Jump to content

100 српских врхунских стручњака из света против продаје Телекома

Оцени ову тему


Препоручена порука

Значи на тржишту се појавио неко ко купује евре за динаре, чиме аутоматски вредност динара у односу на евро расте чиме јача куповна моћ грађана Србије, тј. постају богатији. Осим тога, то стимулише извоз јер сада

Prijatelju znas li ti koliko su 2 + 2? Kada dajes dinare za evre pada vrednost dinaru a ujedno siromase devizne rezerve. Svaka zemlja gleda da privuce kapital a ne da ga posalje u nemacku.

Ali na stranu to, zasto se Dojce telekom zove Dojce a ne Fritz telekom? Zasto se telekom italija ne zove telekom giovani? Zato sto su to drzavne firme sa 50-60-70 % drzavnkih para u njim a.I nece telekom srbije kupiti fritz vec nemacka. I onda zartadu  odneti u nemacku. I zidati skole. A jadna srpska deca ce biti prepustena ekonomistima tvog kalibrza.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 221
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Prijatelju znas li ti koliko su 2 + 2? Kada dajes dinare za evre pada vrednost dinaru a ujedno siromase devizne rezerve. Svaka zemlja gleda da privuce kapital a ne da ga posalje u nemacku.

Такво "привлачење капитала" нас је и довело до овде. Ако немачка банка добије динаре шта ће са њима да ради? У Немачкој не користе динаре. Они морају те динаре да продају другима (ако се динар нуди на тржишту, онда му вредност расте) или да увезу нешто из Србије (што је опет добитак за нас). Капитал се не "привлачи" тако што се паре трпају у сламарицу, јер паре саме по себи нису капитал. Оне постају капитал када се уложе у нешто.

Ali na stranu to, zasto se Dojce telekom zove Dojce a ne Fritz telekom? Zasto se telekom italija ne zove telekom giovani? Zato sto su to drzavne firme sa 50-60-70 % drzavnkih para u njim a.I nece telekom srbije kupiti fritz vec nemacka. I onda zartadu  odneti u nemacku. I zidati skole. A jadna srpska deca ce biti prepustena ekonomistima tvog kalibrza.

Прво и основно - тај чија је фирма има право да са својом зарадом ради шта хоће. Ако је фирму поштено купио и платио ту нема ништа спорно. Под условом да је тржиште слободно и да држава не омета нормалне токове капитала бесмисленом регулацијом (као што то чини сада), сви су на добитку. Школе (државне) се зидају од прикупљеног пореза, а било који власник фирме мора да плаћа порез и ту нема никакве разлике. Суштина јесте да би приватник развио посао, направио нова радна места, подигао профит и у 99% случајева већину уложио да даље развије бизнис.

Нажалост, наш народ и даље наседа на те квази-патриотске приче о "зидању немачких школа" економиста разних калибара који појма немају. Њихова главна препорука продавцу је да забарикадира врата и прозоре да му случајно неко не "изнесе капитал" из радње.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(ако се динар нуди на тржишту, онда му вредност расте)

Potraznja povecava cenu a ne ponuda. Osnovni zakon ekonomije. A ti jos to ne shvatas. One robe koje ima malo (zlato na priomer) ona je skupa, a sljunka koliko hoces a jeftin. Tebi se privlacenje kapitala svodi na prodaju evra i slanja u nemacku? Bravo genije, Bundes Banka place za takvim strucnjacima. U srbiji naravno.

Mada u pravu si donekle. Svaki pametan covek zna da je bolje biti podstanar nego imati svoju kucu.

Trebalo bi ponuditi tvoj recept nemcima da se malo "obogatew" kao sto ce srbi....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iskreno - meni svejedno kome idu pare.

Idu iz mog džepa, i u isti se ne vraćaju.

Vracaju se, vracaju se.Srtbija ulaze u skole a neki Fritz ce takodje da ulaxze u skole ali nemacke. Vidis ima ljudi i naroda koji misle i na svoju decu a ne samo na svoj dzep.

Vidi se da ne živiš ovde, čim imaš takve zablude kao da se u Srbiji ulaže u školstvo. Ovde su - u svakoj garnituri vlasti, ali SVAKOJ - uvek najgora ministarstva kulture, obrazovanja i zdravlja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко брате,

Ниси у праву. Ево ти пример - када неки гаст`рбајтер пошаље старцима евре из ЕУ у Србију да ли то повећава или смањује вредност евра? Зар неће његови родитељи "нудити" еуро на тржишту и "тражити" динаре? Како онда та "потражња" не повећава вредност динара него је обара? Размисли зашто.

То је идентично ситуацији у којој би нови власник фирме слао динаре из Србије у Немачку.

Проблем је када се на ствари гледа површно, а то је у економији катастрофа. Ако се динар користи у међународним трансакцијама то показује да има одређену вредност - значи да Србија нешто производи. Ако неки капиталиста има фирму која прави пуно динара, то није лоше за динар него је добро. И ако почне да те динаре улаже около, то је такође добро. Сваки динар који се уложи негде у иностранству се Србији враћа дупло, јер подстиче извоз. Овде се не ради о уличним препродавцима девиза, него о економијама и њиховим валутама. Присуство неке валуте у страним банкама значи да одговарајућа економија добро функционише, а управо то одређује вредност валуте. Само што већина није у стању да виде сложене последице економских акција, нажалост ни они који воде државу.

