Jump to content

Правник Жељко Жугић тражи заштиту уставног поретка од деловања СПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

da ih tužim što mi krše pravo na slobodu nastanjivanja.

Слобода наст(р)ањивања је загарантована...не брини се. 0110_hahaha

0110_hahaha

Слажеш се са мојим мишљењем???   :drugarstvo: Мора да си изманипулисан?!  0110_hahaha

I to nekoliko puta.... :cheesy2:

У па то није добро...мораш знати да што ме више "држиш на длану" да ти је "линија живота" све краћа! :229229229:

:cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 37
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Само се ти смеј мом говору,али знај да мој говор има тежину као,на пример,говор министра полиције или Жељка Которанина...сви одмах поплаве. :229229229:

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само се ти смеј мом говору,али знај да мој говор има тежину као,на пример,говор министра полиције или Жељка Которанина...сви одмах поплаве. :drugarstvo:

Hoces da umrem od smeha?

Pa,bre,vec sam plav!

:229229229:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само се ти смеј мом говору,али знај да мој говор има тежину као,на пример,говор министра полиције или Жељка Которанина...сви одмах поплаве. :drugarstvo:

Hoces da umrem od smeha?

Pa,bre,vec sam plav!

:229229229:

Нећеш,не бој се...нисам ја толико злочест,а и лекар ми је рекао да се уопште не бринем у вези са тим проблемом...болест фино и без застоја напредује својим током. 0110_hahaha

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Врхунац лудила и небулозе.

Ово је најбоље свједочанство колико су ти људи заиста "црквени".

Туже Цркву државном суду. Не знам за сличан случај у историји Православља. Невјероватно.

"Кршење људских права о слободи кретања" - значи исти лик који је учио Патријарха канонима,

сада предлаже држави да правном пресудом уведе потпуни беспоредак и анархију у Цркву.

Анбиливбл.

Ови су луди за медаљу.

Мислим да није први. Нисам више сигуран, али, чуо сам да је својевремено један од угледних аутора са сајта Борба за веру (упозорење: линк води ка сајту који нема благослов СПЦ да даје коментаре о црквеним питањима) професор др Миодраг М. Петровић добио СПЦ у судском спору пред државом, који је трајао десетак година. Од добијене одштете је (ако се добро сећам), изградио Цркву у свом родном селу. Жалосно је што су чак и људи калибра др Петровића пружили легитимитет овим расколничким тенденцијама, али, у његовом конкретном случају, томе је у највећој мери сигурно допринео лични сукоб с владиком Атанасијем умировљеним захумско-херцеговачким.

Што се тиче овога што Жељко Жугић "Которанин" сада ради, ствар је потпуно апсурдна - подсетимо, по ко зна који пут - сам владика Артемије је потписао саборску одлуку о свом умировљењу. Где је сада ту основ за овако апсурдне, псеудоправничке иницијативе?

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Евентуално кршење устава СПЦ од стране епископа, на које се Которанин позива није у надлежности државе Србије него Сабора СПЦ. Сабор СПЦ се по овом питању изјаснио, а владика Артемије потписао одлуку о његовом разрешењу. Ова иницијатива Жељка Жугића је толико апсурдна да се против ње изјашњавају неки добро котирани чланови ихтуса, тј питају се чему ће служити покретање пријаве протиц СПЦ. Апсурдно је и смешно мора се признати. Ова иницијатива уопште не личи на напор неког ученог правника, него пре неког приученог који се мало изгубио.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Евентуално кршење устава СПЦ од стране епископа, на које се Которанин позива није у надлежности државе Србије него Сабора СПЦ. Сабор СПЦ се по овом питању изјаснио, а владика Артемије потписао одлуку о његовом разрешењу. Ова иницијатива Жељка Жугића је толико апсурдна да се против ње изјашњавају неки добро котирани чланови ихтуса, тј питају се чему ће служити покретање пријаве протиц СПЦ. Апсурдно је и смешно мора се признати. Ова иницијатива уопште не личи на напор неког ученог правника, него пре неког приученог који се мало изгубио.

Potpis.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Umesto da priča gde da se stavi sledeći krst od 18 metara.

On još se i žali na crkvu, bogohulnik jedan!

Šalim se, no hard feelings.  :cmizdrenje:  facenew22222222

Помаже атеистима да се боре против Цркве :cmizdrenje: Узмите га за правног саветника

Mi se borimo za slobodu, zakon i pravdu ne protiv nečega, šta god to bilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Овај случај представља врло јасан примјер шта тачно значи православље и православна духовност:

- имамо огроман број људи који су усвојили само просте информације (прочитали нека учења и каноне),

умјесто да су радили на свом духовном животу - вјежбали се у молитви, смирењу, љубави, послушању,

свим оним светим врлинама које чине истинског православног хришћанина.

