Jump to content

Епархија зворничко-тузланска

Оцени ову тему


Препоручена порука

Света Архијерејска Литургија у модричком насељу Гаревац

Гаревац / Модрича, 6.септембар

Владика зворничко-тузлански Господин Василије служио је данас, на празник светог свештеномученика Евтихија и свете мученице Саре, Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у модричком насељу Гаревац.

Постављена слика

Након Свете Литургије услиједила је свечана литија, освећење крстова, освећење спомен чесме и парастос борцима отаџбинског рата.

Постављена слика

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј Миодраг Тошић, јереј Станислав Марковић и протођакон Славољуб Милошевић.

На Светој Литургији Владика Василије је рукоположио ђакона Митра Млађеновића у презвитерски чин.

„Када смо у заједници са Богом тада осјећамо топлину у души својој. Када страдамо, када падамо у амбис и осјећамо да се читав наш свијет руши довољно је да кажемо:Господе Исусе Христе, опрости мени грешноме. Можемо у овоземаљском животу стећи многе ствари на грешне и неморалне начине, имати све докле људски поглед  допире али прије или касније ће наша душа због тога патити. Патиће за оним што није имала, за оним највреднијим што можемо као људи задобити а то је заједница љубави са Господом Богом и ближњима својим“, истакао је Владика Василије и додао:“Кроз тешке тренутке пролази наш мали и честити народ. Издржаћемо све то. Ја сам чврсто убјеђен и чврсто вјерујем да ће наш народ сва искушења пребродити али само са именом Божијим на уснама и у срцу. Молим вас, браћо и сестре, да не продајете имовину своју како душе ваших предака не би вапиле ка вама питањем: "Зашто продадосте и напустисте вијековна огњишта ваших предака"? Молите се за све оне који крвљу својом и животима својим створише отаџбину нашу која се Републиком Српском зове. Хвала и слава нека је Оцу нашем Небеском у све вијекове.Амин“.

Кумови крстова били су господин Љубиша Копривица из Модриче и госпођа Бојана Танасић из Модриче.

Епископском граматом признања одликовани су господин Рајко Копривица (посмртно), господин Драган Копривица из Модриче, господин Јован Лукић из Београда и господин Миодраг Стојановић из Новог Насеља.

Потом је Културно умјетничко друштво "Завичај" из Модричког поља извео пригодан програм.

Постављена слика

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Освећење темеља и крстова храма у Слапашници

Слапашница / Братунац, 6.септембар

Владика зворничко-тузлански Господин Василије освештао је данас темеље и крстове храма свете великомученице Недеље у Слапашници код Братунца.

Постављена слика

„Помаже вам Бог браћо и сестре. Имамо пуно разлога да се веселимо данас у овоме дивном и питомом селу које се зове Слапашница. У давна времена постојала је мала дрвена црквица која је дијелила судбину српског народа. За вријеме отоманске империје, страдао је народ, страдала је и црква. Данас смо дочекали да у овом прекрасном селу, у коме живе Срби светосавци, осване црква љепотица. За свега 53 дана подигнут је овај храм и нема бољег показатеља слоге и братске љубави. Браћо и сестре, ја вам свима захваљујем на свему што сте учинили да би ова љепотица сијала у овоме прелијепом крају. Хвала члановима Грађевинског одбора који су највише труда уложили заједно са надлежним свештеницима оцу Душану и оцу Бори. Хвала свима вама вјерни народе који сте данас овдје. Хвала начелнику Скупштине општине Братунац, добром човјеку, правом светосавцу. Ако Бог да, идуће године, на свету великомученицу Недељу освештаћемо ову цркву а преслава овога храма биће прва недеља у септембру. Захваљујем се кумовима, вама који обнесосте крст, барјаке и иконе и свима онима који су на било који начин помогли да се овај храм изгради. Хвала вам за ваше молитве којима молисмо Господа да пошаље свој благослов на ово свето мјесто. Чувајмо, браћо и сестре,  ћирилицу, химну Боже правде и грб наш славни“, истакао је Владика Василије и додао:“ Колико је данас праведна Међународна заједница ако једнима обнавља куће а другима не? Колико је праведно ако су села са српским живљем неасфалтирана док је кроз сва друга асфалт већ увелико прошао? Може ли се онда говорити о правди и једнакости?“

Постављена слика

Кум темеља био је господин Новак Мићић а кум крстова Његош Васић.

