Jump to content

Инсајдер б92 "Насиље уз благослов" тј. шта је прећутао?

Оцени ову тему


Зосима

Препоручена порука

Будимо реални деда, бу92 није износио ове информације ради истине и реалности , него ради пропаганде коју жели постићи.

Блесаво је очекивати од њих да ће учинити нешто корисно за Цркву или народ.

Наравно. Ипак б92 неће радити на промоцији литургијских вредности- њима је циљ да се Црва покаже као једна назадна институција која у себи крије лицемере и међу клиром.

Јесте назадна, оче! Проповеда морални живот и спасење које је Господ показао пре 2000 година. Ово је 21.век! Кућа-посо и тако то dada

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 167
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

И ја сам гледао. Отац Аца и о. Горан су заиста били сјајни и ако се у неким стварима нису сложили. Наравно, ово што о. Горан говори је врло смело и мислим помало наивно. Свакако, ако стоји у истини нема се чега бојати, али је сада питање шта је све ту истина.

Гледо сам на јутубу прва два дела 2. епизода...морам још да погледам задњи.

Али да резимирам мало: Инсајдер не бира кога да напада: И Двери, и владику Атанасија, и митрополита Амфилохија, и Образ, и ДСС, и НС, СРС, и Црвене Беретке...

Нисам знао за онај говор митрополита на сахрани нечовјека Ђинђића...одушевио сам се на храбрости митрополита Амфилохија (мислим рећи на сахрани човјека да је био издајица, то је храброст пар екселанс).

Овога пута ми се свидео настип оца Ђаковца (спрам прошлег пута, тад ми се није никако свидео...знате и сами што). Али онај о. Горан...немам коментара. Па он чак критикује наше свештенике који су благосиљали србску војску када су гинули за отаџбину. Изгледа да није упознат да је то вјековна традиција да свештеници благосиљају свете ратнике. Аи оно да не шаље своју дјецу на вјеронауку је да се човјек крсти и лијевом и десном руком.

Питам се који је интерес инсајдера да позову једног млакоњу у емисију?Извините на тешким речима, али ово је срамота за СПЦ.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми знамо да то што су неки мантијаши можда педофили ил педери да то не умањује значај Причешћа и евхаристије, па чак ако ту Литургију служе ти људи. Ја лично немам проблем са тим, са схватањем суштине. Грешност појединца не може да умањи или укине светост заједнице, Цркве... Али, будимо реални да се штошта прикрива и ставља под тепих и да смо неспособни да решавамо нека питања у складу са временом.

А вечне истине нам нико не дира, за сад.

Слажем се facenew22222222

Односно наравно да ми смета педофил и педер у Цркви (мислим ако је клир)...али то не значи да је његова литургија безблагодатна (и ако тај дотични иде у вечне муке).

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Б92 ће кад тад горети (као што су показалу ону слику како гори Б92 facenew22222222) sFun_bat sFun_bat sFun_bat

Семберац, окани се оваквих изјава на овом форуму. Овакве ставове овде  НЕ МОЖЕШ да износиш, па макар користио и смајлије.

Александар

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Б92 ће кад тад горети (као што су показалу ону слику како гори Б92 facenew22222222) sFun_bat sFun_bat sFun_bat

Семберац, окани се оваквих изјава на овом форуму. Овакве ставове овде  НЕ МОЖЕШ да износиш, па макар користио и смајлије.

Александар

Опуштено брате, видиш да сам се шалио (мада ово што сам рекао је чињеница).

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада сам наставио да гледам....о.Горан сада говори о педерима и педофилима у Цркви, и ту га подржавам. Хоће ли неко и даље говорити да је клевета оно што сам неколко пута говорио, да има педера и педофила сакривени под мантијом?

Ја када ово говорим желим само најбоље мојој СПЦ, желим да се то реши и да се такви људи строго казне (што се мене тиче, кастрација). Док Б92 покушава цјелу СПЦ да покаже као педерску...е па неће моћи.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али на крају о. Горан каже, ево цитирам га: "ЈА У ТАКВУ ЦРКВУ НЕМОГУ ДА ВЕРУЈЕМ" facenew22222222

Па шта ради у СПЦ?

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По теорији Б92 онај ко је против ЕУ он је за изолацију sFun_bat-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='facenew22222222' />

За њих Европа нема алтернативу, за нас Православце ХРИСТОС НЕМА АЛТЕРНАТИВУ!!!

Надбискуп Хочевар је рекао: Србија не може ући у ЕУ са Св. Савом.

Е ја сам онда за изолацију ако се морамо одрећи светосавља (а очигледно је да морамо).

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црква нема алтернативу !

Европа ће ионако пропасти.

Та све државе пропадају пре или касније.

