Jump to content

Ново из филмске продукције

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да ли је неко погледао "Варљиво сунце 2" ? И какви су утисци ?

Ја сам га данас скинуо, али још га нисам погледао...

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa sledece strane:

a evo poslacu ti linkove i na PP, posto je zabranjeno kaciti ovde rapidshare...

смо рекли нема на јавном рапида  ;)

Меда.

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Књига Елијева ( Илијина) .

The Book of Еli.

Оцена филма - чиста десетка !

ОУ ЈЕА, чекам цео дан, стиже у 1080 пиксела  ;):drugarstvo: 1405_love

Јесил погледо ?

јесам и МНОГО ми се свиђа  0442_feel 1405_love :)

а поготово крај  :)

овај филм дефинитивно пола губи ако се не гледа у високој дефиницији, јер се губи потпуно на атмосфери. још ако се погледа са предрасудом да ћете конзумирати амерички Остров, тек је онда пуко.

не слажем се да је ово апокалиптично- религиозно-јуначки-хоп-хоп-кунг-фу филм, јер је много више од тога. ово је за мене дефинитивно дубоко религиозан филм. чак је и негативац прикривено религиозан, али се очигледно временом изопачио и мисли да ће спровести Божју промисао, нешто као непокајани Савле.

иначе, наравно да је морао бити разблажен, како би га амерички конзументи попили без подригивања.

ако узмемо у обзир крај филма, па га пренесемо на почетак и средину, видећемо како религиозна тематика добија смисао.

још једном сам касније погледао филм, али овај пут са продуцентским коментарима и од прве сцене сам добио утисак да неко ко живи ван САД тешко може у њему да се снађе у визуелном контексту, јер има толико ствари које су нама стране а њима из живота узете и пренете на платно, а почевши од прве сцене пута са зарђалим аутомобилима и бездрветности или живости кроз цео филм и шта за њих то значи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Završen prvi deo Montevidea

Постављена слика

Snimanje prvog dela filma i TV serije “Montevideo, Bog te video!”, posvećenih jugoslovenskim fudbalskim junacima iz 1930. godine, završeno je ovih dana, a biće nastavljeno posle letnje pauze.

Za sada je završeno snimanje prvog filma i prvih osam epizoda buduće TV serije, koja govori o istorijskom uspehu reprezentacije Kraljevine Jugoslavije na prvom Svetskom prvenstvu u fudbalu u glavnom gradu Urugvaja 1930. godine i osvajanju trećeg mesta.

Projekat se realizuje u produkciji kuće Intermedia Network, u režiji Dragana Bjelogrlića, prema scenariju Srđana Dragojevića, uz asistenciju Ranka Božića.

U filmu i TV seriji igraju Vojin Ćetković, Nikola Đuričko, Nebojša Ilić, Mima Karadžić, Branislav Brstina, Srđan Todorović, Slobodan Boda Ninković, Sergej Trifunović, Branka Pujić, Anita Mančić i mnogi drugi.

Pored poznatih glumačkih imena, u glavnim ulogama fudbalera pojavljuju se mlada lica srpskog glumišta: Miloš Biković, Petar Strugar, Viktor Savić, Andrija Kuzmanović, Ivan Zekić, Aleksandar Radojičić, Nenad Heraković, Uroš Jovčić, Rade Ćosić, Milan Nikitović, Bojan Krivokapić, a u ženskim ulogama: Nina Janković, Danina Jeftić, Tamara Dragićević, Mihaela Stamenković.

Snimanje je bilo na lokacijama u Beogradu i vojvođanskom selu Baranda, poznatom i po seriji “Vratiće se rode”.

Pojedine centralne beogradske ulice su zbog potrebe snimanja dobile izgled starog Beograda od pre 80 godina. Teren FK “Dorćol“ je takođe u potpunosti rekonstruisan u izgled iz 1930. godine.

Jedan od najstarijih beogradskih kvartova, Čubura, oživela je u Barandi, pokazujući deo društvenog života koji se odvijao 30-ih u glavnom gradu.

Projekat “Montevideo, Bog te video!” obuhvata i istoimenu knjigu Vladimira Stankovića, dokumentarni film, monografiju i izložbu.

Sajt producentske kuće Intermedia Network je www.intermedianetwork.rs, a projekta “Montevideo, Bog te video!” www.montevideoproject.rs

(SEEcult.org)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Постављена слика

INCEPTION (2010) "USAĐIVANJE"

Veoma je nakon gledanja teško i oceniti ovakav film. Prvo što se pitam, jeste, da li je ovaj film izašao iz okvira holivudskog blokbastera i doneo pored specijalnih efekata i lepih glumaca i nešto više.

Mislim da nije.

Malo me čudi visoka ocena ovog filma koja se može videti na IMDB-u. Trenutno je 9, a film se nalazi na visokom (previsokom) 6-tom mestu najboljih filmova svih vremena. Takve kritike i pozicija svakako da obavezuju da se film pogleda, a po meni oko njega će se lomiti koplja što se tiče kritika. Ili će imati svoje fanove i poklonike, ili će biti teška pljuvačina. Ja s toga pokušavam da o tome delu pričam prilično neutralno. Niti ga uzdižući u visine niti ga gazeći.

Priča nije dosad viđena a ukratko, radi se o miksu stvarnosti i snova. Najbolje bi ga opisala ona izreka Lao Cea: "Sanjao sam da sam leptir. Da li sam ja čovek koji sanja da je leptir, ili sam ja leptir koji sanja da je čovek?"

Prijatelj koji mi je dao film, rekao je da je film teška filozofija i da mu se zato ne sviđa. Ja se ne bih složio sa njegovom konstatacijom, prvo zato što film treba odgledati sasvim opušteno, bez nekih pokušaja da se povežu izpočetka stvari i da se traži neki dublji smisao. Sve će biti jasnije kako vreme odmiče. Dijalozi su prilično rudimentarni i nema nekih teških delova. Harizmatični (bez sumnje) Leo Di Kaprio je na žalost ušao u lik pozera i u svakom njegovom novom filmu, ja vidim njegove stare likove.

U svakom slučaju nadam se da vas je ova najava dodatno zagolicala i da ćete film pogledati. I ako ima dosta specijalnih efekata, mislim da je film bolje pogledati na TV-u to jest kompjuteru i da ne morate otići u bioskop da bi eventualno više uživali.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није нов али није ни лош

Филм - knowing

Главна улога Николас Кејџ.

Постављена слика

Цео филм је апокалиптично конфузан , са елементима из икс фајлса, ванезмљаци се на крају показују као духовна или нека енергетска бића са обрисима крила као код ангела.

Крај филма оставља нјавише утисака и побуђује највише емоција и то је по мени можда једина вредна сцена у целом филму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

127 HOURS (2010)

Постављена слика

Film koji na neki način podseća na Cast Away u kojem je briljirao Tom Henks.

Film u kojem se od 90 minuta koliko traje, 80 pojavljuje samo jedan glumac.

Film rađen po istinitom događaju...

Mladić koji je vrsni poznavalac prirode i alpinizma, penje se i probija kanjonima Jute. U jednom trenutku propada u kanjon a ruku mu priklješti ogromna stena. On bez mogućnosti da oslobodi ruku, provodi u tom položaju 127 časova.

Film je nominovan u više kategorija za ovogodišnjeg Oskara...(sledeće nedelje 27.02.2011)

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, гледала сам на кабловској у једној емисији о том мученику, сад се не сећам баш најбоље, ваљда је сам себи поломио руку да би се ослободио...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Al Paćino kao Matis

Постављена слика

Američka glumačka zvezda Al Paćino igraće glavnu ulogu u filmu “Masterpiece” o životu francuskog slikara Anrija Matisa (Henri Matisse), koji će režirati kanadska rediteljka indijskog porekla Dipa Mehta (Deepa).

Film je priča o Matisovom ličnom životu, posebno o njegovim odnosima sa bolničarkom Monik Buržoa (Monique Bourgeois) koja mu je često bila model, a upoznali su se 1942. godine.

Predstavljena je na nekoliko njegovih slika, a potom ih je rat razdvojio.

Ponovo su se sreli 1946. godine u južnoj Francuskoj.

Monik Buržoa se zamonašila, a posle je iz manastira tražila od Matisa da oslika jednu od kapela u gradu Vansu. Slikar je sačinio projekat zdanja i naslikao freske u kapeli koja će kasnije dobiti naziv Rozer.

Prema navodima lista “Verajeti”, neizvesno je kada će film, čiji je scenarista Donald Martin, početi da se snima, ali će uskoro početi kasting, prevashodno za vodeće ženske uloge.

Matis (1869-1954) je bio jedan od najizrazitijih predstavnika postimpresionista u Francuskoj i ključna je figura fovizma.

www.seecult.org

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...