Постављена слика

Сребрним епископским граматама признања одликовани су господин Новак Мићић, господин  Глигор Мићић, господин Милош Гаврића и господин Недељко Млађеновић, Начелник Скупштине Општине Братунац.

Постављена слика

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Семинар за вјероучитеље Епархије зворничко-тузланске

Теслић, 3.септембар

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Василија, 3.септембра 2009. године у Бањи Врућица, одржан је редовни годишњи семинар за вјероучитеље Епархије зворничко-тузланске.

Постављена слика

Овогодишњи семинар, као и сви претходни, почео је молитвом свих вјероучитеља и предавача.

Свештеницима и цивилима вјероучитељима  обратио се протојереј-стварофор Недељко Пајић поздравивши све присутне у име Преосвећеног Владике и своје лично име. Отац Недељко је потом прочитао писмо Његовог Преосвештенства из кога су присутни могли чути низ пастирских поука за унапређењем рада са дјецом и побољшањем квалитета вјерске наставе.

Постављена слика

Први предавач била је госпођа Мира Грбић, замјеник Директора Републичког педагошког завода из Бања Луке. Тема предавања била је  „Актуелна кретања у образовању са аспекта вјеронауке“.

Потом је услиједила пауза а након ње је Димитрије Стикић, службеник Српске Православне Патријаршије и координатор за часопис „Светосавско звонце“ извршио презентацију овог Синодског гласила које се може користити као помоћно средство у предмету вјеронауке.

Постављена слика

Професор др протојереј-ставрофор Драгомир Сандо је потом одржао предавање на тему „Вјерска настава ван учионице“.

Веома поучно предавање којим је отац Сандо још једном изузетно показао како и на који начин се одређују приоритети у православном васпитању.

Постављена слика

На самоме крају протојереј-ставрофор Недељко Пајић, надзорник за предмет вјеронауке, дао је низ упута, сугестија, савјета и примједби за што квалитетнији рад у предмету вјеронауке.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Василије учествовао у освећењу Основне школе „Србија“ на Палама

Пале, 8.септембар

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Василије учествовао је данас у чину освећења Основне школе „Србија“ на Палама.

Високопреосвећени Митрополит дабробосански Господин Николај освештао је Основну школу у присуству највиших званичника Републике Српске и Републике Србије.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приредба поводом 4 године постојања "Тројеручице"

Бијељина, 5.септембар

У суботу, 5. септембра у манастиру Светог Василија Острошког одржана је приредба поводом 4 године постојања удружења "Тројеручица" на којој је присуствовао велики број дјеце са посебним потребама, као и многи донатори.

Присутне је поздравио предсједник Скупштине Удружења протосинђел Петар Петрић захваливши се свима који су до сада помагали раду "Тројеручице". Током приредбе чланице вокалне групе Удружења - Ведрана, Весна и Јелена отпјевале су неколико духовних пјесама. Од дјеце из рецитаторске секције чули смо колико вриједи мајка, шта је могао дјечак кад је био велики и пјесму Матије Бећковића "Тројеручица".

Својом пјесмом "Повратак" пјесник Милан Николић нас је подсјетио на Косово, а пјесмом "Дјете се моли Тројеручици" инспирисаном радом нашег Удружења, коју је изрецитовала његова ученица Аница Јосиповић, дочарао нам је снагу дјетиње вјере и чудотворство мајке Божије.

Захвалнице смо уручили запосленима у Општинској управи општине Бијељина: Начелнику општине Бијељина Мићи Мићићу, Влади Симеуновићу, Нади Стјепановић, Љиљи Рајковић, Нади Ђурић, Драгану Ђурђевићу, Јовану Вуковљаку, Драгану Вујићу, Ристи Савићу, Милораду Софренићу, Славку Башићу, Душану Вуловићу, Сими Божићу, Ненаду Радловићу, Зорану Тешићу и Предрагу Јовићу. Они су се у корист нашег Удружења одрекли 10% вриједности своје четири плате. Њихова укупна донација износи 16.146,00 КМ.