Јербо је земаљско за малена царство а Црква је увек и до века !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam gledala prvi deo,a sinoc pogledah drugi.Mislim da je dosta konfuzno bilo,nabacano svega i svacega i povezano i nepovezano.B92 ima napadacki stav prema svim religijama,cini mi se,kao da su potpisali da ni slucajno ne pokusaju da razumeju neke stvari (sustinu Pravoslavlja,recimo),nego sto vise loseg iznesu,to bolje.Ko hoce da im veruje ,neka veruje,ko nece,ne mora.Mene od Crkve odbiti nece,to znam.

Sto se tice pedofila i homoseksualaca u Crkvi,verujem da ih ima,kao sto ih,uostalom ima u svakoj drugoj profesiji.To sto je neko svestenik ili monah,ne znaci da je svetitelj.U svakom zitu ima kukolja,fakat je.Protiv zla se moramo boriti,ne treba B92 da nas tome uci.

Sto se o.Gorana tice,saosecam sa covekom,zao mi je sto je kroz sve to prosao i jos sa porodicom.Razumem ga kad kaze ovo sto Semberac rece,o.Goran misli na malverzacije i ostala negativna desavanja u nasoj ,pa zadrzacu se,eparhiji.Ako ovako bude nastavljeno deljenje radnih mesta verouciteljima u nasoj (Sabackoj) eparhiji,ni moja deca na veronauku nece ici,to sam odavno rekla.Ovde se ljudi koji su zavrsili teologiju na vreme,sa dobrim prosekom,salju u selendre ,nemaju normu,a oni ciji su tate svestenici,braca svestenici ,i da ne pricam dalje,rade u gradovima ,a "studiraju" vec 15-ak godina...Sramota.Moju decu takvi nece uciti,to je sigurno.Ima ovde i jos mnogo losih stvari,ne znam da li ste culi da je jedan jeromonah iz Hilandara koji je ovde bio poslat da vodi racuna o sumama koje je drzava vratila Crkvi (na teritoriji nase eparhije),da blago kazem,isteran...Joj,bolje da cutim...Mislim da je o. Goran na takve neke stvari mislio...

Ali,opet,Bog je Bog,a ljudi su ljudi.Mnogi se iza mantije kriju i ima nepotizma i u Crkvi, a to Bogu nece biti po volji,sigurna sam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По теорији Б92 онај ко је против ЕУ он је за изолацију bendoff-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='1405_love' />

За њих Европа нема алтернативу, за нас Православце ХРИСТОС НЕМА АЛТЕРНАТИВУ!!!

Надбискуп Хочевар је рекао: Србија не може ући у ЕУ са Св. Савом.

Е ја сам онда за изолацију ако се морамо одрећи светосавља (а очигледно је да морамо).

Moze neka potvrda za ovo? Ne zato sto bi Hocevar na bilo koji nacin bio Svetosavac nego

zato sto jednostavno nemogu da poverujem da bi covek njegovih intelektualnih kvaliteta

sebi dopustio tako debilnu recenicu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По теорији Б92 онај ко је против ЕУ он је за изолацију bendoff-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='1405_love' />

За њих Европа нема алтернативу, за нас Православце ХРИСТОС НЕМА АЛТЕРНАТИВУ!!!

Надбискуп Хочевар је рекао: Србија не може ући у ЕУ са Св. Савом.

Е ја сам онда за изолацију ако се морамо одрећи светосавља (а очигледно је да морамо).

Moze neka potvrda za ovo? Ne zato sto bi Hocevar na bilo koji nacin bio Svetosavac nego

zato sto jednostavno nemogu da poverujem da bi covek njegovih intelektualnih kvaliteta

sebi dopustio tako debilnu recenicu.

То није дебилна реченица већ сурова истина. Немам доказ. Питај неке форумаше, можда они имају.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али на крају о. Горан каже, ево цитирам га: "ЈА У ТАКВУ ЦРКВУ НЕМОГУ ДА ВЕРУЈЕМ" 1405_love

Па шта ради у СПЦ?

Вероватно је мислио о другачијој, а не о другој.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само бих овом приликом похвалио владику Лаврентија. Владика Лаврентије је увидио да је тај о. Горан неправедно од владике Пахомија рашчињен и смилово се на њега и примио га у своју Епархију. Свака част.

Мислим када сам одгледо трећи део 2. епизоде на јутуб, сажалио сам се над о.Гораном. Рашчињен од једног спорног владике само зато што је бранио дјечија права од педофилије. Слажем се да је у том случају Црква прећутала случај, вероватно ради "угледа". Али са овим је СПЦ тек нарушила свој углед. Но надам се да ће кад тад стати на пут перверзњацима у мантији. Такве треба рашчинити и кастрирати...наравно ако је све то тачно (а верујем да јесте).

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...