Jump to content

Бирамо 5 најквалитетнијих православних презентација у Србији!

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Поставите линкове ка 5 православних презентација у Србији које по Вама треба да уђу у овај избор и то по:

-садржају

-дизајну

-функционалности

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Било би добро да се разврста по садржају, дизајну и функционалности.

Дакле нека ово буде шаблон:

Садржај:

1.

2.

3.

4.

5.

Дизајн:

1.

2.

3.

4.

5.

Функционалност:

1.

2.

3.

4.

5.

Циљ ове анкетице јесте подизање свести људи који уређују црквене презентације да је врло битно да презентација испуњава ове услове.

Ускоро покрећемо један нови сервис преко портала Поуке.орг који ће, надам се, итекако утицати на повећање квалитета православних презетација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. СВЕТОСАВЉЕ (3)

Испуњава сва три критеријума, што се тиче квалитетног и чистог православног и богатог садржаја. Дизајн је леп, функционалност је одлична, изузев малог минусчића код mail-liste која је мало непрегледна и функционише на старим методама хтмл група.

2. расколничке сајтове не рекламирамо на нашем форуму, Меда.

Испуњава такођер сва три критеријума, што се тиче квалитетног садржаја, лепог дизајна и функционалности сајта, једино га стављам испод светосавља због мање количине светоотачког материјала, а више пажња посвећена "цењеним" професорима и добротворима.

3. СМИРЕНОУМЉЕ (3)

Један врло добар блог са мноштвом светоотачких текстов. Леп избор садржаја, дизајна блога и функционалнсот на свом месту. Чиста тројка, пардон петица  1312_womens.

4. ПРАВОСЛАВНИ ОДГОВОР (2)

Одличан сајт са много доброг материјала. Дакле испуњава два критеријума, добар садржај, и функционалан сајт, само што дизајн није нешто претерано леп.

5. ПРАВОСЛАВЉЕ ДАНАС (1)

Један мало мање познат сајт квалитетног дизајна, али не баш богатог садржаја без редовнг ажурирања.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Јустинијане, од ових ниједан нема благослов (одговорност) Цркве и епископа....  :0104cheesy:

1. Да ли има негде дефинисано било каквим правилом да православна интернет презентација мора имати благослов неког од епископа? Можда иза многих сајтова стоји баш јака вера и љубав према Богу иако немају благолсов епископа.

2. Да ли свештеник или игуман манастира ("јако" духовно лице) може некоме дати благослов за израду презентације са православним садржајем (макар уз минималан пастирски надзор над истим) и да ли као у случају, по мом мишљењу убедљиво најквалитетнијег и најдушекориснијег православног WEB-a - сајта Светосавље.орг, свештеници могу бити иницијатори и уређивачи презентације без благослова неког владике. У случају Светосавља не мора да значи да нема благослов и то не мора бити истакнуто или познато свима. Ипак његовим радом и садржајима руководе свештена лица која су дугогодишњом службом Богу и људима и свепастирским радом показали ко су. Нека их добри Господ сачува и укрепи у све дане њиховог живота.

И не видим разлог зашто би млађане Поуке биле православне и квалитетније зато што имају благолсов епископа, а Светосавље неправославан или мање квалитетан сајт зато што можда (то нико од нас не зна) нема. Питам - нисам злонамеран. Свако добро желим свима.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Одмах ћу одговорити.

Благослов епископа повлачи са собом и одговорност уређивача код епископа и Цркве. Благослов је гарант да иза рада сајта стоји став и препорука Цркве.

Све остало може да буде "клизав терен", у духовном смислу, ако нема одговорности власника и одговорног лица сајта пред епископом и Црквом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Јустинијане, од ових ниједан нема благослов (одговорност) Цркве и епископа....  dada

Оче Љубо, па наш најбољи сајт светосавље води отац Љуба.  29dz8zk

Ако је он свештеник који има право руководити мирјанима, давати им савете упућивати их на литературу, то онда он има благослов свог епископа за пастирски рад. Ако има благослов епископа за пастирски рад онда и његов сајт на коме се ради само у дигиталном облику члини оно што се чини у стварном животу, то онда и тај сајт ради са благословм епископа, само без видно истакнутог.