Затим смо захвалницу уручили директору ДОО "Завод за урбанизам и пројектовање" Славку Лукићу који већ четири године помаже нашем Удружењу, директорици Народне библиотеке "Филип Вишњић" Душанки Новаковић, Породици Станојловић, Нади и Жељку Малетић, Цвијети и Милану Тешановић, Ани и Ђорђу Окука, Савка Николић, Димитрију Ћеранићу, Цвији и Срђану Мирић - Алфи ДОО, Љиљани и Виду Бошњак - Бост ДОО, Омладини ДНС-а, Вртићу „Чика Јова Змај“ Бијељина, КК „Будућност“, СКУД-у Црњелово, Центру за стране језике „SEAL“, Д.о.о. Дрина Лијек, АД „Графосемберија“, Д.о.о. „FALCON”, Д.о.о. „КонтоПром”, Д.о.о. „Хигра“, Д.о.о. „Металоградња“, Д.о.о. „Рашевић“, Д.о.о. „Еуротимбер“, Компанији Савић, Метражи „Шарм“, Гимназији „Филип Вишњић“ Бијељина, Д.о.о. „ШумаПласт”, Д.о.о. „ЂиД”, Д.о.о. „МегаДрво”, Д.о.о. „Атена”, Салону Арсеновић, Д.о.о. „Рончевић”, Д.о.о. „МЗ Промет”, Д.о.о. „Слобопром”, Д.о.о. „Бријест”, Д.о.о. „Новитет БН“ и медијским кућама које редовно прате наш рад РТВ БН, НТВ Арена, РТВ Слобомир, ИН ТВ, СРНА и РТРС.

Захваљујући нашем владици Василију и братству манастира били смо у прилици да донаторима поред захвалнице дарујемо књигe о Светом кнезу Лазару заједно са ЦД-ом о Косову, а дјеци са посебним потребама поклонимо крстиће и бројанице.

Након приредбе дружење смо наставили у манастирској порти.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Основан СОЗ у Какмужу

Какмуж, 6.септембар

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Василија, 6.септембра 2009.године, при храму Свете Тројице у Какмужу, основано је удружење младих - Светосавска омладинска заједница (СОЗ).

На првој изборној скупштини која је одржана у просторијама Црквене Општине, изабрано је радно тијело,које је предложило предсједника, подпредсједника и секретара СОЗ-а.

Изабран је ИО, који ће одлучивати о даљем раду СОЗ-а. При самом оснивању СОЗ броји укупно 17.чланова, а даљим радом имамо обећања да ће СОЗ бројити много више чланова.

Свим члановима СОЗ Какмуж,  желим много успјеха у даљем раду,

протојереј-ставрофор Душко Видовић, координатор

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Распоред богослужења Владике Василија

Бијељина, 10. септембар

11. септембар(Усековање главе светог Јована Крститеља)-Света Архијерејска Литургија у храму Усековања светог Јована Крститеља у Олову

12. септембар(Пренос моштију светог александра Невског)-Света Архијерејска Литургија у храму светог Александра Невског у кругу термоелектране у Угљевику

13. септембар(Полагање појаса Пресвете Богородице; Сабор српских светитеља)-Света Архијерејска Литургија у храму светог Саве у Вршанима

Освећење храма у Врањаку

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Василије учествовао у освећењу Основне школе „Србија“ на Палама

Пале, 8.септембар

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Василије учествовао је данас у чину освећења Основне школе „Србија“ на Палама.

Постављена слика

Високопреосвећени Митрополит дабробосански Господин Николај освештао је Основну школу у присуству највиших званичника Републике Српске и Републике Србије.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Храмовна слава у Олову

Олово, 11.септембар

Владика зворничко-тузлански Господин Василије служио је Свету Архијерејску Литургију, на празник Усековања главе светог Јована Крститеља, у храму светог Јована Крститеља у Олову.

Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намјесник зворнички протојереј-ставрофор Видоје Лукић, протојереј Драженко Вукотић и протођакон Жарко Мијатовић.

