Jump to content

Потресно искуство обраћења у хришћанство бившег муслимана


Препоручена порука

    Не желим никога да повредим својим речима, али интересантно је да иако доста времена проводим по манастирима, нигде нисам запазио толико призива на монашку литературу и монашки начин живљења, као што је то међу браћом и сестрама који живе у свету.

    Монаси и монахиње су дивни људи који су свој начин подвига одабрали сами,и врло често ми је непријатно, када изражавају своје ИСКРЕНО дивљење нама који смо у свету, одолевамо толиким искушењима,налазимо начина да и поред световних обавеза што редовније присуствујемо Светим Литургијама,односно, скоро сасвим исте "тежине" подвиг имамо, ако не и тежи....то су њихове речи...

    Када то монаси и монахиње говоре, заиста је интересантно сазнати разлог због кога људи из света, укоравају осталу браћу и сестре у Христу, позивајући се очигледно на имагинацију? pravopop

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 147
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Види се да си понесен харизмом тешке аскетске монашке литературе,али мораш имати у виду да овај човек, у тим тренуцима  и сав свој живот  ,у мухамеданству и да он благе везе нема шта је Хришћанство а још мање шта је смирење и сличне ствари...

Оптужујеш човека за нешто што он није имао прилику нигде да чује а камоли да научи и примени

Хоћемо ли и монашку литературу мачку о реп?

Ако се односи на део када је овај човек спознао Христа,онда ДА ,можеш слободно да је окачиш мачку о реп  pravopop

Ма нисам ни сумњао.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види се да си понесен харизмом тешке аскетске монашке литературе,али мораш имати у виду да овај човек, у тим тренуцима  и сав свој живот  ,у мухамеданству и да он благе везе нема шта је Хришћанство а још мање шта је смирење и сличне ствари...

Оптужујеш човека за нешто што он није имао прилику нигде да чује а камоли да научи и примени

Хоћемо ли и монашку литературу мачку о реп?

Ако се односи на део када је овај човек спознао Христа,онда ДА ,можеш слободно да је окачиш мачку о реп  pravopop

Ма нисам ни сумњао.

Језус,Марија  229229229
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

Није истина,погледај поново клип,он је молио Бога да га спаси па је чуо глас !

Можда је то био анђео чији се глас чуо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U vezi snimaka ponovo rođenog brata, imam neka pitanja:

na početku prve snimke, on govori o svom životu dok je bio musliman, govori o tome kako se borio sa džinima (duhovima) i kako je stekao moći.

U vezi ovoga pitam...on o tome sada kada je hrišćanin govori kao o nekoj realnosti, jer je to nešto što mu se definitivno dešavalo. Kako to da se ovom prilikom mešaju dve realnosti. Islamska (duhovi-džini, moći lečenja) i hrišćanska (Gospodnje ukazanje)? Zar se ne može u oba slučaja raditi o prelesti, to jest o ukazanju nečastivog? Ovo priznavanje islamske i hrišćanske stvarnosti me podseća na sedenje na dve stolice, a to se u Gospodnjem vrtu ne može.

S druge strane ovo ukazanje mi je karakteristično za one koji nisu iz stada. Karakterističan primer mi je Savle – potonji Pavle.

Druga stvar koja me zbunjuje jeste njegova nevera u Islam. Iako on govori o svojoj dubokoj religioznosti kao muslimana, on isto tako navodi i primer kako je nakon problema koje je imao, dve nedelje se molio Alahu da mu da odgovor. Kako odgovora nije bilo, on se zapitao da li je  uopšte u pravu i na čemu se zapravo zasniva njegova vera, kada mu Alah ni nakon dve nedelje ne daje odgovor.

Ja se pitam, zaista koliko je to religiozan musliman bio. Poredim to sa uzaludnim vapajima ko zna koliko miliona hrišćana, našem Bogu, koji na svoje molitve ne dobijaju odgovor, pa im to ne smeta da i dalje budu Božija deca.

Ovaj brat je verovatno sada ubeđeniji hrišćanin nego mnogi koji su rođeni kao takvi, i njegovo svedočenje mi je veoma prijalo, jer jeste na neki način milovanje po ušima.

