Jump to content

Зашто наслеђујемо последице Прародитељског греха?


Препоручена порука

To je ono sto je i meni najpre palo na pamet. Medjutim, to resenje ne odgovara na moje pitanje posto nigde ne ukljucuje Boga. Hocu reci da je sustina tog objasnjenja da je nasledjivanje posledica pada jedna logicna nuznost... sem sto Bog nicemu ne robuje, pa je mogao da zaobidje i tu datost.

Da,šta je u stvari taj pad koji mi nasljeđujemo?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mi ne ispastamo zbog nesledja "necega" mi ispastamo zbog nasledja koje "nasledjuje" svaki covek svojim rodjenjem a ono je u tome da moze upotrebiti svoju slobodnu volju na koji got nacin pozeli. pogresnom upotrebom te slobode mi patimo i ispastamo. ta patnja je uzrokovana time sto se tu ustvari radi o promasaju cilja (grehu) te je patnja ne izbezni pratilac te i takve "slobode". dakle i ako se kaze da mi nasledjujemo nesto od Adama i Eve to nije u onom bukvalnom smislu....

Ti, ja i bilo ko drugi, bukvalno umiremo, tako da se radi o nasledjivanju u bukvalnom smislu.

Slazem se sa tobom da greh kao prekid zajednice sa Bogom i nas slobodan izbor da se ne ostvarimo kao Bozije ikone, nuzno povlaci i akualizaciju smrti, jer je sve sto postoji smrtno po svojoj prirodi i ne postoji bez zajednice sa Bogom, kao onim koji istinski postoji. I takva postavka potpuno stoji, kada govorimo o prvim ljudima. Ali ona ne objasnjava to sto svako od nas nema sansu da se nadje u ulozi nasih praroditelja.

Sto se tice Aleksandrovih reci, u njima ne vidim nista sporno i u potpunosti se slazem. Samo ne vidim kako su one povezane sa problemom o kome govorim.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je ono sto je i meni najpre palo na pamet. Medjutim, to resenje ne odgovara na moje pitanje posto nigde ne ukljucuje Boga. Hocu reci da je sustina tog objasnjenja da je nasledjivanje posledica pada jedna logicna nuznost... sem sto Bog nicemu ne robuje, pa je mogao da zaobidje i tu datost.

Pa ono i ne treba da ukljucuje Boga. Bog je stvorio sav zivi svet i on se vise ne mesa u mehanizme prirode koje je uspostavio.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ono i ne treba da ukljucuje Boga. Bog je stvorio sav zivi svet i on se vise ne mesa u mehanizme prirode koje je uspostavio.

Onda ne mogu da zakljucim nista drugo nego da nije pravedan. Meni nikakvo resenje ne pada na pamet.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja te stvarno ne razumijem Petre,

Evo dvije hiljade godina ljudi slave što su im opet otvorena vrata Raja

Samim tim ne postoji više praroditeljski grijeh

Vaskrsenjem Hristos je izveo iz Ada Adama i Evu,obnovio našu i cjelokupnu prirodu i obožio je

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto nasledjujemo posledice tudjeg greha. Da svako od nas ima istu priliku kao sto je i Adam imao, ja bih rekao ok i nema nikakvih problema.

Pa to ti je isto kako kada od predaka nasledis defektne i lose gene. A sto se prilike tice mozda bi je Bog i dao Adamovim potomcima Kainu i Avelju, ali oni nisu hteli nastavili su sa grehom.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takodje, u celoj ovoj prici postoji jos jedan problem.

Stvarajuci svet, Bog je zeleo da on postoji vecno kroz zajednicu sa njim, tako sto bi tvorevina slobodno izabrala tu zajednicu. U svrhu toga se odigralo stvaranje coveka po Bozijem liku, sto ce reci da je covek slobodan da odgovori na Boziji poziv u zajednicu i da, kao prvosvestenik tvorevine, ucestvuje u obozenju celokupnog sveta. Problem se nalazi u sledecem: cak i da je svako od nas imao Izbor nalik Adamovom, to predstavlja ozbiljan problem za obozenje tvorevine, kojoj i covek sam pripada. Naime, postavlja se pitanje: ko je u slucaju kad postoji vise Adama, prvosvestenik tvorevine? Ko je onaj ciji je izbor odlucujuci?

S jedne strane, za obozenje stvorenog sveta(a ne jednog njegovog dela) neophodan je jedan prvosvestenik tvorevine, dok s druge, to predstavlja negiranje slobode svakog coveka.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bože sačuvaj šta će ovo biti

Zar ne misliš da je isto pitanje Denica postavio kada je ugledao Božiji=Hristov plan za čovjeka??

Ajde primiri se malo,slušaj neku muziku,nešto razdragano

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja te stvarno ne razumijem Petre,

Evo dvije hiljade godina ljudi slave što su im opet otvorena vrata Raja

Samim tim ne postoji više praroditeljski grijeh

Vaskrsenjem Hristos je izveo iz Ada Adama i Evu,obnovio našu i cjelokupnu prirodu i obožio je

A zasto su uopste morala da budu zatvorena za danasnje ljude?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to ti je isto kako kada od predaka nasledis defektne i lose gene. A sto se prilike tice mozda bi je Bog i dao Adamovim potomcima Kainu i Avelju, ali oni nisu hteli nastavili su sa grehom.

Bog ne mora da sledi prirodne zakone.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...