Постављена слика

Постављена слика

Након Литургије услиједила је свечана литија и ломљење славског колача чиме је обиљежена храмовна слава.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Освећење Основне школе у Брањеву код Зворника

Брањево / Зворник, 11.септембар

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Василије освештао је Основну школу у мјесту Брањево код Зворника.

Постављена слика

Прије чина освећења, Предсједник Владе Републике Српске господин Милорад Додик отворио је школу.

Овој свечаности присуствовао је велики број званичника Републике Српске, свештенства и вјерног нар

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Света Архијерејска Литургија у Вршанима

Вршани, 13.септембар

Владика зворничко-тузлански Господин Василије служио је данас, на празник Полагања појаса Пресвете Богородице; Сабор Српских светитеља, Свету Архијерејску Литургију у храму светога Саве у Вршанима.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереји-ставрофори Цвико Мојић и Митар Тешић, протођакон Жарко Мијатовић и ђакон Александар Тешић.

Постављена слика

На Светој Литургији Владика Василије је ђакона Александра Тешића рукоположио у чин презвитера.

Постављена слика

„Помаже вам Бог браћо и сестре. У данашњем јеванђељу се каже да је за Божију трпезу љубави много званих али мало изабраних. Живот наш овоземаљски може иде многим путевима али само један пут има смисао и води ка вјечном Смислу. Тај пут који води ка Смислу нашега живота јесте хришћански пут уподобљавања за трпезу Господњу. Смисао живота нашега јесте да будемо са Оним у коме и са којим се једино осјећамо живим. Само са Господом Богом у трпези Његовој оправдавамо назначење људи који носе лик Божији у себи и на себи. Потрудимо се да животом својим задобијемо дарове који воде ка трпези Господњој. Потрудимо се, браћо и сестре, да имамо на себи бијелу и свијетлу хаљину саткану од врлина по којој ће нас Господ познати да смо Његови сљедбеници“, истакао је Владика Василије и додао:“Данас смо у чин презвитера рукоположили ђакона Александра Тешића. Свештенство је посебна благодат али и велика одговорност. Велика је дужност бити слуга Божијег олтара. Молимо се једни за друге а посебно се ви молите браћо и сестре за свештенство и монаштво. Нека вам је срећан и од Бога благословен данашњи празника Полагања појаса Пресвете Богородице. Нека Пресвета Богомајка буде у све вијекове наша добра заступница пред пријестолом Свевишњег Господа“

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Василије додијелио епископску грамату гимназији "Филип Вишњић"

Бијељина, 13.септембар

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Василије присуствовао је, 11.септембра, свечаној академији поводом 90 година постојања гимназије "Филип Вишњић" у Бијељини.

Постављена слика

Том приликом Преосвећени Владика додијелио је овој установи златну епископску грамату признања за образовно-просветитељски, стваралачки и педагошки рад током свог дугогодишег постојања.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Освећење храма у Врањаку

Врањак, 13.септембар

Владика зворничко-тузлански Господин Василије освештао је данас храм преноса моштију светог архиђакона Стефана у Врањаку.

Постављена слика

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј Недељко Анђелковић, протонамјесник Јадранко Стојановић  и протођакон Жарко Мијатовић.

Постављена слика

„На овај свети дан сабора Срба светитеља доживили смо радост да су задужбинари Милорад и Ружа Савић предали овај храм у руке Српске Православне Цркве. Задужбинарски дух у српском народу увијек је постојао. Сјетимо се само великог задужбинара Симе Игуманова, великог задужбинара који је оставио иза себе многе задужбине. Сјетимо се Коларца, Спахића и многих других. Овај храм је подигнут по снази вјере у живога и бесмртнога Бога. Брате Милораде, могли сте новац да потрошите на многе ствари али ви сте изабрали да саградите дом Божији у коме ће се многи спасавати. Браћо и сестре, ви сте познати као благочестив и одважан народ који је славио име Божије у временима која нису била наклоњена нашем народу и Цркви православној. Често се сјетим градње храма у Врањаку. Колико је тада трагедије, тираније и терора било од стране комунистичке власти. Тукли су тада чланове Црквеног одбора, затварили их у затворе. Останите и даље у вјери својој праотаца непрестано ходећи духовним степеницама које воде у наручје Спаситеља нашег Господа Исуса Христа“, истакао је Владика Василије и додао:“Подизањем цркве и манастира снажи се вјера православна у нашем народу. Чувајте и његујте вјеру своју и традицију српскога народа. Овом приликом се захваљујем куму храма брату Ранку Савићу из Врањака, куми иконостаса сестри Цвијети Савић из Врањака, куми звона сестри Драгици Цвијановић из Врањака. Желим вам да дуго година кумујете и у другим приликима и свако добро од Свеблагог Господа“.