Друга ствар је што ће држава Србија за Телеком добити новац који компанија иначе направи за 10 година (који ће наравно наши политичари избацивати лопатама кроз прозор). Осим тога, то значи да ће нови власник десет година бити у минусу и да ће дати све од себе да што пре то исплати и почне да зарађује.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidi se da ne živiš ovde, čim imaš takve zablude kao da se u Srbiji ulaže u školstvo. Ovde su - u svakoj garnituri vlasti, ali SVAKOJ - uvek najgora ministarstva kulture, obrazovanja i zdravlja.

Znaci srpska deca vise ne idu u skolu? Nema vise skola po srbioji? Drzava to vise ne finansira? Nisam znao zaista.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислити на свој џеп је исто што и мислити на своју децу. Ако Фриц хоће да профит остварен у Србији уложи у немачке школе (мада је то мало вероватно) дешава се следеће - да би уложио тамо, он мора прво динаре (које је зарадио у Србији) да претвори у евре (јер у немачкој не може да тргује динарима). Значи на тржишту се појавио неко ко купује евре за динаре, чиме аутоматски вредност динара у односу на евро расте чиме јача куповна моћ грађана Србије, тј. постају богатији. Осим тога, то стимулише извоз јер сада стране банке располажу динарима које је најлакше употребити где? Наравно у Србији где је динар средство плаћања. Све су те ствари веома повезане и не може да се гледа "патриотски" као 1389-таши или површно као ови "стручњаци" с` почетка теме.


Не бих се сложио са овим брате!  :bla: :)

Жељко -  4chsmu1

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко брате,

Ниси у праву. Ево ти пример - када неки гаст`рбајтер пошаље старцима евре из ЕУ у Србију да ли то повећава или смањује вредност евра? Зар неће његови родитељи "нудити" еуро на тржишту и "тражити" динаре? Како онда та "потражња" не повећава вредност динара него је обара? Размисли зашто.

Ja brate ne mogu vise. Znaci kasda bi stamparija na Topcideru radila u tri smene i onda izbacimo te dinare na trziste i pocnemo da kupujemo evre skocice vrednost dinaru?

Pa ti si resio problem siromastva na planet. Treba obavestiti afriku podhitno. Umiru ljudi od gladi a ne morajuy....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не штампарија, него компанија која прави профит.

Одговори ми - када пошаљеш кући у Србију евре да ли то повећава или обара вредност евра? Зашто?

Обрнута ситуација, ако странац зарађује у Србији и шаље кући динаре да ли то повећава или обара вредност динара?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко брате,

Ниси у праву. Ево ти пример - када неки гаст`рбајтер пошаље старцима евре из ЕУ у Србију да ли то повећава или смањује вредност евра? Зар неће његови родитељи "нудити" еуро на тржишту и "тражити" динаре? Како онда та "потражња" не повећава вредност динара него је обара? Размисли зашто.

Ti si ucio ekonomiju zajedno sa Milosketom, ha? Priznaj. Tako je i on povecavao vrednost dinaru, povecanom ponudom istih....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна интересантна економска паралела: КАКО ЈЕ ПРОПАДАЛА ВИЗАНТИЈА. [филм]

Аутор овакав приступ показује у читавом филму. Њему је пропаст царевине скопчана првенствено са одступањем од традиције и позитивног историјског искуства византијске елите. Као резултат тог одступања (првенствено елите али и народа) су се суочавали са низом проблемема који су проистицали из главног „првородног греха" а нису могли бити решени. Шта више сваким покушајем њиховог решења они су постајали све већи. Узалудни покушаји изласка из кризе резултирали су све већим уплитањем запада које је опет имало за резултат фаталне последице по економску стабилност империје. Византијска елита што из незанања што из грамзивости почела је да прави судбоносне грешке које су биле незамисливе у ранијим вековима. Економија, ресурси, философија, наука, васпитање омладине све је постепено на упражњено место византијске духовности препуштено западним искуствима и моделима што је деловало разарајуће на ромејски национални дух и државни организам. Резултат тога је било дуготрајно и понижавајуће пропадање које се завршило коначним падом наjблиставије дотадашње империје.

...

У том периоду, дакле током 12. века, почела је постепена предаја нацоналних ресурса западњацима, првенствено економије у руке италијанским републикама Венецији и Ђенови. Тада је допуштено да држава изгуби контролу над финансијама. Индивидуалистички дух елите утицао је да контрола над трговином у мореузима која је била вазда у рукама државе као гарант пуњења државног буџета, пређе у руке појединаца и то странаца. Овим је највећи извор државне сигурности предат у руке западњацима. Следило је препуштање економских и трговинских ресурса што је изазвало пропадање домаћих предузимача. Цариград је био преплављен страном робом, али од које су профит извлачили страни улагачи. Ово је све више резултирало исисавањем државног богатства и осиромашењем народа те слабљењем империје. Када су Византинци схватили куда води оваква политика национализовали су већину западног капитала што је изазвало Венецију да плати крсташе који су дошли пред Цариград 1204. заузели га и дивљачки опљачкали.

