Jump to content

Свечана прослава празника Успенија Пресвете Богородице у манастиру Шишатовац

Оцени ову тему


Препоручена порука

Владика Атанасије није  непослушан,и сам св.авва Јустин је рекао да би он читао молитве наглас да је епископ,имаш то овде на форуму.А што се тиче заједничких молитви и сам владика Артемије је био на молитвеном доручку.А и не би ми требали претерано да тумачимо шта раде епископи,ипак они боље знају од нас.А за непослушност одбеглих монаха ниси ништа прокоментарисао.

Не знам откуд овакви твоји ставови,пре си био умерен и волео сам да читам твоје постове.

Ја теби рекох..да сам за обнову Литургије....

А САБОР је донео супротну одлуки и свима наложио да се држе тог поретка...

Шта би Св.Јустин радио...нисмо у могућности да знамо....за сада!

А избегли монаси....су избегли не из мерака...већ због неправедног протеривања Епископа Артемија!

Чак и  да је било протеривање владике Артемија,морају да слушају Сабор.Али ти си брате Лео зацртао свој став,и тебе нема вајде убеђивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 43
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Чак и  да је било протеривање владике Артемија,морају да слушају Сабор.Али ти си брате Лео зацртао свој став,и тебе нема вајде убеђивати.

Брате мили, па нема потребе да нико..никога убеђује....

Нисмо деца..имамо изграђена лична мишљења...само размењујемо иста...

А како није Еп.Атанасије слушао Сабор..и још пар Епископа?

Како они нису морали!

Heghlu'meH QaQ jajvam

http://orthodoxbrotherhood.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чак и  да је било протеривање владике Артемија,морају да слушају Сабор.Али ти си брате Лео зацртао свој став,и тебе нема вајде убеђивати.

Брате мили, па нема потребе да нико..никога убеђује....

Нисмо деца..имамо изграђена лична мишљења...само размењујемо иста...

А како није Еп.Атанасије слушао Сабор..и још пар Епископа?

Како они нису морали!

То није моја брига.Ако заиста не слушају,Сабор ће да реагује,мада сумњам.У случају владике Артемија је Сабор реаговао.А тако служи већи број епископа скоро пола Сабора,а не њих пар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када смо сазнали од средстава информисања и од православне штампе у Грчкој за велико искушење које сада пролази ваш Владика Артемије - мислим на његово удаљавање, под притиском страних сила, од његове пастве, од његове митрополије, заболело нас је из дубине душе и срца нашега.

Ako se grdno ne varam,on ovde optužuje Sabor da je nepravedno smenio +Artemija? confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />

dada А одлука је донета већином гласова (као у народној скупштини), не једногласно и уистину саборски. Ако се некоме овакав начин одлучивања свиђа...  ne_shvata

Управо је систем прегласавања и уведен у Сабор да би се мишљења и стремљења најутицајних могла спроводити у дело.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Дражо,а како су се бирала тројица кандидата за патријарха?

И ту је било покушаја да се апостолски жреб у потпуности замени већинским прегласавањем. Мени лично се то не свиђа. То сам хтео да кажем.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То није моја брига.Ако заиста не слушају,Сабор ће да реагује,мада сумњам.У случају владике Артемија је Сабор реаговао.А тако служи већи број епископа скоро пола Сабора,а не њих пар.

Па неће да реагују када су сада већина у Сабору..

Шта сада ће сами себе да кажњавају...

А док је Патријарх Павле био жив(мада је и сада жив..јер нема смрти)....реаговало се саопштењем где су позвани да служе по УСТАЉЕНОМ Литургијском поретку...

Што се није поштовало!

Heghlu'meH QaQ jajvam

http://orthodoxbrotherhood.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

confused1 А одлука је донета већином гласова (као у народној скупштини), не једногласно и уистину саборски. Ако се некоме овакав начин одлучивања свиђа...  ne_shvata

Управо је систем прегласавања и уведен у Сабор да би се мишљења и стремљења најутицајних могла спроводити у дело.

Тачно тако...

А пошто су крнули са тим...ко зна куда ће се завршити..

Када присталице Еп.Артемија буду у Сабору...већина...онда иде реванш..и тако у круг...

70zfof0qsamomolitva

Heghlu'meH QaQ jajvam

http://orthodoxbrotherhood.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dada А одлука је донета већином гласова (као у народној скупштини), не једногласно и уистину саборски. Ако се некоме овакав начин одлучивања свиђа...  slava3

Управо је систем прегласавања и уведен у Сабор да би се мишљења и стремљења најутицајних могла спроводити у дело.

Тачно тако...

А пошто су крнули са тим...ко зна куда ће се завршити..