Господин Милорад и госпођа Ружа Савић одликовани су орденом Светога Саве од стране Светог Архијерејског Синода а на приједлог Преосвећеног Владике Василија

Постављена слика

Преосвећени Владика Василије одликовао је протојереја  Недељка Анђелића правом ношења напрсног крста.

     

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СОЗ Церовица позива за помоћ угроженима

16. септембар 2009 - 11:26

Светосавска омладинска заједница Церовица донијела је на посљедњој сједници одлуку да се крене са хуманитарним радом. На иницијативу Предсједнице СОЗ-а Церовица Милијане Божић сви чланови су прихватили да се покрене дугорочна акција прикупљања сезонске хране која ће се складиштити у магацину просторија СОЗ на Гојаковцу. Ова организација ће и прикупљати и дијелити ову храну, тамо гдје је овакав вид помоћи заиста потребан. Првенствено ће обраћати пажњу на угрожене породице са малом дјецом  али и на све друге угрожене категорије становништва.

Поред овог, усвојен је и закључак да при подјели помоћи угроженима неће бити сметња чак ни породице  са дјецом из других мјеста па ни других националности. Ова Светосавска заједница жели помоћи свим људима без обзира на вјеру и нацију а којима је помоћ потребна.Да би се СОЗ могао озбиљно бавити хуманитарним радом, потребна им је помоћ широких размјера.Потребно је да сви који желе саучествовати у помоћи,донесу у просторије СОЗ-а Церовица храну која може дуже стајати као нпр.кромпир,пасуљ,лук,брашно,со,уље,тјестенине те ствари за хигијенску потребу али и све друге артикле из палете прехране који нису кварљиви.

Од 13.септембра 2009.године(недјеља),СОЗ Церовица ће са по два своја члана,сваке недјеље и празника у цркви Св.Петра и Павла, имати своје мјесто за прикупљање помоћи у храни али и у новцу који ће бити предан благајнику СОЗ-а .На овај начин позивају све људе добре воље да,иако је криза, нађу начина и учествују у помоћи свима онима који су несрећни и гладни.И најмања помоћ добро ће доћи.За неповјеровати је многима,али вјероватно је да ,откидајући од својих уста дароваћете осмијех на лица нечијој дјеци која немају ни основно за живот -ХЉЕБ.

Овим путем СОЗ Церовица се унапријед захваљује свима који ће помоћи а Информативни портал Церовице ће пратити и даље њихов рад а имена приложника,учесника у овој акцији ће благовремено објављивати на порталу.

Извор: Епархија зворничко-тузланска

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Василије посетио Биљану Плавшић

17. септембар 2009 - 9:11

Владика зворничко-тузлански Г. Василије посетио је 16. септембра 2009. године госпођу Биљану Плавшић у затвору Хисенберг у Шведској.

"Јер огладњех, и не дадосте ми да једем; ожедњех, и не напојисте ме; Странац бијах, и не примисте ме; наг бијах, и не одјенусте ме; болестан и у тамници бијах, и не посјетисте ме.

Тад ће му одговорити и они говорећи: Господе, када те видјесмо гладна или жедна, или странца или нага, или болесна или у тамници, и не послужисмо ти? Тада ће им одговорити говорећи: Заиста вам кажем: кад не учинисте једноме од ових најмањих, ни мени не учинисте". (Мт, 25.42-45)

Држећи се ових јеванђелских ријечи Владика Василије разговарао је са госпођом Плавшић о њеном духовном стању након чега се помолио за њено духовно - телесно здравље и напредак.

Са Преосвећеним Владиком у посети је био и Председник Владе Републике Српске господин Милорад Додик.

Извор: Епархија зворничко-тузланска

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...