Primal Написано Новембар 18, 2020 Пријави Подели Написано Новембар 18, 2020 Pomaže Bog braćo i sestre! Osećam se pozvano da pokrenem ovu temu zbog ličnog iskustva. Postoji negativan stav prema psihijatriji, i mnogi se teško, zbog stigme i osećanja sopstvene slabosti, obraćaju za pomoć. Pojedini sveštenici i monasi čak su protiv terapije smatrajući je legalnom narkomanijom. Ne slažem se sa navedenim stavom iz sledećeg razloga - niko ne uzima tablete zato što voli, već zato što mora, a doze i uzimanje terapije određuje psihijatar. Postoji još jedan stav koji ću da demistifikujem. "tablete imaju ozbiljna neželjena dejstva" Tačno, ali ništa veća nego drugo lekovi. Napomena: Ovde ne raspravljajte o terapiji koju uzimate, ni kako deluje na drugoga jer svako drugačije podnosi isti lek. Suzdržite se od davanja dijagnoze samima sebi! Ne ubeđujte ljude da prekinu/počnu sa terapijom. Bilo bi sjajno kada bi psihijatar preuzeo vođenje ove teme, jer ja sam samo dobro informisana, a ne stručnjak u navedenoj oblasti. Ako tema ne pripada ovde, premestite je. Dragi, Драшко and JESSY је реаговао/ла на ово 3 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Драшко Написано Новембар 18, 2020 Пријави Подели Написано Новембар 18, 2020 Пре сат времена, Primal рече Pomaže Bog braćo i sestre! Osećam se pozvano da pokrenem ovu temu zbog ličnog iskustva. Postoji negativan stav prema psihijatriji, i mnogi se teško, zbog stigme i osećanja sopstvene slabosti, obraćaju za pomoć. Pojedini sveštenici i monasi čak su protiv terapije smatrajući je legalnom narkomanijom. Ne slažem se sa navedenim stavom iz sledećeg razloga - niko ne uzima tablete zato što voli, već zato što mora, a doze i uzimanje terapije određuje psihijatar. Postoji još jedan stav koji ću da demistifikujem. "tablete imaju ozbiljna neželjena dejstva" Tačno, ali ništa veća nego drugo lekovi. Napomena: Ovde ne raspravljajte o terapiji koju uzimate, ni kako deluje na drugoga jer svako drugačije podnosi isti lek. Suzdržite se od davanja dijagnoze samima sebi! Ne ubeđujte ljude da prekinu/počnu sa terapijom. Bilo bi sjajno kada bi psihijatar preuzeo vođenje ove teme, jer ja sam samo dobro informisana, a ne stručnjak u navedenoj oblasti. Ako tema ne pripada ovde, premestite je. Bilo je vec o ovome Slažem se Znam par ljudi koje je psihijatrija izvela iz zescih bedaka i danas su funkcionalne ličnosti hvala Bogu! -Владимир- and JESSY је реаговао/ла на ово 2 "Верујем Господе, помози мом неверју" "О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш" Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука