Jump to content

Православни рај, католички рај и муслимански џеннет

Оцени ову тему


Препоручена порука

Код вас у рају фине девојке, девице, а код нас блуднице    

0409_feel

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 63
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Ја знам да Исус говори о више нивоа раја односно каже: Много је станова у кући Оца мога.

знам да у исламу се обећава ратницима за ислам тзв шахидима рај (џенет) са неколико десетина девојака bandit

To im je jedna od nagrada!

Зар заиста исламски учени теолози верују у овако нешто?

[/quote

Zašto ne bi vjerovali?

Meni mozak stane kada vidim u što sve vi vjerujete i opet kažem ma to je stvar njihove vjere.

Od čega ti konkretno stane mozak?

Recimo od takvog pitanja! 0409_feel :cheesy:Da ne otvaram Dejane novu temu i to bi onda bio 4chsmu1!

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никада не можемо ми бити исти, Енизе. Није то исти рај, Енизе.

0110_hahaha

Нисам ово рекао озбиљно.  4chsmu1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никада не можемо ми бити исти, Енизе. Није то исти рај, Енизе.

0110_hahaha

Нисам ово рекао озбиљно.  4chsmu1

Svi mi težimo  Raju-Džennetu, samo imamo različito gledište i shvatanja raja.

Kakav je kod vas Raj brate Veljo?

Čini mi se da ga vi nekako stidešljivo doživljavate kao mjeto a što se tiče pakla čini mi se da je on kod vas stanje duše jeli tako?

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћански рај је искључиво наслада Богом, Богопознањем.

Brate Aleksandre čini mi se da vi i katolici ne gledate isto na raj.Kod jednih je to mjesto a kod drugih savršeno stanje duše.Ispravi me ako griješim!

Тако римокатолици не гледају на рај (то си ти нешто побркао). Нема суштинске разлике у односу на православне. И за њих Бог извор радости у рају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никада не можемо ми бити исти, Енизе. Није то исти рај, Енизе.

4chsmu1

Нисам ово рекао озбиљно.  1405_love

Svi mi težimo  Raju-Džennetu, samo imamo različito gledište i shvatanja raja.

Kakav je kod vas Raj brate Veljo?

Čini mi se da ga vi nekako stidešljivo doživljavate kao mjeto

a što se tiče pakla čini mi se da je on kod vas stanje duše jeli tako?

Алудирао сам на описе кога од жена тамо има - у Кур`анском   рају  од женског рода спомињу се   девице, којих се ни људи ни анђели  нису дотакли, а по Христу у рају су блуднице.

Иначе, шалу на страну, Духовни доживљај благодати рајске предокушамо, по мери вере, наде и  љубави, у Светој Литургији. То је  једина слика раја, опис који нам (целом роду Христовом) је предан од Христа преко Апостола.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E tako funkcioniše sve to iz moje perspektive:

-Šta? Kako? Zašto? Kada? Gde? Zašto? Zašto? Kako znaš? Zašto? Na osnovu čega tvrdiš?

Као што мала деца не разумеју како су настала па запиткују, а одговоре не могу да схвате те изнова питају, тако ми још теже можемо да схватимо како је настао цео универзум и како изгледа живот после васкрсења. Када би неко дословно објаснио малом детету како је настало, то би у његовом уму изазвало "кратак спој" (постоје у психологији такви примери). Зато ми имамо Свето писмо и у њему речи Господа Исуса Христоса које нам дају објашњења приступачна нашем уму док не узрасте. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћански рај је искључиво наслада Богом, Богопознањем.

Brate Aleksandre čini mi se da vi i katolici ne gledate isto na raj.Kod jednih je to mjesto a kod drugih savršeno stanje duše.Ispravi me ako griješim!

Тако римокатолици не гледају на рај (то си ти нешто побркао). Нема суштинске разлике у односу на православне. И за њих Бог извор радости у рају.

Ne u tom kontekstu u kojem si me shvatio.Svi vi smatrate raj zajednicu sa Bofgom to razumijem, ali vi pravoslavni ne razumijete ga kao mjesto , dali i oni isto tako ne smatraju Raj kao mjesto.(Mada si pre neko veće navodeći citate navodio citate koji nedvosmisleno govore o Raju kao mjestu!
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћански рај је искључиво наслада Богом, Богопознањем.

Brate Aleksandre čini mi se da vi i katolici ne gledate isto na raj.Kod jednih je to mjesto a kod drugih savršeno stanje duše.Ispravi me ako griješim!

Тако римокатолици не гледају на рај (то си ти нешто побркао). Нема суштинске разлике у односу на православне. И за њих Бог извор радости у рају.

Ne u tom kontekstu u kojem si me shvatio.Svi vi smatrate raj zajednicu sa Bofgom to razumijem, ali vi pravoslavni ne razumijete ga kao mjesto , dali i oni isto tako ne smatraju Raj kao mjesto.(Mada si pre neko veće navodeći citate navodio citate koji nedvosmisleno govore o Raju kao mjestu!

Сва творевина ће бити преображена, укључујући и простор. То је заједничко веровање - извор је у Новом Завету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E tako funkcioniše sve to iz moje perspektive:

-Šta? Kako? Zašto? Kada? Gde? Zašto? Zašto? Kako znaš? Zašto? Na osnovu čega tvrdiš?

Као што мала деца не разумеју како су настала па запиткују, а одговоре не могу да схвате те изнова питају, тако ми још теже можемо да схватимо како је настао цео универзум и како изгледа живот после васкрсења. Када би неко дословно објаснио малом детету како је настало, то би у његовом уму изазвало "кратак спој" (постоје у психологији такви примери). Зато ми имамо Свето писмо и у њему речи Господа Исуса Христоса које нам дају објашњења приступачна нашем уму док не узрасте. 

Sestro draga ipak vam nije pojašnjeno kako treba.Jer čitate svoi krščani pravoslavni, rimokatolici, zatim protestanti i još koji drugi ista evandželja isti stari zavjet a jedni druge nonšalantno izbacujete iz hriščanstva.Čak neki koji se isto pozivaju na evanđelja dozvoliše i istospolne brakove(ne shvati me zlonamjerno).Znači ipak nije Isus vam baš jasno dostavio precizno tu vašu istinu.Jer da je to tako nebi se vi djelili na desetine međusobno isključivih frakcija.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

E tako funkcioniše sve to iz moje perspektive:

-Šta? Kako? Zašto? Kada? Gde? Zašto? Zašto? Kako znaš? Zašto? Na osnovu čega tvrdiš?

Као што мала деца не разумеју како су настала па запиткују, а одговоре не могу да схвате те изнова питају, тако ми још теже можемо да схватимо како је настао цео универзум и како изгледа живот после васкрсења. Када би неко дословно објаснио малом детету како је настало, то би у његовом уму изазвало "кратак спој" (постоје у психологији такви примери). Зато ми имамо Свето писмо и у њему речи Господа Исуса Христоса које нам дају објашњења приступачна нашем уму док не узрасте. 

Sestro draga ipak vam nije pojašnjeno kako treba.Jer čitate svoi krščani pravoslavni, rimokatolici, zatim protestanti i još koji drugi ista evandželja isti stari zavjet a jedni druge nonšalantno izbacujete iz hriščanstva.Čak neki koji se isto pozivaju na evanđelja dozvoliše i istospolne brakove(ne shvati me zlonamjerno).Znači ipak nije Isus vam baš jasno dostavio precizno tu vašu istinu.Jer da je to tako nebi se vi djelili na desetine međusobno isključivih frakcija.

У свакој вери постоје деобе. У исламу такође. Људи су људи, другачије схватају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E tako funkcioniše sve to iz moje perspektive:

-Šta? Kako? Zašto? Kada? Gde? Zašto? Zašto? Kako znaš? Zašto? Na osnovu čega tvrdiš?

Као што мала деца не разумеју како су настала па запиткују, а одговоре не могу да схвате те изнова питају, тако ми још теже можемо да схватимо како је настао цео универзум и како изгледа живот после васкрсења. Када би неко дословно објаснио малом детету како је настало, то би у његовом уму изазвало "кратак спој" (постоје у психологији такви примери). Зато ми имамо Свето писмо и у њему речи Господа Исуса Христоса које нам дају објашњења приступачна нашем уму док не узрасте. 

Sestro draga ipak vam nije pojašnjeno kako treba.Jer čitate svoi krščani pravoslavni, rimokatolici, zatim protestanti i još koji drugi ista evandželja isti stari zavjet a jedni druge nonšalantno izbacujete iz hriščanstva.Čak neki koji se isto pozivaju na evanđelja dozvoliše i istospolne brakove(ne shvati me zlonamjerno).Znači ipak nije Isus vam baš jasno dostavio precizno tu vašu istinu.Jer da je to tako nebi se vi djelili na desetine međusobno isključivih frakcija.

У свакој вери постоје деобе. У исламу такође. Људи су људи, другачије схватају.

Da.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...