Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

?? ???????? ? ????? ??????????, ???? ???? ? ???? ????? ????? ???????...

?? ?? ?? ??? ??????? ????? ?? ??? ????? ???? ?? ?? ???????. ??????? ?????.

????? ?? ????? ?? ??????? ?????.

"Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме."(Јован 14,6)

Ако ти се догоди нешто добро, благослови Господа и продужиће ти се!

Ако ти се догоди нешто лоше, благослови Господа и прекратиће ти се!

Св.Јован Златоусти

Link to comment
Подели на овим сајтовима

na zdravlje i spasenje svima, ja cu u petak na praznik

Ако желиш да нађеш пут који води у живот, тражи на том путу Који рече ''ЈА САМ ПУТ, ИСТИНА И ЖИВОТ; ЈА САМ ВРАТА'' (Јн.14:6, 10:9), и тамо ћеш наћи, али тражи јако пажљиво јер је ''мало оних који нађоше'' (Мт 7:14)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ???? ?????, ? ??? ??? ?? ?????? ?? ? ?????, ?? ??????? ?????????? ???? ???????????? ??????!!!

?? ???????? ? ????? ??????????, ???? ???? ? ???? ????? ????? ???????...

?? ?? ?? ??? ??????? ????? ?? ??? ????? ???? ?? ?? ???????. ??????? ?????.

????? ?? ????? ?? ??????? ?????.

???? ??????? ?????? ????? ???? ????????? ?.?????? ???????,???????? ???????, ??????????? ?.?????? ????, ???????? ????????, ????????? ?. ?????? ??????, ???????? ??????, ??? ?????????? ?? ???? ??????, ? ??????? ?????????? ????????? ?.????????? ? ?????????? ?.????? ?? ????? ????????, ?? ????????.....? ??? ??? ? ? ??????, ???? ???? ???? ???? ??????? ?????? ????? ??????.... ? ???, ????? ??? ? ????????,??????? ?? ?? ??? ????? ???? ???? ?? ?????? ? ???????? ???

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Нешто ми није јасно,шта вам то значи,данас нисам,на "онај" дан хоћу,сад у недељу нисам,ал ћу на  празник итд...

Мислим,чиме се руководити и по ком плану се причешћујете?

Хвала Богу,ја имам ту срећу, да се на радост целе наше заједнице и нашег свештеника,сви редовно причешћујемо,тј увек кад присуствујемо литургији.

Тек тада се може увидети права пуноћа евхаристијског сабрања,кад се цела заједница сједини са Христом...

Наравно,овим не желим никог да приморавам,нека свако ради по својој савести и благослову духовника.

Свима од срца препоручујем књигу Афанасјева" Трпеза Господња"где се заиста на бриљантан начин верник упућује у тајну причешћа,где се апострофира да причешће никако не може бити индивидуални чин,већ целе заједнице...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ???? ?????,??? ??? ?? ?????,????? ?????,?? "????" ??? ????,??? ? ?????? ?????,?? ?? ??  ??????? ???...

??????,???? ?? ?????????? ? ?? ??? ????? ?? ?????????????

????? ????,?? ???? ?? ?????, ?? ?? ?? ?????? ???? ???? ????????? ? ????? ??????????,??? ??????? ????????????,?? ???? ??? ????????????? ?????????.

??? ???? ?? ???? ??????? ????? ?????? ?????????????? ???????,??? ?? ???? ????????? ??????? ?? ???????...

???????,???? ?? ????? ????? ?? ??????????,???? ????? ???? ?? ?????? ??????? ? ?????????? ?????????.

????? ?? ???? ???????????? ????? ??????????" ?????? ????????"??? ?? ?????? ?? ????????? ????? ?????? ??????? ? ????? ????????,??? ?? ??????????? ?? ???????? ?????? ?? ???? ???? ???????????? ???,??? ???? ?????????...

