Jump to content

Потресно искуство обраћења у хришћанство бившег муслимана


Препоручена порука

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? confused

Није истина,погледај поново клип,он је молио Бога да га спаси па је чуо глас !

Можда је то био анђео чији се глас чуо...

Не тачно. Погледај и ти сви остали боље, ствар је у томе што нико није обраћао пажњу на детаље и зато се погрешно тумаче овај видео.

Момак је био у ћелији када је осетио да неки дух у њој борави. Покушао је до тад његовим уобичајеним моћима да га отера, али му није успело, затим је почео да користи све могуће моћи коју му је дао ислам, па да дозива алах и на крају је повикао "Боже помози". Е ти си ово "Боже помози" схватио да он призива Господа, али не он је то узвикнуо као муслиман дакле алаху је био упућена молба, и тек тад је чуо глас који каже "позови Исуса". Дакле какав ангео, какво обраћање Богу....

:0104cheesy: sFun_bat 0442_feel 0110_hahaha 0110_hahaha
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 147
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Где ћеш сад ти поредити једног праведника Божијег са једним незнабожцем, као и то да се јаков није рвао да би поверовао.  Јаков је отац Израиља, и његов сан је праслика односа Израиља са Господом кроз векове до Христа.

Па нећу ја брате, већ ти све време хоћеш Божија јављања људима дасведеш под неки калуп, правила. Па ако таквог примера нема, онда то није Бог. Ја те опет пита: гдеје превара у томе што је бивши муслиман одбацио ислам и исповедио Христа? Погрешна конфесија? Па је ли веће зло прво (ислам) или друго (протестантизам)? Ја бих рекао да је оно прво. А ђаволу није својствено да зло у човеку умањује већ дага повећава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане, па нормално да је Бога призивао онако како је васпитаван и нормално је да се човек уплашио. То су били тренуци када се ломила његова дотадашња вера - уследио је глас: Призови Исуса. Тај детаљ је јако битан.

Ја не знам у чему ти овде видиш да је по среди превара? Да је човек био православни акета, па да не обраћамо пажњу - сви бисмо посумњали да је прелест. Међутим, о каквој је превари реч ако је човек у визији позван да призове Христа уместо Алаха? И о каквој је превари реч, ако је после тог догађаја престао дабуде муслиман и почео да верује у Христа (ма каква можда мањкава његова вера била)? Где је ту превара?

Брате Ацо, он на снимку говори да је то било пре 18 година, а са снимка се јасно види да је остао у некој харизматичној протестантској деноминацији. Да је он имао лични сусрет са Христом, тај би данас био православан. То је поента, не да се Бог не може не коме јавити изван Цркве, али онај коме се Бог јави, јавио му се да би га привео Истини, а не да би овај 18 година био остао неки харизматик.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помаже Бог, ево да се и ја укључим као нови на форуму.

Јустинијане,

твој опрез је добрим дијелом разумљив, али ми се твој став чини престрогим и помало претјераним.

Као прво, ово ти је погрешан цитат:

Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!!

Уопште није тако рекао. Рекао је да је чуо глас да призове име Исусово, а не да је то био глас оног духа који га је шчепао. И то је из контекста сасвим очигледно. Ја не познајем добро житија, али од онога што сам читао и чега се сјећам, такав доживљај није неуобичајен. Сјећам се случаја једног монаха којем су демони попалили све у келији и страдање није престало све док монах није искрено, из дубине душе, призвао Господа.

Почетак живота у благодати Св. Силуана Атонског је врло сличан овоме. И ту сам наишао на неке зилоте који оспоравају светост Св. Силуана уз исто објашњење - да је немогуће да неко ко је у прелести доживи аутентично виђење Господа.

Друго, прегледајући снимак ја уопште нисам стекао утисак да је овај младић захтијевао од Господа да добије неко благодатно виђење, он се молио да му Бог покаже пут којим да иде. Бог је могао да му покаже пут на стотину начина од којих ни један не би био благодатно виђење, тако да не видим разлог због којег би његову молитву требало да сматрамо за горду. Напротив, овај човјек је истински боготражитељ. Ко би од нас смогао ревности да се 15 дана моли непрестано од јутра до мрака? Ево, ја први не вјерујем да бих ја истрајао дуже од два до три сата, а камо ли 15 дана! Мени би било много страшније да је Бог изигнорисао таквог боготражитеља, човјека који је (тако бар изгледа) истински спреман да се у потпуности одрекне себе и свега, само да би истински служио Богу.

Не могу сад да се сјетим који је то тачно примјер из житија, тј. који је светитељ у питању, али знам да је био случај човјека који је призвао демоне и као врач пружао магијске услуге; када је једном послао демона на дјевојку хришћанку, демон се вратио и напао на њега. Спасао се призивајући Господа. Пошто ово препричавам по слабом сјећању, можда негдје и погријеших. Али мислим да је то познат примјер из житија, па нека ме неко допуни и исправи ако треба. Тренутно, мени се чини да је и то доста сличан примјер овом младићу.

