Jump to content

+ Патријарх Павле - Будимо људи

Оцени ову тему


Препоручена порука

Вечан помен Свети старче!!!

"Нама је боље да нестанемо као људи, него да опстанемо, биолошки да преживимо као злочинци и нељуди!" патријарх српски Павле

Patrijarh Pavle - Život po jevanđelju 1/10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Link to comment
Подели на овим сајтовима

stadaradim

Вјечнаја памјат нашем Светом Патријарху!

Чувај нас, као и до сада...

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господ Му се радује...

Нека му подари вечни живот и славу.

Част ми је да сам живела у времену када и госп. Патријарх Павле и уз Божију милост била у његовој близини...

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када долазимо на овај свет сви се радују а ми плачемо,треба да живимо тако да кад га напустимо сви плачу а ми се радујемо!!!-речи нашег ПАВЛА.

Бог је љубав што небо спушта к земљи и човек је љубав што земљу диже к небу!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Са светима упокој Господе душу уснулог слуге Твога, тамо где нема муке, ни туге, ни уздисања, него где је живот бесконачан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је недеља, дан Христовог Васкрсења...

Патријарх Павле је заслужио да Га Господ баш на овај дан узме и тиме нама посведочи своју промисао. Тужна јесам, из себичности, а радосна јер ће Г. Павле најискреније молити Господа за све нас....

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископ шабачки Лаврентије поручио је верницима да смрт патријарха Павла није велика жалост, јер је патријарх целога живота тежио Богу. Патријарх је цео живот био више на небу него на хлебу. Његовом смрћу верници и цео српски народ је добио пред Богом некога ко ће га заступати више и боље него било ко други. То је патријарх радио и док је био са нама, зато га је цео свет поштовао, изјавио је Лврентије. Он је додао да мало који народ на свету може даривати такав поклон Богу као што је српски народ дао данас.

„Нико нас пре рођења, знамо то, није питао хоћемо ли се родити у овом или оном народу, од ових или оних родитеља, у овом или оном духовном амбијенту. Ми за све то нити имамо заслуге нити кривице. Но, да ли ћемо живети и поступати као људи или као нељуди, то, верујте, зависи од нас. То и јесте једино што нам даје цену и у очима свих људи добре воље...

Оплеменио је душе и срца многих људи и многима дао снаге за Ново сутра

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????? ?? ?? ??? ?? ?????????? ?????????? ????? ?? ?????.? ?????? ?? ???????,???? ???????? ???????.

I meni je bilo zao jako sto smo izgubili jednog takvog coveka kao sto je to bio P.Pavle

Ако желиш да нађеш пут који води у живот, тражи на том путу Који рече ''ЈА САМ ПУТ, ИСТИНА И ЖИВОТ; ЈА САМ ВРАТА'' (Јн.14:6, 10:9), и тамо ћеш наћи, али тражи јако пажљиво јер је ''мало оних који нађоше'' (Мт 7:14)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...