Ono što je meni ipak simptomatičnije jeste to da uglavnom svi konvertiti u bilo koju drugu religiju su upravo takvi. Veći posvećenici i praktikanti vere od onih koji su u njoj rođeni.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

Није истина,погледај поново клип,он је молио Бога да га спаси па је чуо глас !

Можда је то био анђео чији се глас чуо...

У праву си, брат Лопез изгледа није пажљиво погледао клип.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

Не мпжеш поредити искуства светих и утврђених у вери са искуством човека који из незнабоштва ступа у хришћанство.

Друго, зашто не сила? Зар се није са Силом, са самим Богом рвао Јаков? Ишчашио човек колено рвећи се у сну са Богом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

e sad stvarno zezas.......... NEKO NA SILU DA NATERA COVEKA DA PRIMI HRISCANSTVO?????

aj ne zezaj... uostalom onaj bezi od Imena Gospodnjeg...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? 0442_feel

e sad stvarno zezas.......... NEKO NA SILU DA NATERA COVEKA DA PRIMI HRISCANSTVO?????

aj ne zezaj... uostalom onaj bezi od Imena Gospodnjeg...

Изгледа да је и ђаво отупавио начисто! :0104cheesy: Шта ћеш, стигла и њега старост. sFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

Није истина,погледај поново клип,он је молио Бога да га спаси па је чуо глас !

Можда је то био анђео чији се глас чуо...

Не тачно. Погледај и ти сви остали боље, ствар је у томе што нико није обраћао пажњу на детаље и зато се погрешно тумаче овај видео.

Момак је био у ћелији када је осетио да неки дух у њој борави. Покушао је до тад његовим уобичајеним моћима да га отера, али му није успело, затим је почео да користи све могуће моћи коју му је дао ислам, па да дозива алах и на крају је повикао "Боже помози". Е ти си ово "Боже помози" схватио да он призива Господа, али не он је то узвикнуо као муслиман дакле алаху је био упућена молба, и тек тад је чуо глас који каже "позови Исуса". Дакле какав ангео, какво обраћање Богу....

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

e sad stvarno zezas.......... NEKO NA SILU DA NATERA COVEKA DA PRIMI HRISCANSTVO?????

aj ne zezaj... uostalom onaj bezi od Imena Gospodnjeg...

Аман, хришћанство је данас широк појам, и односи се и на пентекосталце и остале харизматиче покрете. Нека неко погледа пентекосталце који на својим службама помињу име Господње па нека каже који дух стоји иза њихових служби. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане, па нормално да је Бога призивао онако како је васпитаван и нормално је да се човек уплашио. То су били тренуци када се ломила његова дотадашња вера - уследио је глас: Призови Исуса. Тај детаљ је јако битан.

Ја не знам у чему ти овде видиш да је по среди превара? Да је човек био православни акета, па да не обраћамо пажњу - сви бисмо посумњали да је прелест. Међутим, о каквој је превари реч ако је човек у визији позван да призове Христа уместо Алаха? И о каквој је превари реч, ако је после тог догађаја престао дабуде муслиман и почео да верује у Христа (ма каква можда мањкава његова вера била)? Где је ту превара?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је имао заиста сусрет са Богом, то се јасно види и само показује колика је велика и превелика милост Божија. Овај човек је имао искуство живога Бога Исуса Христа.

Хвала Ацо на овом дивном снимку.

По чему је ово био сусрет са Богом? Може ли се ово искуство упоредити са неким сличним из житија светих? Јесте пратили добро оче када је рекао да пре појаве "Христа" нека га је сила шчепала за врат говорећи му да призове име Исусово? Пази те, нека "сила га је ухватила за врат" и наредила да призове име Исусово!!! Када и где се Господ у оваквом бунилу некоме јавља при томе га гушећи? Не знам волио бих да неко одговори због чега је ово указање Божије? :0104cheesy:

Не мпжеш поредити искуства светих и утврђених у вери са искуством човека који из незнабоштва ступа у хришћанство.

Друго, зашто не сила? Зар се није са Силом, са самим Богом рвао Јаков? Ишчашио човек колено рвећи се у сну са Богом.

Где ћеш сад ти поредити једног праведника Божијег са једним незнабожцем, као и то да се јаков није рвао да би поверовао.  Јаков је отац Израиља, и његов сан је праслика односа Израиља са Господом кроз векове до Христа.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...