Имам књигу једног америчког православног свештеника, Џејмса Бернштајна, у којој излаже своје обраћење из јудаизма у православље. Ни његово обраћење није било тренутно, него су му протекле многе године у неправославним протестантским заједницама док није дошао до Цркве. Да ли то значи да је његово прво обраћење, у коме је повјеровао у Христа као Бога и у истинитост Јеванђеља било безблагодатно?

Далеко било да ја заговарам некакав "лако ћемо" приступ по коме би испало да није од животног значаја бити православан. Али бојим се да не одемо у фарисејство гнушајући се сваког човјека који уз вјеру у Христа није одмах примио и православље. Уосталом, мени се чини да је он боље схватио суштину вјере од многих православних - док он говори о вјери, милости, покајању и праштању, многи од нас се сатраше распредајући о томе да ли треба служити отворених или затворених двери, да ли служити треба на српском или на црквенословенском и томе слично. Чини ми се да би Господ, када би дошао међу нас данас, рекао опет нешто као фарисејима: "Ово је требало чинити, а оно не заборављати."

Шта је, по теби, тај младић требало да учини да би открио Истину? И шта је Господ требало да учини - да га пусти да цркне од очаја у тој келији, зато што је у прелести?

Ево сад видим у међувремену постављене одговоре. Не могу да вјерујем, Јустинијане, какву окрутност заговараш. Значи, немогуће је да се њему као незнабошцу обрати Бог, ни на који начин? Не знам само како је Бог услишио молитве Нинивљана након проповиједи Јоне пророка... А они су били незнабошци и нису примили јудаизам... А апостол Павле и обраћање паганима у Атини ријечима: "видим да сте врло побожни" и "тог бога којег не знајући поштујете, Тога вам ја проповиједам". А којем Богу се молио Корнилије капетан и како су његове молитве услишаване кад није био ни хришћанин ни јудејац, него незнабожац (Дјела апостолска, 10. глава)? Нема шта, зилотски Бог никакве вапаје незнабожаца не прима, нек' цркне стока неправославна...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане, па нормално да је Бога призивао онако како је васпитаван и нормално је да се човек уплашио. То су били тренуци када се ломила његова дотадашња вера - уследио је глас: Призови Исуса. Тај детаљ је јако битан.

Ја не знам у чему ти овде видиш да је по среди превара? Да је човек био православни акета, па да не обраћамо пажњу - сви бисмо посумњали да је прелест. Међутим, о каквој је превари реч ако је човек у визији позван да призове Христа уместо Алаха? И о каквој је превари реч, ако је после тог догађаја престао дабуде муслиман и почео да верује у Христа (ма каква можда мањкава његова вера била)? Где је ту превара?

Брате Ацо, он на снимку говори да је то било пре 18 година, а са снимка се јасно види да је остао у некој харизматичној протестантској деноминацији. Да је он имао лични сусрет са Христом, тај би данас био православан. То је поента, не да се Бог не може не коме јавити изван Цркве, али онај коме се Бог јави, јавио му се да би га привео Истини, а не да би овај 18 година био остао неки харизматик.

Била је тема на форуму где је бивши муслиман нешто слично говорио што и овај муслиман,само овај је и свог деду муфтију превео у хришћанство,протестантизам!

Деда је умро а тај муслиман је тек посе неколико година примио Православље!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане, па нормално да је Бога призивао онако како је васпитаван и нормално је да се човек уплашио. То су били тренуци када се ломила његова дотадашња вера - уследио је глас: Призови Исуса. Тај детаљ је јако битан.

Ја не знам у чему ти овде видиш да је по среди превара? Да је човек био православни акета, па да не обраћамо пажњу - сви бисмо посумњали да је прелест. Међутим, о каквој је превари реч ако је човек у визији позван да призове Христа уместо Алаха? И о каквој је превари реч, ако је после тог догађаја престао дабуде муслиман и почео да верује у Христа (ма каква можда мањкава његова вера била)? Где је ту превара?

Брате Ацо, он на снимку говори да је то било пре 18 година, а са снимка се јасно види да је остао у некој харизматичној протестантској деноминацији. Да је он имао лични сусрет са Христом, тај би данас био православан. То је поента, не да се Бог не може не коме јавити изван Цркве, али онај коме се Бог јави, јавио му се да би га привео Истини, а не да би овај 18 година био остао неки харизматик.

Можемо само да наслутимо каквом хришћанству припада овај младић, јер он то експлицитно није казао. Ако није у Православљу не значи да неће некада бити. Божији промисао је нама често недокучив. На крају, можеш ли Богу забранити да спасе и једног "харизматичног" протестанта? Ако је могао разбојника, што не би и протестанта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако неко нађе пример из житија светих где је неко директно из стања обмане доспео у стање светлости нека нађео врло радо ћу то прочитати и усвојити.

Хммм, чек мало да видимо... А да, ево га један пример:

1. А Савле одобраваше његово убиство. А у тај дан постаде велико гоњење

на Јерусалимску цркву, и сви се расијаше по крајевима јудејским и

самаријским, осим апостола.