Када присталице Еп.Артемија буду у Сабору...већина...онда иде реванш..и тако у круг...

70zfof0qsamomolitva

Ne mora da znači da je svaka odluka Sabora ispravna.Čak i da se desi to što ti kažeš,ja nikako ne bih prestao da budem poslušan Crkvi,iako se ne slažem sa tom odlukom.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када смо сазнали од средстава информисања и од православне штампе у Грчкој за велико искушење које сада пролази ваш Владика Артемије - мислим на његово удаљавање, под притиском страних сила, од његове пастве, од његове митрополије, заболело нас је из дубине душе и срца нашега.

Ako se grdno ne varam,on ovde optužuje Sabor da je nepravedno smenio +Artemija? 319.gif-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='greengrin' />

4chsmu1 А одлука је донета већином гласова (као у народној скупштини), не једногласно и уистину саборски. Ако се некоме овакав начин одлучивања свиђа...  smiley-dance007

Управо је систем прегласавања и уведен у Сабор да би се мишљења и стремљења најутицајних могла спроводити у дело.

Мора постојати систем гласања за оваква питања. ,,Да ли вл.Артемија пензионисати или извести на Црквени суд?'' То је било питање. Ја бих више волео да се изабрало друго, јер то ће вероватно морати бити. Зато је гласове против пензионисања уручило оно епископство које жели суђење вл.Артемију. Што значи да су то вероватно били Епископи који боље знају о опасностима вл.Артемијевог деловања.

Можда постоји још неки Епископ који је истог мишљења као вл.Артемије, али тешко је рећи за коју одлуку (пензионисање или суд) је такав гласао. Можда је гласао против пензионисања. А можда је гласао управо за пензионисање, знајући да је то једини могући пут да вл.Аертемије настави са својим деловањима.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gospod je osnovao Crkvu svoju koja ni “vrata paklena nece nadvladati” a Sv.Apostola Pavla kaze: “Po blagodatiti Bozijoj koja mi je dana, ja sam kao mudri neimar postavi temelj, a dugi nazidjuje. Samo svaki neka pazi kako nazidjuje. Jer niko ne moze da postavi drugi temelj, sem onoga koji je postavljen, a to je Isus Hristos”. 1.Kor.3:10-11. Taj mudri neimar u srbskom narodu bio je Sv.Sava. On je zajedno sa ocem svojim Sv. Simeonom Mirotocivim, po blagodati Bozijoj koja mu je bila dana, postavio temelj Srbske Pravoslavne Crkve, na temelju vjere i ucenja Starog Srbskog Rodjaka, Gospoda naseg Isusa Hrista, i zato niko nemoze da postavi drugi temelj Crkve Bozije, osim tog temelja, postavljenog od samog Gospoda Hrista.

Kroz prosle vekove koji su nepovratno prohujali, i mnogi drugi neimari cija su imena zapisana u knjizi vecnog zivota, prema svojim mogucnostima i sposobnostima “nazidjivali” sa, i nadgradjili Crkvu Svetog Save, kao najljepsu nevjestu Hristovu u srbskom narodu. Toj Svetosavskoj Crkvi svojoj, Crkvi Bozijoj u srbskom narodu, cvrste temelje postavio je Sveti Sava, koji sada preko Sv. apostola Pavla narodu srbskom ocinski porucuje, a pogotovo sadsnjim vladikama i popovima “da svaki pazi kako nazidjuje” - jer kao sto ce doci vreme, da svaki onaj koji vas bude ubijao i progonio “mislice da tako sluzbu Bogu cini” sada je isto doslo takvo vreme naopako, da mnoge Vladike i popovi umjesto da pazljivo nazidjuju Crkvu Boziju u narodu Svetog save, oni istu kroz ekumenizam, papizam, globalizam i druge jeresei nasega vremena ruse i razidjuju “misleci da tako sluzbu Bpgu cine”!

Posle propasti S.F.R. Jugoslavije, i razbijanje drzavnoj jedinstva srbskih zemalja i srbskog naroda, i cepanje Srbstva na pokrajine, po “drzavama” koje izmislise i nasilo stvorise nad kostima najboljih srbskih sinova i kceri - sluge Antihrista,i koji zato smatraju da je doslo sada vreme da se srbskom narodu zabije glogov kolac u grudi, tako da on vise nikada nebi mogao da Vaskrsne, a te svoje zelje i namjere Satana moze da postigne samo ako on bude uspio preko sluga Antihrista da podeli Crkva Svetoga Save po novim svojim famtomskim drzavama, i ako bude uspeo preko vladika i popova, kao i bezboznog srbskog naroda koji “prodate veru za veceru” da Crkvu Boziju u srbskom narodu i ime “napretka i crkvene ljubavi i jedinstva” odvoji tako od ucenja Hristovog i odvede sa sobom u jeres i propast. Zbog svega toga, najvazniji zadatak srbskg naroda danas u Otadzbini, i onog rasutog po cijelome svjetu, jeste zato - ocuvanje po svaku cijenu jedinstva SPC, a sa time i duhovnog jedinstva i nacionalne svesti Vaskoliko Srbstva.

To jedinstvo se ne ostvaruje uvodjenjem ekumenske jerese u SPC niti mnogobrojnih novotarija u bogosluzenja u Pravoslavno hriscansko ucenje, ujedinjenjem sa rimokatolicima, protestantima i drugim jereticima, nego u cuvanju i njegovanju Svetoga Predanja, u “cuvanju jedinstva Duha, povezani medjusobnim mirom”. Ef.4,3. Sve sto je van toga nije od Boga, nego od Satane i sluga njegovih!

Zato sve ono sto u srbskom narodu nije u duhu Svetosavskom, kao vrhuncu hriscanske nacionalne ideologije,sve ono sto nije od Sv. Save, rodonacelnika savremenog Srbstva,onda sve to nije tada ni od Starog Srbskog Rodjaka Goospoda naseg Isusa Hrista, a sve ono sto nije od Hrista, to nema na sebi blagodati Duha Svetoga koji “od Oca ishodi” Jov.15,26; po molitvama naseg Spasitelja, Jov.14,16; i koji se salje u Njegovo ime, Jov.14,26; a sve ono sto na sebi nema blagodati Duha Svetoga, to u sebi nema zivota vecnog, a ono sto na sebi nema zivota vecnog to nije od Boga, vec po filozofiji i razumu ovog sveta. Zato mi i zivimo sada u poslednje dane prije zacarenja Antihrista, u vremenu mnogih jeresi i otpadnistva od Boga, svetog Save i naseg Svetog Srbskog imena.

Izlaz iz ovog haosa u kome se nalazi sada srbski narod i cijeli svet, nije u poslusanju slebdenika Antihrista, vec u nasoj borbi za istinu pravu, za samoga Hrista. Boreci se Istinu Hristovu i slavu Njegovu, Srbi se bore sami za sebe, i svoje spasenje koji nije u papizmu, globalizmu, ekumenizmu, i drugim jersima “savremenog” svijeta, vec u povratku na nepresusne izvore nase Svete vere Pravoslavne, vere Svetosavske, u srbskom svenarodnom pokajanju i povratku srbskim bozanskim vrednostima i srbskim ljudskim dragocenostima, u povratku Svih Srba Svijeta svojim korenima, i nasem Svetom srbskom imenu, i osnivanju jedinstvene i nedeljive Svete Drzave Srbske (SDS) bez koje Srbstvu nema spasa ni opstanka!

Sa Bozijom pomoci, ako budemo vise tudje postovali nego sto postujemo, a svoje vise voljeli nego sto volimo, ako cvece kod komsije nebude nama ljepsa i trava zelenija nego u nasoj basti, nego ako se sami malo potrudimo daa svoju kucu sredimo i uredimo po nasim potrebama, a ne o tudjim da brinemo, tada ce i sami Bog da bude sa nama, i da nam pomogne u nasem srbskom radu. Medjutim, ako se Srbi medjusobno i dalje budu svadjali i glozili oko koscure koju medju Srbe ubacuju sluge Satane, tada me cujte dobro Srbi, sta Vam porucuje Sveti Apostol Pavle: ” Ako se medjusobno koljete i jedete, gledajte da jedan drugoga sami ne istrebite”.Gal.5,15. Zato Srbi moji dragi “ne budite osetljivi, i ne nosite srdnje na sinove naroda svoga” 3 Moj. 19,18, i “nemojte mrziti na brata svojega u srcu svojemu, slobodno iskarajte bliznjega svojega, i nemojte trpiti greha na njemu”. 3.Moj.19,17. Jer “ako oprastate ljudima grehe njihove, oprostice i Vama otac Vas nebeski”.Mat.6:14-15.Ako li ne oprastate ljudima grehe njihove, ni otac vas nebeski nece oprostiti vama grijehe vase”.

