Jump to content

Да ли свештеници - за данашње прилике - непристојно много зарађују?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да ли ти то сматраш да је Српска Православна Црква безблагодатна?

     SPC je na putu da se transformiše u Vavilon iz otkrovenja iz koga će Bog pozvati svoj narod da izadje.Činjenice koje su očigledne ukazuju na znake vremena.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 105
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Заначи ти си секташ који је дошао на православни форум да саблажњаваш благочестиве,

да им причаш како им је "црква трула" (хулећи директно на Христове ријечи),

и да им причаш своје схизофрене апокалиптичке визије?

Алал вера.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заначи ти си секташ који је дошао на православни форум да саблажњаваш благочестиве,

да им причаш како им је "црква трула" (хулећи директно на Христове ријечи),

и да им причаш своје схизофрене апокалиптичке визије?

Алал вера.

  Verujem u Svetu Pravoslavnu Srpsku Crkvu, ispovedam blagodat na liturgiji koja se vrši u SPC bez obzira dali su dveri otvorene ili zatvorene.Ali ispovedam da Gospod poziva Crkvene  vođe na ozbiljniji pristup kako kod unutrašnje tako i spoljašnje misije.Ako je nešto trulo ne znači da je i mrtvo jer je Gospod drži.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

''A i dodao bih da je smešno što narod kritikuje sveštenstvo kako je "bezbožno" i štatijaznam, a ni sam taj narod i ti pojedinci koji ih kritikuju nisu ništa bolji''.

skim smo...onakvi smo... greengrin

''Имај времена за РАД - то је цена УСПЕХА ... Имај времена за РАЗМИШЉАЊЕ - то је извор МОЋИ ... Имај времена за ИГРУ - то је тајна МЛАДОСТИ ... Имај времена за ЧИТАЊЕ - то је основа МУДРОСТИ ... Имај времена за ПРИЈАТЕЉСТВА - то је пут СРЕЋЕ ... Имај времена за САЊАРЕЊЕ - то је пут ка ЗВЕЗДАМА ... Имај времена да ВОЛИШ и да те ВОЛЕ - то је привилегија богова ... Имај времена да гледаш ОКО СЕБЕ - сувише је кратак дан за себичност ... Имај времена за СМЕХ - то је МУЗИКА ДУШЕ ...''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Verujem u Svetu Pravoslavnu Srpsku Crkvu, ispovedam blagodat na liturgiji koja se vrši u SPC bez obzira dali su dveri otvorene ili zatvorene.Ali ispovedam da Gospod poziva Crkvene  vođe na ozbiljniji pristup kako kod unutrašnje tako i spoljašnje misije.Ako je nešto trulo ne znači da je i mrtvo jer je Gospod drži.

Е па да си тако рекао брате драги не би било неспоразума.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли свештеници за данашње прилике непристојно много зарађују?

Хмм...један добар део свештенства живи много,много погодније и квалитетније од народа и то у овом времену скоро тоталног колапса државе,колапса и слома који је питање месеци а не година...то је чињеница,свиђало се то некоме или не.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To pokazuje da je crkva trula iznutra.

Не.

То само потврђује да ти уопште ниси православан чим можеш такве хуле да изговориш.

Да ниси адвентиста/јеховиста у духу онда би имао познање и расуђивање

да се свештенство бира из народа, дакле какав народ-такви и свештеници.

Јес тако је!!!

Какав народ таква власт,световна и духовна,дакле неваља ни народ неваља ни власт!

Изгледа адмирал ипак није изрекао хулу!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево једног текста који волим да читам кад се помињу критике свештеника...

Pisma vecnog spasenja,Sv.Teofan Zatvornik

Pismo 9

«Kod nas je bio dobar svestenik, no premesten je u drugu parohiju.Na njegovo

mesto dosao je drugi od koga su nevolje u dusi.Sluzbe obavlja nemarno i

brzo, a u razgovorima-kada do njih dodje-raspreda samo o sitnicama;a o delu

Bozijem, ako i progovori, to sve nesto sa nekakvim ogranicenjima i

skracivanjima stroge istine.Kako se izbaviti od ovakve sablazni?»

Sami ste krivi.Rdjavo ste se koristili dobrom svestenikom i Gospod ga

je uzeo.Recite, jeste li postali boljim od predjasnjeg dobrog svestenika?

Eto, snebivate se da kazete :da.A ja cu iz daljine reci da niste postali

bolji-sudim po tome sto osudjujete novog svestenika, ne umejuci da drzite

svoja osecanja prema njemu kako treba.Pa i pre nedavno otislog dobrog

svestenika, kod vas je bio dobar svestenik, a pre njega koji je bio, bio je

dobar. Vidite, koliko vam je dobrih svestenika poslao Gospod, a vi ste i

pored toga neispravni.Zato je On i odredio:zasto na ove trositi dobre

svestenike, poslacu im manje ispravnog.I poslao je.Videci ovo, trebalo je

obratiti paznju i na sebe, pokajati se i ispraviti se, a vi samo sudite i

ogovarate.Postanite ispravni i tada ce se svestenik odmah

promeniti.Pomislice:sa ovima se ne moze koje-kako sluziti i nemarno voditi

poucni razgovori.

Svestenici, ako bivaju nemarni i brzi u sluzenju, a u besedama

praznorecivi, to vecim delom mozete primeniti na same parohijane.

