Jump to content

Destigmatizacija psihijatrije


Препоручена порука

Pomaže Bog braćo i sestre! Osećam se pozvano da pokrenem ovu temu zbog ličnog iskustva. Postoji negativan stav prema psihijatriji, i mnogi se teško, zbog stigme i osećanja sopstvene slabosti, obraćaju za pomoć. 

Pojedini sveštenici i monasi čak su protiv terapije smatrajući je legalnom narkomanijom. Ne slažem se sa navedenim stavom iz sledećeg razloga - niko ne uzima tablete zato što voli, već zato što mora, a doze i uzimanje terapije određuje psihijatar. 

Postoji još jedan stav koji ću da demistifikujem. "tablete imaju ozbiljna neželjena dejstva" Tačno, ali ništa veća nego drugo lekovi.

Napomena: Ovde ne raspravljajte o terapiji koju uzimate, ni kako deluje na drugoga jer svako drugačije podnosi isti lek. Suzdržite se od davanja dijagnoze samima sebi! Ne ubeđujte ljude da prekinu/počnu sa terapijom. 

Bilo bi sjajno kada bi psihijatar preuzeo vođenje ove teme, jer ja sam samo dobro informisana, a ne stručnjak u navedenoj oblasti. 

Ako tema ne pripada ovde, premestite je. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Primal рече

Pomaže Bog braćo i sestre! Osećam se pozvano da pokrenem ovu temu zbog ličnog iskustva. Postoji negativan stav prema psihijatriji, i mnogi se teško, zbog stigme i osećanja sopstvene slabosti, obraćaju za pomoć. 

Pojedini sveštenici i monasi čak su protiv terapije smatrajući je legalnom narkomanijom. Ne slažem se sa navedenim stavom iz sledećeg razloga - niko ne uzima tablete zato što voli, već zato što mora, a doze i uzimanje terapije određuje psihijatar. 

Postoji još jedan stav koji ću da demistifikujem. "tablete imaju ozbiljna neželjena dejstva" Tačno, ali ništa veća nego drugo lekovi.

Napomena: Ovde ne raspravljajte o terapiji koju uzimate, ni kako deluje na drugoga jer svako drugačije podnosi isti lek. Suzdržite se od davanja dijagnoze samima sebi! Ne ubeđujte ljude da prekinu/počnu sa terapijom. 

Bilo bi sjajno kada bi psihijatar preuzeo vođenje ove teme, jer ja sam samo dobro informisana, a ne stručnjak u navedenoj oblasti. 

Ako tema ne pripada ovde, premestite je. 

 

Bilo je vec o ovome

Slažem se 

Znam par ljudi koje je psihijatrija izvela iz zescih bedaka i danas su funkcionalne ličnosti hvala Bogu! 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...