Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

???????? ??? ??????? ??????? ?? ?????????? ????? ?????

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,1275.msg71606.html#msg71606

???? ??? ?????? ?? ??? ????? ???????? ?? ????? ?????????, ???? ?? ?? ??????? ????? ??????? ? ????? ???????? ????????? ?????? ?? ???????.

?????? ?? ??? ?? ?????????? ????????, ??? ??? ? ??? ?????? ??? ????? ????????.

...jer sam i sam prosao taj pakao robovanja ... ti si to rek'o !

??????, ?? ????? ???????? ???? ?? ?? ????? ? ??? ''???????????''.

moze ...

a , u tvom slucaju ... jel' bilo tako?

"jer sam i sam prosao taj pakao robovanja"  ... to se uporedjujes sa mnom (robovanje astrologiji ...)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...jer sam i sam prosao taj pakao robovanja ... ti si to rek'o !

??????, ?? ????? ???????? ???? ?? ?? ????? ? ??? ''???????????''.

moze ...

a , u tvom slucaju ... jel' bilo tako?

"jer sam i sam prosao taj pakao robovanja"  ... to se uporedjujes sa mnom (robovanje astrologiji ...)

?????? ??? ???? ???? ?? ????????? ?????????? ? ??????????? ???? ?????????? ????????? ?? ????? ????? ?????? ??? ?? ???? ?????????, ???????????? ??? ???? ??? ????? ???? ???? ?? ?????, ?? ??? ?? ? ??????? ????? ????? ??? ??? ??? ?? ?????? ???? ???.

??, ??????? ?? ??? ??? ???? ???? ???? ???? ?????.

????? ??? ????? ? ?????? (?? ?? ??? ?????? ? ??????????) ? ???????? ?? ?? ?????, ??? ?? ?????????.

??? ?? ???? ???????, ?? ?? ???? ??? ??.

?? ?? ????? ????? ?????, ???? ???? ?????? ?? ?????? ????? ???? ?????, ??? ???? ???????.

??, ?? ?????????? ?? ?????, ?? ????? ?? ?? ?? ? ?????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????????? ?? ???? ''????????'' ????????????

pa, moze pomoci medicini... recimo ... termin neke teske operacije

(pogledaju se tranziti - pa se zajednicki odredi ...)

JA: tako da ne bih radio sa "klijentima" nego bih se posvetio proucavanju !

MEDA: ???? ???? ?? ?? ?????????

ne razumem pitanje ... kako ""ZBOG CEGA?" ... pa, zasto se neko posvecuje proucavanju ?... bilo cega , nebitno

valjda zato sto mu se svidja to ...

JA:

jel' dobro da se zna predispozicija za nesto , recimo -kada su zdravstveni problemi u pitanju?

moze i medicina da dijagnostikuje nesto  , moze i astrologija (ranije, ali - uopstenije !!!) ... to nema veze sa slobodnom voljom , a, ima veze sa "zavirivanjem" u buducnost ...

MEDA : ???????? ????????? ???? ????????? ?????? ????? ??????, ?? ? ????, ? ?? ??????.

?? ? ????????, ????? ?????? ???? ???? ????? 90% ????? ??????, ?? ???????? ??????????.

POSTOJE I GENETSKE PREDISPOZICIJE ZA RAZNE ZDRAVSTVENE PROBLEME !

mozes da pitas gene, mozes (ponesto) da pitas zvezde ... biraj ...

medicina- tacno- ponekad samo eliminise posledice, ne znajuci za UZROK problema ... e, tu moze

astrologija da pripomogne ... onda i lecenje (uz poznavanje uzroka) moze da bude uspesnije!

MEDA :?????? ?? ???? ????? ?? ????? ??? ????? ??????????????, ???? ???? ??? ?? ??? ???? ???? ?? ??????? ? ? ?????? ??????????? ?? ??????? ???? ?? ???? ????????? ? ???? ?? ????? ?????? ? ???????? ?????? ????? ? ?????? ? ?? ??????? ??? ?????.

?????? ?? ???? ?? ??????? ????? ??????, ?? ??????? ? ?????????.

?????? ?? ?????? ''????????????????'' ???? ????????? ''????????? ??????????'' ? ?????? ????? ??????? ??? ''?????????''.

?? ?? ??? ??? ?? ??????? ?????????? ? ??????????????? ????????, ? ??????? ???????????? ''????????'' ????????, ???????? ? ?????????? ?? ???????? ????????? ????.

mislim da je DOBRO da covek ZNA sto vise !!!

po meni kada bi mogao da zna i TACNO kada ce umreti...

mislim da bi covek mal'ko vise bio cool ...

ja vidim vise pozitivnih nego negativnih strana (koje -of course -postoje !!!)

kada bi ljudi razmisljali malo vise o tome kako ce ZAISTA jednoga dana umreti ,

ne bi se ponasali - kako se ponasaju ... (ovo ja kao ateista pricam)

ovako ... kao, znaju da ce jednom otici , a , u stvari negde duboko - ne veruju da se "njima moze desiti tako nesto"

al' ovo nije tema ...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нема везе, може да се прати у мојим постовима, пошто пишем ћирилицом а ти латиницом ...

можда ће ти бити лакше да поједине делове само цитираш, тако што их обележиш а онда удариш дугменце за то ... мали је облачић у питању, у другом реду, други здесна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ????, ???? ?? ?? ????? ? ????? ?????????, ????? ????? ????????? ? ?? ????????? ...

????? ?? ?? ???? ????? ?? ???????? ?????? ???? ???????, ???? ??? ?? ???????? ? ???? ?????? ???????? ?? ?? ... ???? ?? ??????? ? ??????, ? ?????? ????, ????? ??????.

aaaa ....

nisam obratio "AKCENAT" na te slicice gore ...

hvala ti ...

ja sam malo neiskusan sa kompjuterom , sa internetom ...

otkrivam polako cake ...  0202_238 i one najjednostavnije stvari ... sta da radim kad nemam pomoci ...

aj, laku noc ...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

auuuu...

ostacu ti duzan odgovora (i onoga sto "izbegavam")... mnogo je kasno

... do sutra

mislim , pocinje da svice ... a danju ne mogu da "filozofiram"

p.s.

i ti mi IZBEGAVAS  onaj odgovor ... ono ...

kopiram ...

a ti ?

kako si se uverio da nebeska tela nemaju veze sa nama na zemlji ?

kako si dosao do tog zaklucka ?

pitam , zato sto nije da kazes da nisi proucavao - pa ne znas ...

nego , vidim da si siguran ...

kako si zakljucio?

laka noc ! (sad stvarno!)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Радозналост је убила мачку", може бити повод да се људи преиспитају у много тога што их, чини им се, интересује, или их, Не Дај Боже, води кроз овај живот.

Сам назив теме "Астрологија и магија", ако један појам потврђује други, резултира да се ради о области која може а не мора бити. Ако један појам искључује други, онда би између стајала речца "или", што би резултирало да је једно истинито а друго не....

Мени више личи као сродно, одакле следи да може, а не мора бити, односно није истинито, јер Истина мора бити..

0311_womens https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0202_238.gif

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"??????????? ?? ????? ?????", ???? ???? ????? ?? ?? ???? ??????????? ? ????? ???? ??? ??, ???? ?? ??, ??????????, ??? ??, ?? ??? ????, ???? ???? ???? ?????.

??? ????? ???? "??????????? ? ??????", ??? ????? ????? ????????? ?????, ????????? ?? ?? ???? ? ??????? ???? ???? ? ?? ???? ????. ??? ????? ????? ????????? ?????, ???? ?? ?????? ??????? ????? "???", ??? ?? ??????????? ?? ?? ????? ???????? ? ????? ??....

???? ???? ???? ??? ??????, ?????? ????? ?? ????, ? ?? ???? ????, ??????? ???? ????????, ??? ?????? ???? ????..

0311_womens https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0202_238.gif

ja sam otvorio temu "astrologija" , koju je Alefshin kasnije spojio sa ovom temom ...

i nije uslisio moju molbu da se vrati nazad ,

tako da ja sada pisem o astrologiji i magiji , a sve u okviru ... sekti !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

za Milicu :

читала сам довољно да видех да нпр ти нигде ниси одговорио

за шта та астрологија служи.

nisi dovoljno citala, a mene mrzi da ponavljam ... izvini

видех само тврдње да је прорицање само један њен део.

ja tako nisam rekao ...

видех и да си написао да небеска тела утичу на нас...

па сва тела утичу једна на друга...

шта ту има фасцинантно?

tema nije da li je fascinantno ili nije- o tome nismo diskutovali ...

друго - кад кажем да та прорицања "не раде",

по мом искуству ретко се погоди да је тачно оно што чујеш,

осећај је лош кад се то ради,

душа се опире и пада у некакво стање очаја...

е сад тај део који испадне тачан у прорицању

није важан,

vec sam dosadio sebi (u vezi proricanja) ...

ako hoces- idi vidi prethodne postove...

ako neces- cao i dovidjenja ... ne moras da mi odgovaras  ...

да ли ти знаш са које стране долази та информација???

ne vidim nikakvu "informaciju" , vec jedno misljenje ...

p.s. i nisi odgovorila ono sto sam te pitao ... (klasika na forumima ...)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма нема проблема "Да Винчи",

моје мишљење је моје, као и сваког понаособ....

Само пишите,јер да нисам читао не бих ни написао то што сам написао...

0311_womens https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/drugarstvo.gif

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истина јесте да се нисам много удубљивала у твоје насумичне и дугачке поруке.

Нити ме занима да се специјализујем за такво нешто, па чак и неке површне информације су ми непотребне и некорисне у животу.

Питам да ли знаш са које стране долазе информације преко астрологије или било ког вида гатања?

У томе је проблем, ти о томе не размишљаш.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...