...

Наиме од XI века Византију са запада притискају италијанске републике било војно било економски и са истока Турци претежно војно. Комбинација ових притисака кулминирала је у XIV и XV веку те се држава нашла у безизлазној ситуацији. И да није имала унутрашњих проблема, да је правилно проценила намере својих непријатеља и да је дијагностификовала и применила одговарајућу терапију империја би била у великим проблемима. Али готово сигурно би их решила као што је то радила у многим случајевима у прошлости. Овако она је постала лак плен Мехмеда освајача који је 1453. пробио одбрану некада неосвојивог Цариграда, поробио становништво те срушио миленијумску империју. Беда њене елите кулминирала је по уласку Турчина у Константинопољ. Наиме када су при пљачкању града ухваћени „византијски тајкуни" и када је Мехмед видео њихово богатство упитао их је што га нису употребили за одбрану града. Себични тајкуни су сервилно надајући се милости рекли: „чували смо га за вас" на шта је видно изненађен Турчин наредио да им се посеку главе а тела баце псима. На овај начин је неславно завршила византијска oбездуховљена и материјално заслепљена елита.

4chsmu1

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidi se da ne živiš ovde, čim imaš takve zablude kao da se u Srbiji ulaže u školstvo. Ovde su - u svakoj garnituri vlasti, ali SVAKOJ - uvek najgora ministarstva kulture, obrazovanja i zdravlja.

Znaci srpska deca vise ne idu u skolu? Nema vise skola po srbioji? Drzava to vise ne finansira? Nisam znao zaista.

Idu, ali se u škole (i školstvo) ne ulaže ništa. Za informatiku nema dovoljno (naročito ne dovoljno dobrih) kompjutera, plan i program su na nivou teorije (uglavnom), podaci koji se uče iz pojedinih predmeta su zastareli po 10ak godina nekad... itd. itd. itd.

U Srbiji se stvarno ulaže samo u jedno: džep političara.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У том периоду, дакле током 12. века, почела је постепена предаја нацоналних ресурса западњацима, првенствено економије у руке италијанским републикама Венецији и Ђенови. Тада је допуштено да држава изгуби контролу над финансијама. Индивидуалистички дух елите утицао је да контрола над трговином у мореузима која је била вазда у рукама државе као гарант пуњења државног буџета, пређе у руке појединаца и то странаца. Овим је највећи извор државне сигурности предат у руке западњацима. Следило је препуштање економских и трговинских ресурса што је изазвало пропадање домаћих предузимача. Цариград је био преплављен страном робом, али од које су профит извлачили страни улагачи. Ово је све више резултирало исисавањем државног богатства и осиромашењем народа те слабљењем империје. Када су Византинци схватили куда води оваква политика национализовали су већину западног капитала што је изазвало Венецију да плати крсташе који су дошли пред Цариград 1204. заузели га и дивљачки опљачкали.

...

Наиме од XI века Византију са запада притискају италијанске републике било војно било економски и са истока Турци претежно војно. Комбинација ових притисака кулминирала је у XIV и XV веку те се држава нашла у безизлазној ситуацији. И да није имала унутрашњих проблема, да је правилно проценила намере својих непријатеља и да је дијагностификовала и применила одговарајућу терапију империја би била у великим проблемима. Али готово сигурно би их решила као што је то радила у многим случајевима у прошлости. Овако она је постала лак плен Мехмеда освајача који је 1453. пробио одбрану некада неосвојивог Цариграда, поробио становништво те срушио миленијумску империју. Беда њене елите кулминирала је по уласку Турчина у Константинопољ. Наиме када су при пљачкању града ухваћени „византијски тајкуни" и када је Мехмед видео њихово богатство упитао их је што га нису употребили за одбрану града. Себични тајкуни су сервилно надајући се милости рекли: „чували смо га за вас" на шта је видно изненађен Турчин наредио да им се посеку главе а тела баце псима. На овај начин је неславно завршила византијска oбездуховљена и материјално заслепљена елита.

:bla:


:) брате за текст! Лепо речено, поготову овај болдирани део!  4chsmu1

Пропашћемо и ми као Византија! Препустили финансије и ресурсе ''предузетницима'' који су осиромашили државу која касније није имала моћи да се одупре османлијској најезди.

Видимо да је тако  и код нас...

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не штампарија, него компанија која прави профит.

Одговори ми - када пошаљеш кући у Србију евре да ли то повећава или обара вредност евра? Зашто?

Обрнута ситуација, ако странац зарађује у Србији и шаље кући динаре да ли то повећава или обара вредност динара?

Brate idi na Google i potrazi "zakon ponude i potraznje". Novac je roba, i za novac vaze pravila kao i za krompir. Puno ga ima, pada mu cena. Nerodna godina, raste cena. To je kao 2+2=4. A ti non stop ponavljas kako su 2+2=7.

Dosta brate vise. Ne mogu viser majke mi...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...