2. А људи побожни сахранише Стефана и учинише над њим велики плач.

3. А Савле је пустошио Цркву, улазећи у куће и силом одвлачећи људе и

жене предаваше их у тамницу. (Дап. 8, 1-3)

1. А Савле, још дишући пријетњом и убиством на ученике Господње,

приступи првосвештенику,

2. И затражи од њега посланице у Дамаск за синагоге, да ако кога нађе који

је од овога Пута, и људе и жене, свезане доведе у Јерусалим.

3. А кад путоваше и дође близу Дамаска, изненада обасја га свјетлост са

неба,

4. И паднувши на земљу чу глас гдје му говори: Савле, Савле, зашто ме

гониш?

5. А он рече: Ко си ти, Господе? А Господ рече: Ја сам Исус којега ти гониш,

(тешко ти је против бодила праћати се.

6. А он дрхтећи од страха рече: Господе, шта ћу да чиним? А Господ му рече),

него устани и уђи у град, па ће ти се казати шта треба да чиниш.

7. А људи који путоваху с њим стајаху нијеми, чујући глас, а никога не

видећи.

8. А Савле устаде са земље и отвореним очима својим никога не виђаше. Они

га узеше за руку и уведоше у Дамаск. (Дап. 9, 1-8)

Извињавам се ако је подсећање преопширно, сви ово имамо негде при руци, али лакше је овако када се не тражи.

Неоспорно је  драги брате Јустинијане да овај човек није преобраћен у православног хришћанина. Па ипак, да ли би се ти усудио да порекнеш могућност да је управо овако могао боље да послужи Божјем плану. Ја бих и даље радије остао на позицији да не знам, него да хулим осудом по нечему, што барем има шансе да буде аутентични сусрет с "Пастиром добрим" који је спасао заблуделу овчицу, а затим изабрао и стадо којем ће је одвести (а то стадо из наше перспективе МОЖЕ и МОРА да буде ЈЕДИНО Једна, света, саборна и апостолска Црква - дозволи Христу да можда зна и више и боље од онога што је следујући ИКОНОМИЈИ СПАСЕЊА открио својој Цркви - или мислиш да је нама ОБАВЕЗНО и ОТКРИВЕНА пунота истине, само зато што поседујемо ПУНОТУ спасења?).

Па ти си баш застранио! Обавезно на исповест због овога! Ово што си рекао је хула на Духа Светога. :0104cheesy:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Aleksandre,razumijes li ovoga:):

Bas bih voleo da snimim mog brata Abdulveduda (bivseg Vladimira) iz Sarajeva koji je hvala Allahu primio islam prije par godina. On je,znate, studirao filozofiju,bio jedan od najboljih studenata na univerzitetu i polako uz proucavanje i iskrenost dosao do istine. Pricao mi je bas potresnu pricu.Kaze: Primio sam islam,obavio svoju prvu vecernju molitvu... sest mjeseci sam krio da sam musliman.Na kraju,nisam vise mogao da izdrzim i pozvao sam svog rodjaka i prijatelja Srdjana (tako mu je bilo ime koliko se sjecam) sa namjerom da mu priznam da sam postao musliman. Sjedeli smo u nekom restoranu kada sam ja konacno odlucio da mu kazem: Poceo sam da govorim: Srdjane, ja sam primio isl..., nisam uspeo ni da zavrsim recenicu a on me preduhitrio i rekao: Brate,i ja sam primio islam i krijem to vec duze vrijeme :0104cheesy:

Pokusacu da kontaktiram Abdulveduda (ranije Vladimir) da vam ovdje lijepo preprica svoj put ka spoznaju istine i primanju islama. On ce vam to bolje objasniti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рецкруит, није тема да се прегањавамо где има више прелетача. Дискутујемо о искуству човека са уводног клипа. Као што видиш, расправа иде у смеру шта мислимо o његовом искуству, о догађају који се збио. Није намера да ширимо пропаганду о преласку из вере у веру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo hoću ovde javno da priznam......

Već određeno vreme kontam da pređem na islam..... I sve sam dobro izvagao, ali nekako ne mogu da nađem pravo ime.....? Mislim, nekako mi se ne sviđa npr. Abdulveduda...... Kako se to izgovara uopšte? Dobro, mogu da te zovu Abi od milja  :0104cheesy: .... Ili Abdi..... Ali nije to to.....

Svaka sugestija oko imena je dobro došla.... Hvala unapred......

PS. U vezi ovog filmića.... nešto mi ne štima tu kako treba.... Prvo mi je zasmetlo to što nije rekao u kojoj Crkvi se krstio.....? Pa onda onaj momenat napada zlih duhića  0110_hahaha ..... I onda najgori momenat, nakon prvog puta kada mu se Hristos javio, on se posle toga 14 dana molio Alahu.... Nešto nije kako treba, ali ja, šta a se radi ......

Abdulveduda  greengrin ..............

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...