uradili  toliko na zemlji do sada  ma bilo koje religije znaci za mene da nismo  i neznamo staje o o cemu svi pricamo koje i gdje je dal  je toliko ovisan o nama svima da nas ceka  negdje samo ,onda postaje politika  ime toga nekoga i moc   ,nije mi nista jasno nerazumijem nista  , dragi brate ili sestro  ,ko dasi ako tako mislis znaci nema crkve u blizini   onda taj neko otpada od boga  otisao u neku drugu da svijecu zapali,isto tako  kako mislis  ako nikakve crkve nema u blizini nije Bog sa tom osobom ,Voljela bi  da tako nemislis  i nisi mislio-la  sa tom recenicom sto napisa  svi smo slobodni  pa i ti imas pravo   na takvo misljenje i odredjivanje ,

?????? ????????? ? ???? ?? ??????? ????? - ?? ???? ?? ???????? ????? ? ?????????? ????? ???? ??? ? ???????? ?? ??? ???? ??? ?? ???? ??? ?????? ?????. ????????, ?? ???? ????? ???? ??????? ?? ????? ? ????????? ?????, ??? ??? ??????????? ????.

???, ???? ????, ??? ??? ? ???????????, ?????? ??? ? ?????? ?? ?? ?????? ???? ???? ???? ??? ? ??????? ???? ??????????? ?????. ??, ???????, ?? ?? ??????? ?? ?? ?? ???? ??? ???????.

"???? ?? ???, ?? ???? ???? ???".

??? ?? ?????? ?? ???? ?? ?? ??? ???????? ??????,?????? ????? ???????? ??? ?? ? ???? ? ????? ??.
???? ?????? ??  ??? ?? ????? ?????? "???? ?? ????? ??? ?? ????? ????????????? ???".

? ????? ????????? ?? ?? ?????? ??????, ??? ??? ?? ??????? ???? ?????. ??, ???????, ???? ?? ??? ?? ????? ???...

Да није громова, земља би ожестјела и да вихорова није, усмрдило би се море.

Павле Соларић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кратко објашњење у вези са паљењем свеће - за мене је запалити свећу у католичкој цркви исто као и запалити је код куће или на било ком другом месту. Углавном, за тако нешто нема потребе да идемо у католичку цркву, ако већ православне нема.

Јер, исто тако, ако смо у Авганистану, нећемо ићи у џамију да се молимо Богу само зато што у близини нема православне цркве.  da  al mozda neki neznaju da kontrolisu  ako imaju i ako dobiju dar  pomilovanje Bozije jel nema nasis pravila u njemu  sam ubijedjena ,neradi se o  svijecama o bilo cemu kratko  cu reci da bi me razumio,taj dar nije posjed vec dar ,imamoli mi to pravo da bilo gdje kazemo ovde je  a sto metara dalje  necu taj dar da bude samnom jel je nesto sto nezasluzuje neko  ,zar nelici na sebicnost  ,ko ima mir Boziji i  blagodat  neznam  ali mislim tako da nemozemo raspolagati i odredjivati gdje je a gdje nije ni bolo ko drugi sem Gospoda Boga ,razumijes o cemu pricam,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??? ??? ?? ?? ????? ?????? ??????? ?? ??????????????? ???? ??? ? ?? ? ??????? ? ?????? ??????? ?? ???. ? ?? ?? ??? ???? ???????? ??? ??? ??????????? ?????????, ???????? ? ???????????.

?? ????? ?? ?? ?? ??????? ??? ?????????, ?? ???? ???? ???? ??????? ??? ?? ??????, ? ???? ?? ?? ??? ???? ?????? ??? ????? ??????, ? ??? ???? ???? ? ????? 1307_womens

?????, ???? ?? ??????? ????????? ? ?? ???? ???? ?????? ?? ??? ?? ?? ?????? ?? ????? ???????  0911_sport

?????? ???????? ? ???????  1405_love

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ?? ????????? ??????????? ?? ????? ???? ???? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ?? ?????? ????????? ?????????.

???? ?? ?? ?? ??????? ???????  1307_womens

?? ???????????? ?????????? ????? ?? ?? ????????, ?? ?? ??????? ?????? ???? ???????? ?? ???? ''?????'' ???????  1405_love

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ?? ????????? ??????????? ?? ????? ???? ???? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ?? ?????? ????????? ?????????.

???? ?? ?? ?? ??????? ???????   1307_womens

?? ???????????? ?????????? ????? ?? ?? ????????, ?? ?? ??????? ?????? ???? ???????? ?? ???? ''?????'' ???????  1405_love

???? ??????? ?? ????,??? ?????? ?? ????????????
Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ?? ????????? ??????????? ?? ????? ???? ???? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ?? ?????? ????????? ?????????.

???? ?? ?? ?? ??????? ???????   bleh

?? ???????????? ?????????? ????? ?? ?? ????????, ?? ?? ??????? ?????? ???? ???????? ?? ???? ''?????'' ???????  0202_238

???? ??????? ?? ????,??? ?????? ?? ????????????

??????, ? ???? ??? ????????? ?? ???????? ??????????, ??? ???  8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре раскола папа римски је био први међу патријарсима и то је историска чињеница и то  је потписано.То папи римском историски припада и шта сад,јел треба брисати и мењати историју,потпис је стављен на историску чињеницу а не канонско признање његово за првог међу нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ???? ?????? ?? ??? ???? ???? ???????????? ? ?? ?? ????????? ???????? ? ??  ?? ?????????.?? ???? ??????? ????????? ??????? ? ??? ???,??? ????? ??????? ? ?????? ????????,?????? ?? ??????? ?? ????????? ???????? ? ?? ???????? ???????? ?????? ?? ????? ???? ????

??? ????? ?? ?????? ????.

ИСПОВЕДАЈТЕ и славите Господа, јер је добар, јер је до века милост Његова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ???? ?????? ?? ??? ???? ???? ???????????? ? ?? ?? ????????? ???????? ? ??  ?? ?????????.?? ???? ??????? ????????? ??????? ? ??? ???,??? ????? ??????? ? ?????? ????????,?????? ?? ??????? ?? ????????? ???????? ? ?? ???????? ???????? ?????? ?? ????? ???? ????

??? ????? ?? ?????? ????.

brate Predanje uz svo uvazavanje preostar si, rimskom episkopu se ne moze poreci istorijsko prvenstvo i niko mu to i ne porice i ako bi bilo da se Rimska crkva pokaaje za svoje zablude i vrati u okrilje Pravoslavlja ponovno ce biti. Ne mozemo braniti veru od necega sto nema potrebe, dakle katolici su jeretici po ucenju i odlukama nekih sabora pomesnih doduse (nisu osudjeni Vaselejnski) ali im se ne moze osporiti apostolsko prejemstvo svestenstva na primer i jos mnoge druge stvari.

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ???? ?????? ?? ??? ???? ???? ???????????? ? ?? ?? ????????? ???????? ? ??  ?? ?????????.?? ???? ??????? ????????? ??????? ? ??? ???,??? ????? ??????? ? ?????? ????????,?????? ?? ??????? ?? ????????? ???????? ? ?? ???????? ???????? ?????? ?? ????? ???? ????

??? ????? ?? ?????? ????.

???? ?? ?????? ?? ?? ????????
Link to comment
Подели на овим сајтовима

леле мајке какви сајтови пљувачки ...

бринете ме од јутрос, ће падне брисање ако наставите са оваквим стварима ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...