????, ?????? ?? ???? ??? ???? ???? ???? ?? ??? ????? ??????? ???? ?????? ??? ???????????? ? ???? ?????? ??? ??????? ??? ?? ????.

? ?? ??? ??? ??? ????? ?? ?? ?? ????? ????? ??????? ?? ????????? ??? ??? ? ?? ?? ?? ?????????. ???? ?? ??? ???? ?????? ????.

???? ???? ???? ????. ????? ?? ???? ?? ???? ? ????? ????. ? ???? ?????, ????? ???? ???? ??????? ???? ?????????????? ??????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Divna Liturgija danas, pricestila se Bogu hvala  (i to je bila po ''starom'' za razliku od prosle nedelje kada je bila po ''novom'', a vidite isto tako lepa i blagodatna kao i danas, haha, ovo je samo mala sala...) i u petak cu, ako Bog da.

Inace, Uspenje Presvete Bogorodice je praznik i same Crkve u koju idem, tako da cemo u cetvrtak imati bdenje, uvek je svecano i oseca se dolazak praznika. Danas su se slavari dogovorili za petak, ko sta donosi i kako se slavlje sprema, znam da ce biti super. Ranijih godina je dolazio i Episkop, ne znam za ovu, ali se nadam.... A tad je i mojoj majci rodjendan, te je ovaj praznik, za mene, jedan od najlepsih....  :drugarstvo:

Da samo znate kako mu se radujem....  dada  klapklap

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????, ?????? ?? ???? ??? ???? ???? ???? ?? ??? ????? ??????? ???? ?????? ??? ???????????? ? ???? ?????? ??? ??????? ??? ?? ????.

? ?? ??? ??? ??? ????? ?? ?? ?? ????? ????? ??????? ?? ????????? ??? ??? ? ?? ?? ?? ?????????. ???? ?? ??? ???? ?????? ????.

???? ???? ???? ????. ????? ?? ???? ?? ???? ? ????? ????. ? ???? ?????, ????? ???? ???? ??????? ???? ?????????????? ??????????.

Maks, ja sam bila jedan od tih, ali Bogu hvala, zahvaljujuci svima vama ovde, pocela sam da shvatam neke stvari i menjam misljenje.... Bogu hvala sto ne smatram da sam najpametnija i da sve znam, pa volim i zelim da saslusam svakog ko ume da mi lepo i razumno objasni....

I jos se ucim... i ucicu se ceo zivot, naravno :drugarstvo:

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Матеј, глава 6

16. А кад постите, не будите жалосни као лицемјери; јер они начине блиједа лица своја да их виде људи гдје посте. Заисто вам кажем да су примили плату своју.

Иса. 58:5

17. А ти кад постиш, намажи главу своју, и лице своје умиј,

2 Сам. 12:20

18. Да те не виде људи гдје постиш, него отац твој који је у тајности; и отац твој који види тајно, платиће теби јавно.

Mislim da ovde treba  dada....jel postis, pricescujes se zadrzi za sebe, a ne hvali se po forumima :drugarstvo:

Moderatoti ajmo  klapklap.

potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????, ????? 6

16. ? ??? ???????, ?? ?????? ??????? ??? ?????????; ??? ??? ?????? ??????? ???? ????? ?? ?? ???? ???? ???? ?????. ?????? ??? ????? ?? ?? ??????? ????? ?????.

???. 58:5

17. ? ?? ??? ??????, ?????? ????? ?????, ? ???? ????? ????,

2 ???. 12:20

18. ?? ?? ?? ???? ???? ???? ??????, ???? ???? ???? ???? ?? ? ????????; ? ???? ???? ???? ???? ?????, ??????? ???? ?????.

Mislim da ovde treba  dada....jel postis, pricescujes se zadrzi za sebe, a ne hvali se po forumima :drugarstvo:

Moderatoti ajmo  klapklap.