Govoreci ovako, ja ne opravdavam svestenika.Njemu nema izvinjenja,ako

on ne samo protivkanonskim delovanjem, vec i nerazumnim sluzenjem po

kanonima sablaznjava duse koje su mu poverene.Ja govorim samo ono sto vam je

prigodnije u ovom slucaju ciniti.I prvo sam rekao vec:ne sudite, vec i na

sebe obratite paznju i postanite ispravnijim, i u molitvi, i u razgovorima,

i u citavom ponasanju.Zatim se molite usrdno da Gospod ispravi svestenika.I

one ce ga ispraviti.Samo se molite kako treba.Gospod je rekao, ako se dvoje

savetuju o nekoj stvari i pocnu se moliti, to ce im biti po molitvi njihovoj

(Mt.18,19). Tako dakle saberite se svi dobronamerni parohijani i molite se

za svestenika; molitvi dodajte post i pojacajte milostinju, a tako cinite ne

dan-dva, vec nedeljama, mesecima, celu godinu.Trudite se i iznuravajte sebe

sveskruseno, dok se ne izmeni svestenik.I izmenice se; budite uvereni da ce

se izmeniti.Nedavno sam cuo o slicnom podvigu i njegovom plodu.Jedna

starica, prosta seljanka, velika bogomoljka, primetila je da je neko koga je

postovala, poceo unekoliko da odstupa od svojih zivotnih principa i to ju je

toliko pogodilo, da se dosavsi kuci zatvorila u svoju sobu i stala na

molitvu rekavsi Gospodu:sa mesta se necu pomeriti, kap vode necu popiti i

ocima mojim sna necu davati, dok me ne uslisis Gospode i ne vratis na

predjasnje tog coveka.Kako je odlucila, tako je i ucinila, podvizavajuci se

u molitvi i skrusenim suzama, dosadjivala je Gospodu da je uslisi.I vec je

snaga pocela napustati, ali je ona ostajala pri svome:makar i umrla, ne

odstupam dok me ne uslisi Gospod.I On ju je uslisio.Doslo je do nje

uveravanje da se onaj za koga se molila, vratio na staro.Posto se u ovo i

sama uverila, suzama blagodarnosti nije bilo kraja.Eto takvu molitvu i vi

treba da ustrojite-makar ne takvu po formi, vec takvu po usrdnosti,

samopozrtvovanju i neodstupnosti.I nesumnjivo cete dobiti zeljeno.A ako vi

samo uzgred budete, ponekad kuci ili u crkvi, ili u razgovoru

proiznosili:daj mu Gospode da bude dobar, kakvog onda ploda ocekivati od

takve molitve? Pa, to i nije molitva, vec prosta slova.

Rekao sam vam glavno.Dodao bih jos jedno, no njegovo ispunjavanje je

vrlo tesko.Ovde mislim da mozete vi dobronamerni i postovani, prici

svesteniku i zamoliti ga da izmeni u nacinu svoga sluzenja, ono sto vas

smucuje i sablaznjava.Vrlo je prosto ovo uciniti,ali je krajnje tesko isto

uciniti da urodi plodom.Potrebno je da i vas pogled, i izraz lica, i ton

reci, sa ne samo sadrzaj-odisu najiskrenijom i najtoplijom ljubavlju.Tada bi

se mogli nadati da cete doci do zeljenog cilja.Bez ovoga je bolje ne

preduzimati ni jedan korak, jer ce jos gore proizaci, najzalosniji

nesporazum.Mozda ce biti jos bolje napisati mu sve, ali i pri ovome je

neophodan duh svepobedjujuce ljubavi.Dakle za uspeh u ovome delu potrebno je

nesto vise od puke uctivosti, koja je bez ljubavi-otrovni zalac.

Vise od ovoga nemam sta da vam kazem, sem da trpite.Postoje jos i

zakonski nacini, ali oni nisu u mome domenu i ja cu precutati o njima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To pokazuje da je crkva trula iznutra.

Не.

То само потврђује да ти уопште ниси православан чим можеш такве хуле да изговориш.

Да ниси адвентиста/јеховиста у духу онда би имао познање и расуђивање

да се свештенство бира из народа, дакле какав народ-такви и свештеници.

Јес тако је!!!

Какав народ таква власт,световна и духовна,дакле неваља ни народ неваља ни власт!

Изгледа адмирал ипак није изрекао хулу!

    Tako je.Kakav narod takvi i sveštenici ali  to nije dobro sveštenici ne treba da budu kakav je narod mogu oni biti i iz Bangladeša samo ako su U Hristu.Tu je problem koji nije za utehu već za rasudjivanje u akciji.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

iako su iz naroda...trebalo bi da se trude da budu bolji od istog tog naroda...bar za nijansu....bar za jednu jedinu malu sitnicu..koja zivot znaci... 0102_laugh

''Имај времена за РАД - то је цена УСПЕХА ... Имај времена за РАЗМИШЉАЊЕ - то је извор МОЋИ ... Имај времена за ИГРУ - то је тајна МЛАДОСТИ ... Имај времена за ЧИТАЊЕ - то је основа МУДРОСТИ ... Имај времена за ПРИЈАТЕЉСТВА - то је пут СРЕЋЕ ... Имај времена за САЊАРЕЊЕ - то је пут ка ЗВЕЗДАМА ... Имај времена да ВОЛИШ и да те ВОЛЕ - то је привилегија богова ... Имај времена да гледаш ОКО СЕБЕ - сувише је кратак дан за себичност ... Имај времена за СМЕХ - то је МУЗИКА ДУШЕ ...''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја кад сам чуо да неки свештеници немају ни здравствено осигурање ,дошло ми да идем да протествујем испред патријаршије!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...