Samo sa takvim svojim ponasanjem: zivotom i radom i nacinom misljenja, Srbi ce ponovo moci da postanu djeca Sv. Save i Gospoda Hrista, da se vrate uspjesno vrate na pravi put Svetoga Save sa kojeg su kroz jugoslavenstvo kao negiranjem Srbstva i napustanjem Svetosavlja i prihvatanjem bezboznicke komunisticke ideologije naveliko bili skrenuli i zalutali tako u filozofije po “razumu ovog svijeta” i drugi narodi za njih ponovo kazu, ako hocete srecni biti, pogledajte tada Srbe. Blago Srbima kada je njima “Bog Gospodar, i plemenu srbskom kojeg je On izabrao sebi za nasledje!”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Toj Svetosavskoj Crkvi svojoj, Crkvi Bozijoj u srbskom narodu, cvrste temelje postavio je Sveti Sava, koji sada preko Sv. apostola Pavla narodu srbskom ocinski porucuje, a pogotovo sadsnjim vladikama i popovima “da svaki pazi kako nazidjuje” - jer kao sto ce doci vreme, da svaki onaj koji vas bude ubijao i progonio “mislice da tako sluzbu Bogu cini” sada je isto doslo takvo vreme naopako, da mnoge Vladike i popovi umjesto da pazljivo nazidjuju Crkvu Boziju u narodu Svetog save, oni istu kroz ekumenizam, papizam, globalizam i druge jeresei nasega vremena ruse i razidjuju “misleci da tako sluzbu Bpgu cine”!

Da li ti to optužuješ episkope SPC da su jeretici?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gospod je osnovao Crkvu svoju koja ni “vrata paklena nece nadvladati” a Sv.Apostola Pavla kaze: “Po blagodatiti Bozijoj koja mi je dana, ja sam kao mudri neimar postavi temelj, a dugi nazidjuje. Samo svaki neka pazi kako nazidjuje. Jer niko ne moze da postavi drugi temelj, sem onoga koji je postavljen, a to je Isus Hristos”. 1.Kor.3:10-11. Taj mudri neimar u srbskom narodu bio je Sv.Sava. On je zajedno sa ocem svojim Sv. Simeonom Mirotocivim, po blagodati Bozijoj koja mu je bila dana, postavio temelj Srbske Pravoslavne Crkve, na temelju vjere i ucenja Starog Srbskog Rodjaka, Gospoda naseg Isusa Hrista, i zato niko nemoze da postavi drugi temelj Crkve Bozije, osim tog temelja, postavljenog od samog Gospoda Hrista.

Kroz prosle vekove koji su nepovratno prohujali, i mnogi drugi neimari cija su imena zapisana u knjizi vecnog zivota, prema svojim mogucnostima i sposobnostima “nazidjivali” sa, i nadgradjili Crkvu Svetog Save, kao najljepsu nevjestu Hristovu u srbskom narodu. Toj Svetosavskoj Crkvi svojoj, Crkvi Bozijoj u srbskom narodu, cvrste temelje postavio je Sveti Sava, koji sada preko Sv. apostola Pavla narodu srbskom ocinski porucuje, a pogotovo sadsnjim vladikama i popovima “da svaki pazi kako nazidjuje” - jer kao sto ce doci vreme, da svaki onaj koji vas bude ubijao i progonio “mislice da tako sluzbu Bogu cini” sada je isto doslo takvo vreme naopako, da mnoge Vladike i popovi umjesto da pazljivo nazidjuju Crkvu Boziju u narodu Svetog save, oni istu kroz ekumenizam, papizam, globalizam i druge jeresei nasega vremena ruse i razidjuju “misleci da tako sluzbu Bpgu cine”!

Posle propasti S.F.R. Jugoslavije, i razbijanje drzavnoj jedinstva srbskih zemalja i srbskog naroda, i cepanje Srbstva na pokrajine, po “drzavama” koje izmislise i nasilo stvorise nad kostima najboljih srbskih sinova i kceri - sluge Antihrista,i koji zato smatraju da je doslo sada vreme da se srbskom narodu zabije glogov kolac u grudi, tako da on vise nikada nebi mogao da Vaskrsne, a te svoje zelje i namjere Satana moze da postigne samo ako on bude uspio preko sluga Antihrista da podeli Crkva Svetoga Save po novim svojim famtomskim drzavama, i ako bude uspeo preko vladika i popova, kao i bezboznog srbskog naroda koji “prodate veru za veceru” da Crkvu Boziju u srbskom narodu i ime “napretka i crkvene ljubavi i jedinstva” odvoji tako od ucenja Hristovog i odvede sa sobom u jeres i propast. Zbog svega toga, najvazniji zadatak srbskg naroda danas u Otadzbini, i onog rasutog po cijelome svjetu, jeste zato - ocuvanje po svaku cijenu jedinstva SPC, a sa time i duhovnog jedinstva i nacionalne svesti Vaskoliko Srbstva.