Pri?eš?e je kona?ni cilj našeg življenja u Hristu. Normalno je da o tome pricamo. I ne hvalimo se time, kao ni postom, i sigurno niko od nas ne nosi transparente po ulici, ali ovo je pravoslavni forum, mi ovde jedni druge osnažujemo u veri i ne mislim da je lose pricati o tome... I to je jedan vid misionarenja. Kada ovde mogu da se pricaju, izvinite na izrazu, gluposti o navijacima i himnama, valjda moze da se prica i o postu i pricescu....

Tako bar ja mislim.....

Praštajte.....

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????, ????? 6

16. ? ??? ???????, ?? ?????? ??????? ??? ?????????; ??? ??? ?????? ??????? ???? ????? ?? ?? ???? ???? ???? ?????. ?????? ??? ????? ?? ?? ??????? ????? ?????.

???. 58:5

17. ? ?? ??? ??????, ?????? ????? ?????, ? ???? ????? ????,

2 ???. 12:20

18. ?? ?? ?? ???? ???? ???? ??????, ???? ???? ???? ???? ?? ? ????????; ? ???? ???? ???? ???? ?????, ??????? ???? ?????.

Mislim da ovde treba  katanac....jel postis, pricescujes se zadrzi za sebe, a ne hvali se po forumima 8084.gif

Moderatoti ajmo  katanac.

Pri?eš?e je kona?ni cilj našeg življenja u Hristu. Normalno je da o tome pricamo. I ne hvalimo se time, kao ni postom, i sigurno niko od nas ne nosi transparente po ulici, ali ovo je pravoslavni forum, mi ovde jedni druge osnažujemo u veri i ne mislim da je lose pricati o tome... I to je jedan vid misionarenja. Kada ovde mogu da se pricaju, izvinite na izrazu, gluposti o navijacima i himnama, valjda moze da se prica i o postu i pricescu....

Tako bar ja mislim.....

Praštajte.....

??? ?? ???... ???????? ? ??????????... ? ???????????, ??????? ???, ?? ??? ??? ????.... ?? ????? ???? ??? ?? ?? ?????? ? ??? ??? ?? ????? ??????? ??? ?? ??????? ???? ????...    :drugarstvo: dada klapklap

?.?.  ???? ????, ??????? ?? ????? ??? ????????....???????? ?? ?????... ????? ?? ?? ?? ???? ???????... ?? ???? ??? ?? ??...  0104_cheesy

?.?.?.   ??? ?? ???? ???? ?? ?? ?? ?? ?? ?????? ?? ?? ??? ?? ?????????? (???? ???? ???? ????), ?? ?? ????... ????? ????? ??? ???? ? ?? ? ???? ?? ?????... ??? ??????? ?? ???? ??? ???? ???? ???? ????? ????????? ??? ??? ?????? ?? ????? ???? ??????? ? ???? ???????... ???????, ???? ?? ????, ???? ??? ???????? ?? ?? ??????? ??? ?? ???? ????? ???????????? ????...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Нема потребе за закључавањем, тема је добра, не да би се неко хвалио, већ да би смо сагледали које је духовно стање бар нас који смо на форуму. Макс, потпуно се слажем са Тобом, све је тако... али, како Деда рече, морамо да узмемо у обзир да нису сви изграђени на овом путу. Зато сви учимо један од другог, а верујем да имамо пуно тога да научимо, и да уједно људе, који никад нису ни чули за Причешће, бар мало покренемо да о томе размишљају. Зато треба бити флексибилан, чувајући пуноту истине, а опет бити и свима све не би ли га ппридобио за Христа. Ееее, ово је велика мудрост и велика жртва...

Иначе, стих који си навео се односуи на пост, а причешће није везано за пост (мислим на период који је благословен да се пости). Поред тога, овде нико не чини лица блиједа, напротив! Ми показујемо радост Васкрсења. И нико се не хвали, већ дели радост са братијом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...