Само свето Писмо свједочи: "...ако и језике анђеоске и човјечије говорим а љубави немам, ништа сам...",

дакле сви подвизи, и сво знање не значи ништа ако човјек није освећен духом љубави,

духом смирења, духом праштања, а све ово даје духа богопознања.

Последњих десетак година гледамо некакве протестанте-језуите у православљу

који се постављају тако да су баш они мјерило православља

а не знају јадни да њихово свједочење препуно горчине, мржње и осуђивања

не представља православље него чист сатанизам.

Каже Писмо: "Ко каже брату своме будало, биће крив паклу огњеном",

а ја питам која ће онда кривња бити за оне који и горим именима

називају Патријарха и канонске Епископе наше Саборске Оце

и који свом злонауку и демонопободном стању уче просте и увлаче их свој пакао већ на земљи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај случај представља врло јасан примјер шта тачно значи православље и православна духовност:

- имамо огроман број људи који су усвојили само просте информације (прочитали нека учења и каноне),

умјесто да су радили на свом духовном животу - вјежбали се у молитви, смирењу, љубави, послушању,

свим оним светим врлинама које чине истинског православног хришћанина.

Само свето Писмо свједочи: "...ако и језике анђеоске и човјечије говорим а љубави немам, ништа сам...",

дакле сви подвизи, и сво знање не значи ништа ако човјек није освећен духом љубави,

духом смирења, духом праштања, а све ово даје духа богопознања.

Последњих десетак година гледамо некакве протестанте-језуите у православљу

који се постављају тако да су баш они мјерило православља

а не знају јадни да њихово свједочење препуно горчине, мржње и осуђивања

не представља православље него чист сатанизам.

Каже Писмо: "Ко каже брату своме будало, биће крив паклу огњеном",

а ја питам која ће онда кривња бити за оне који и горим именима

називају Патријарха и канонске Епископе наше Саборске Оце

и који свом злонауку и демонопободном стању уче просте и увлаче их свој пакао већ на земљи?

Sveti oci su govorili da je poslušanje veće od posta i molitve. Onaj koji je neposlušan uzalud moli i uzalud posti. Gospod ne prima njegove molitve, zato što je u ratnom stanju sa bližnjima.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Umesto da priča gde da se stavi sledeći krst od 18 metara.

On još se i žali na crkvu, bogohulnik jedan!

Šalim se, no hard feelings.  :cheesy2:  0102_laugh

Помаже атеистима да се боре против Цркве 4chsmu1 Узмите га за правног саветника

Mi se borimo za slobodu, zakon i pravdu ne protiv nečega, šta god to bilo.

у приземљу атеизма то му дође санкције, међународни судови и бомбардовања суверених земаља док се не повинују, ако се добро сећам ...

на међуспрату се атеизам бори за ослобођење од закона и правде.

тек евентуално у идеалном и елитном атеизму који нико до сад није видео и чуо постоје појмови али не и дефиниције које си потписао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sveti oci su govorili da je poslušanje veće od posta i molitve. Onaj koji je neposlušan uzalud moli i uzalud posti. Gospod ne prima njegove molitve, zato što je u ratnom stanju sa bližnjima.

јесте, ал како ти заблуделог умом да призовеш памети и да му објасниш како је Црква Црква а не Содома и Гомора?

тај води свети рат, и прототип је технолошког доба у служби будалаштине - слеп и глув ко унутрашњост топа а зуриш у отвор у цеви и само чекаш кад ће да опали менаџер мозга коме је дисфункционална личност поверила џојстик.

у преводу, како оверити личност а не оверити живот?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Umesto da priča gde da se stavi sledeći krst od 18 metara.

On još se i žali na crkvu, bogohulnik jedan!

Šalim se, no hard feelings.  4chsmu1  4chsmu1

Помаже атеистима да се боре против Цркве 4chsmu1 Узмите га за правног саветника

Mi se borimo za slobodu, zakon i pravdu ne protiv nečega, šta god to bilo.

у приземљу атеизма то му дође санкције, међународни судови и бомбардовања суверених земаља док се не повинују, ако се добро сећам ...

на међуспрату се атеизам бори за ослобођење од закона и правде.

тек евентуално у идеалном и елитном атеизму који нико до сад није видео и чуо постоје појмови али не и дефиниције које си потписао.

Te zemlje koje su nas bombardovale (kao recimo SAD) su izrazito hrišćanske.

Ateizam je satanizam, da?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...