To jedinstvo se ne ostvaruje uvodjenjem ekumenske jerese u SPC niti mnogobrojnih novotarija u bogosluzenja u Pravoslavno hriscansko ucenje, ujedinjenjem sa rimokatolicima, protestantima i drugim jereticima, nego u cuvanju i njegovanju Svetoga Predanja, u “cuvanju jedinstva Duha, povezani medjusobnim mirom”. Ef.4,3. Sve sto je van toga nije od Boga, nego od Satane i sluga njegovih!

Zato sve ono sto u srbskom narodu nije u duhu Svetosavskom, kao vrhuncu hriscanske nacionalne ideologije,sve ono sto nije od Sv. Save, rodonacelnika savremenog Srbstva,onda sve to nije tada ni od Starog Srbskog Rodjaka Goospoda naseg Isusa Hrista, a sve ono sto nije od Hrista, to nema na sebi blagodati Duha Svetoga koji “od Oca ishodi” Jov.15,26; po molitvama naseg Spasitelja, Jov.14,16; i koji se salje u Njegovo ime, Jov.14,26; a sve ono sto na sebi nema blagodati Duha Svetoga, to u sebi nema zivota vecnog, a ono sto na sebi nema zivota vecnog to nije od Boga, vec po filozofiji i razumu ovog sveta. Zato mi i zivimo sada u poslednje dane prije zacarenja Antihrista, u vremenu mnogih jeresi i otpadnistva od Boga, svetog Save i naseg Svetog Srbskog imena.

Izlaz iz ovog haosa u kome se nalazi sada srbski narod i cijeli svet, nije u poslusanju slebdenika Antihrista, vec u nasoj borbi za istinu pravu, za samoga Hrista. Boreci se Istinu Hristovu i slavu Njegovu, Srbi se bore sami za sebe, i svoje spasenje koji nije u papizmu, globalizmu, ekumenizmu, i drugim jersima “savremenog” svijeta, vec u povratku na nepresusne izvore nase Svete vere Pravoslavne, vere Svetosavske, u srbskom svenarodnom pokajanju i povratku srbskim bozanskim vrednostima i srbskim ljudskim dragocenostima, u povratku Svih Srba Svijeta svojim korenima, i nasem Svetom srbskom imenu, i osnivanju jedinstvene i nedeljive Svete Drzave Srbske (SDS) bez koje Srbstvu nema spasa ni opstanka!

Sa Bozijom pomoci, ako budemo vise tudje postovali nego sto postujemo, a svoje vise voljeli nego sto volimo, ako cvece kod komsije nebude nama ljepsa i trava zelenija nego u nasoj basti, nego ako se sami malo potrudimo daa svoju kucu sredimo i uredimo po nasim potrebama, a ne o tudjim da brinemo, tada ce i sami Bog da bude sa nama, i da nam pomogne u nasem srbskom radu. Medjutim, ako se Srbi medjusobno i dalje budu svadjali i glozili oko koscure koju medju Srbe ubacuju sluge Satane, tada me cujte dobro Srbi, sta Vam porucuje Sveti Apostol Pavle: ” Ako se medjusobno koljete i jedete, gledajte da jedan drugoga sami ne istrebite”.Gal.5,15. Zato Srbi moji dragi “ne budite osetljivi, i ne nosite srdnje na sinove naroda svoga” 3 Moj. 19,18, i “nemojte mrziti na brata svojega u srcu svojemu, slobodno iskarajte bliznjega svojega, i nemojte trpiti greha na njemu”. 3.Moj.19,17. Jer “ako oprastate ljudima grehe njihove, oprostice i Vama otac Vas nebeski”.Mat.6:14-15.Ako li ne oprastate ljudima grehe njihove, ni otac vas nebeski nece oprostiti vama grijehe vase”.

Samo sa takvim svojim ponasanjem: zivotom i radom i nacinom misljenja, Srbi ce ponovo moci da postanu djeca Sv. Save i Gospoda Hrista, da se vrate uspjesno vrate na pravi put Svetoga Save sa kojeg su kroz jugoslavenstvo kao negiranjem Srbstva i napustanjem Svetosavlja i prihvatanjem bezboznicke komunisticke ideologije naveliko bili skrenuli i zalutali tako u filozofije po “razumu ovog svijeta” i drugi narodi za njih ponovo kazu, ako hocete srecni biti, pogledajte tada Srbe. Blago Srbima kada je njima “Bog Gospodar, i plemenu srbskom kojeg je On izabrao sebi za nasledje!”

Ova prica moze da prodje samo kod pravoslavaca koji su kafanski a ne liturgiski hriscani!

Ubuduce pripazi da ne spamujes teme !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...