Jump to content

Америчко извињење Гватемали због експеримената на људима


ego

Препоручена порука

Америчко извињење Гватемали због експеримената на људима

ВАШИНГТОН – САД су изразиле извињење и жаљење зато што су амерички научници, пре више од шест деценија у Гватемали, експериментисали на људима и намерно их инфицирали полним болестима.

„Истраживање о вакцинисању од сексуално преносивих болести, спроведено од 1946. до 1948. године, било је свакако неетично. Иако се то догодило пре 64 године, згрожени смо таквим истраживањем за сваки прекор, које се спроводило под маском бриге за јавно здравље”, истиче се саопштењу Стејт департмента.

„Дубоко жалимо да се то догодило и извињавамо се свим појединцима који су били погођени таквом одвратном истраживачком праксом”, наводи се у заједничком саопштењу државног секретара Хилари Клинтон и секретара за здравство Кетлин Себелијус.

„Понашање приказано у том истраживању не представља вредности САД, нити нашу приврженост људском достојанству и великом поштовању према народу Гватемале. То истраживање је тужан подсетник да адекватна заштита људи није постојала пре пола века”, додаје се у тексту. Ради се о пројекту чији су коспонзори биле владе САД и Гватемале. Експеримент је обухватио око 700 особа - затвореника и пацијената болнице за менталне болести.

Истраживачи су наводно покушали да одреде да ли пеницилин може да спречи инфекцију, али нису пружили никакву научно корисну информацију и резултати су сакривени, док их није открила Сузан Реверби, професор на Весли колеџу.

Танјуг

објављено: 01.10.2010.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 34
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

још како су знали кога су послали тамо и ко им је 46 година водио такве медицинске експерименте.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hubertus_Strughold, човек који је менгелеу био шеф, а живео у САД после 2. светског рата слободан као птица, па још био и ''отац свемирске медицине''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

које лицемерје ... још ћемо се ми свашта наслушати.

Нажалост.  0212_rolleyes

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

још како су знали кога су послали тамо и ко им је 46 година водио такве медицинске експерименте.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hubertus_Strughold, човек који је менгелеу био шеф, а живео у САД после 2. светског рата слободан као птица, па још био и ''отац свемирске медицине''.

Ко ће знати за шта им све можемо бити "захвални".

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

још како су знали кога су послали тамо и ко им је 46 година водио такве медицинске експерименте.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hubertus_Strughold, човек који је менгелеу био шеф, а живео у САД после 2. светског рата слободан као птица, па још био и ''отац свемирске медицине''.

Ко ће знати за шта им све можемо бити "захвални".
па за све што су на жртвама пре, за време и после 2. светског рата радили, а засигурно и за пар болести.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко би помислио да су оволико "истраживали", па још и на домаћем терену? А за резултате новијих "истраживања" вероватно би требало да причекамо још неку деценију.  

Human experimentation in the United States

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad god pomislim da vise nista od njih ne moze da me iznenadi....

Da li ce da se izvinu za invivo eksperiment ,ogromnih razmera, sa eugenicarima?

Za snimanje napada na "bolnicu u Kuvajtu" u montiranoj zgradi u Njujorku tj Bronksu,koje je posluzilo za odmazdu prema Iraku?

Nacisticka Nemacka,Gvatemala,Nikaragva,Cad,Obala Slonovace,Kongo,Somalija,Ruanda,Avganistan,Pakistan,Cecenija,Palestina,Koreja,Vijetnam,Laos,Kambodza,SFRJ,Ukraina,Gruzija,9/11....

"Kome snaga lezi u topuzu tragovi mu smrde necovjestvom.."

Ako ovo nije satanizam,ja onda ne znam sta je to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

”Amerika danas: jedan organizam koji smatra da uopšte nije bitno šta se događa u svetu koji je prirodno okruženje te zemlje, nego smatra da je ta zamlja toliko moćna da može oblikovati i dizajnirati svoje vlastito okruženje.

U istoriji su se nekoliko puta pojavili takvi primjeri koji su vodili sudaru sa realnošću ali se ispostavilo da nijedan organizam, bilo da je država ili ideologija nije dovoljno moćan da kontrolište svoje okruženje i svako koji je to pokušao na kraju je propao, od Rimskog carstva preko raznih velikih imperija. Još je Čarls Darvin kao jedno veliko saznanje formulisao sledeće: "U surovoj borbi za opstanak uspevaju, ne ni najveći, ne ni najjači, ne ni najpametniji, nego oni koi se najbrže prilagođavaju promenama u svom okruženju". To je formula uspeha. Onaj ko misli da je njegovo okruženje zapravo samo pozornica na kojoj on definiše svoja pravila, izvesno vreme možda može da živi u toj iluziji. Posle izvesnog vremena se sudara sa posledicama te svoje arogancije i na kraju strada.”

Dr Zoran Đinđić

ps.zahvalnost bratu koji je ukazao na ovu izjavu bivseg premijera!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A druge države, npr. Velika Britanija ili Francuska a pre svega SSSR!!, kao nisu eksperimentisale? Kada osuđujete, onda osuđujte generalno, ovako samo izazivate šovinizam.

То је тачно, али чињеница је да су они оставили највише трагова. Изгледа да је највише података доступно за САД и за земље губитнице у последњем великом рату.

Nazi human experimentation

Japanese human experimentation

Poison laboratory of the Soviet secret services

Human experimentation

Top 10 Evil Human Experiments

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A druge države, npr. Velika Britanija ili Francuska a pre svega SSSR!!, kao nisu eksperimentisale? Kada osuđujete, onda osuđujte generalno, ovako samo izazivate šovinizam.

Kakva demagogija sa tvoje strane...

Znaci,ako vidim komsiju da krade, to ne smem da kazem ako ne nabrojim grehove svih stanovnika ulice?

Svasta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A druge države, npr. Velika Britanija ili Francuska a pre svega SSSR!!, kao nisu eksperimentisale? Kada osuđujete, onda osuđujte generalno, ovako samo izazivate šovinizam.

То је тачно, али чињеница је да су они оставили највише трагова. Изгледа да је највише података доступно за САД и за земље губитнице у последњем великом рату.

Nazi human experimentation

Japanese human experimentation

Poison laboratory of the Soviet secret services

Human experimentation

Top 10 Evil Human Experiments

Najmanje su sakrili. Ili probaj u Francuskoj ili uopšte u Rusiji da ispituješ takve stvari. Tamo bi se lako desilo da te nestane.. Pa što onda kaže Nemac: was ich nicht weiß, macht mich nicht heiß, tj. ono što ne znam, to me ne uznemirava.

Uzmimo primer legendarna AK-47, naci-nemačka puška. Ali zvanično je ruska puška, stvorio je traktorista Kalašnjikov dokle je, ranjen u drugom svetskom ratu kao običan vojnik, bio u bolnici (i samo na tome i ostao).. U radničkoj i seljačkoj SSSR moguće..))

Ovo je sve tacno sto si naveo,ali su Ameri sve digli na novi nivo....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A druge države, npr. Velika Britanija ili Francuska a pre svega SSSR!!, kao nisu eksperimentisale? Kada osuđujete, onda osuđujte generalno, ovako samo izazivate šovinizam.

чуј осуђујемо ...

да, причамо о САД ако ниси приметио, а има и тај моменат који се зове Operation Paperclipгде су подељени нацистички научници по Европи и између САД и СССР-а.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...