Што се тиче осталих сајтова, сајт православни-одговор није сајт никаквог пастирског карактера тј на њему нема личних текстова самих аутора сајта, него је то сајт где се постављају преводи других аутора, што светих Отаца што других духовника и пастира Цркве данашњег времена. Тако да тамо нема ништа спорно. Тако је исто и са смиреноумљем и православљем данас.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одмах ћу одговорити.

Благослов епископа повлачи са собом и одговорност уређивача код епископа и Цркве. Благослов је гарант да иза рада сајта стоји став и препорука Цркве.

Све остало може да буде "клизав терен", у духовном смислу, ако нема одговорности власника и одговорног лица сајта пред епископом и Црквом.

Па добро. Може али и не мора. На крају крајева брзо се "провале" сајтови са екстремним ставовима, па се и та вест још брже прошири по овим електронским водама. Зашто неки православац не би могао имати православну презентацију? Мислим да је то ок, све док не злоупотребљава Цркву на било који начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Ок, ако ћемо тако, ја бих ипак суд препустио народу. http://lh3.ggpht.com/_so1vyrqTOLo/TAzefHGyyuI/AAAAAAAAAiw/bXKgXJ6a4fM/s1024/New%20Picture%20%289%29.jpg

Опет, понављам, све што нема благослов епископа, а благослов није нака случајна ствар, може да буде несигуран терен. Сетимо се се о. Жарака др. Гавриловића и његове недавне књиге .....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок, ако ћемо тако, ја бих ипак суд препустио народу. http://lh3.ggpht.com/_so1vyrqTOLo/TAzefHGyyuI/AAAAAAAAAiw/bXKgXJ6a4fM/s1024/New%20Picture%20%289%29.jpg

Квантитет не значи нужно и квалитет. Дакле тренутни рејтинг "производа" не значи да је исти и најквалитетнији. Иронија је данас код Срба што често више верују Шлицу и Пресу који им свакодневно индиректно раде о глави (и њиховој деци - да, да) него било ком православном или патриотском (нећу рећи националном да не би одмах било дрвље и камење) медију.

Фарма је најгледанија од свих тренутних заглуп масмедија "бисера" а ипак је софистицирано смеће, зар не? Истанчан осећај за истину и правду је карактеристика мањине и то ће, нажалост, увек тако бити.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Мислим да је овако одабрао православни народ и препознао оно што је православно.

А ако мене питаш Дражо, јесте да нису од неког престижа ти сајтови који си поменуо - Пресс и Блиц, али верујем ми, по мени је  много боље да љиди то читају, ако већ морају, него ли  Новинар.де, Борба за веру или Ихтус.... 1414_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако ко ишта иоле хоће озбиљно да ради у окриљу Цркве - о ма каквим публикацијама да се ради - тај ће тражити благослов надлежног архијереја. И они ће онда обзирније радити свој посао.

Они који хоће "слободу" и да пљују кога стигну - нит ће тражити, нит добити благослов.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ako smijem  reci da jedino od ovih linkova poznam svetosavlje i godinama mislim vec  ,stvarno su opsirni i navise mi se svidja sto imaju isto pitanja odgovore  svestenika ,a seit uredjuje brat zoran kolko znam ili uredjivao, veliki podviznik  tako da nebi rekla  da nije blagosloven taj seit ,al neznam kako to ide dal i ko mora to blagosloviti koji episkop ,valjda oni isto imaju u ameriki vladike  episkope,al slabo se razumijem u to ,jedino sto znam da brat zoran nebi  sigorno bez blagoslova tako neki seit sam  imao

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...