Jump to content

Ај сад лепо признајте !

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ајд болан сад лепо признајте који од вас уређује овај сајт :

http://www.putvjernika.com/

Мене ухвати неки страх кад уђох у тај сајт.

Страшне слике, свуда тероризам.

Нигде љубави, ни светла.

Шта ћете људи радити, када дође жетва?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zeljko malo bezobrazno pitanje!Ali odgovorit ću ti!Možda ubačeni elementi, mozda i ti sam.Ali pogledaj kako se na nepravdu rađa druga nepravda.Nažalost sav terorirzam izgleda je u islamu a gledajte sta uradiše juce sa humanitarnim brodovima.Gaza je najveći logor na svijetu a svijet u tome sudjeluje, Irak se bori za slobodu a oslobodioce nazivate teroristima takođe i u Afganistanu oslobodioci teroristi, onda ste i vi Sbi teroristi jer ste se borili braneći vas prag protiv Nato saveza, razmisli.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zeljko malo bezobrazno pitanje!Ali odgovorit ću ti!Možda ubačeni elementi, mozda i ti sam.Ali pogledaj kako se na nepravdu rađa druga nepravda.Nažalost sav terorirzam izgleda je u islamu a gledajte sta uradiše juce sa humanitarnim brodovima.Gaza je najveći logor na svijetu a svijet u tome sudjeluje, Irak se bori za slobodu a oslobodioce nazivate teroristima takođe i u Afganistanu oslobodioci teroristi, onda ste i vi Sbi teroristi jer ste se borili braneći vas prag protiv Nato saveza, razmisli.

Пријатељу погрешио си !

Нисам никога назвао терористом.

На шаљив начин сам поставио ову тему , види се по смајлију ...поред наслова теме.

Овај сајт пратим већ неко време, то је сајт вехабија , ви знате ко су они и шта заговарају, нема ту безобразлука никаквог с моје стране.

За коментар после мог нисам ја одговоран него онај ко га је поставио, али ни он није безобразан , човек је једноставно исказао свој први утисак на први погле тог сајта.

Што се тиче самог сајта , не можеш рећи да није милитантан са свим оним усликаним оружјем и позивима на шехидско саможртвовање и џихад.

Што се тиче опсаде области Газе , наравно да сам против било каквих санкција и опсаде јер смо и ми сами Срби овде преживели то исто од светских моћника и недао Бог никоме тако нешто.

Што се тиче напада Израела на хуманитарни брод, заиста не знам разлог напада, али не могу просто да верујем да је напад могуће оправдати као и убиства која су извршена на броду некаквим наводним исламским тероризмом с обзиром да је брод представљао хуманитарну акцију разних народа од којих већина нису муслимани.

Али ми није јасно зашто ми сад спочитаваш да сам на страни израелаца по овом питању?

Међутим на самом сајту се може видети антиизраелска пропаганда и то ни мало хумана.

Та ко да с једне стране позивати се на хуманост а с друге стране не бити хуман није праведно ни људски, не верујем да било која вера прописује лицемерје као кодекс понашања.

Друго знам да и код нас постоје (Срба) ултрадесни сајтови, који нису ни мало милостиви у односу на друге и другачије, али ми немамо таквих верских сајтова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче опсаде области Газе , наравно да сам против било каквих санкција и опсаде јер смо и ми сами Срби овде преживели то исто од светских моћника и недао Бог никоме тако нешто.

Што се тиче напада Израела на хуманитарни брод, заиста не знам разлог напада, али не могу просто да верујем да је напад могуће оправдати као и убиства која су извршена на броду некаквим наводним исламским тероризмом с обзиром да је брод представљао хуманитарну акцију разних народа од којих већина нису муслимани.

Ovo me podsjeća na ono kad je "prijatelj" branio prijatelja,pa će ti onaj prijatelj reći onom ko mu je udarao prijatelja: "E, hade ga sad udari ako smiješ!"- a udarač-tras!!-pa šamarom odalami bijenog. A, "prijatelj "će opet: "E hajdi sad ako smiješ...da te samo vidim!" (k`o biva brani ga). A razbojnik opet-tras!!-sad malo žešći šamar. Vidi ovaj bijeni da će popiti grdne batine ,pa veli: "Prijatelju moj, stani malo...nemoj me više braniti, hljeba ti i matere ti."

Naravoučenije: Kakva korist od osude zla ako se nešto konkretno ne poduzme.

"Ya Mukalibel kulub, sebbit kalbii ala dinik" - "O Ti, koji okrećeš ljudska srca, učvrsti moje srce u Tvojoj vjeri!"

Nema prednost Arap nad nearapom, niti obrnuto. Niti, jedna rasa nad drugom rasom, niti, nacija nad drugom nacijom; osim po jačini bogobojaznosti prema njihovom Stvoritelju Allahu Dželle Šanuhu!

Muhammed, sallallahu alejhi we selem, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji sabura (strpljiv) na vjeri biti poput čovjeka koji žar u svojoj ruci drži!“ (Tirmizi)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче опсаде области Газе , наравно да сам против било каквих санкција и опсаде јер смо и ми сами Срби овде преживели то исто од светских моћника и недао Бог никоме тако нешто.

Што се тиче напада Израела на хуманитарни брод, заиста не знам разлог напада, али не могу просто да верујем да је напад могуће оправдати као и убиства која су извршена на броду некаквим наводним исламским тероризмом с обзиром да је брод представљао хуманитарну акцију разних народа од којих већина нису муслимани.

Ovo me podsjeća na ono kad je "prijatelj" branio prijatelja,pa će ti onaj prijatelj reći onom ko mu je udarao prijatelja: "E, hade ga sad udari ako smiješ!"- a udarač-tras!!-pa šamarom odalami bijenog. A, "prijatelj "će opet: "E hajdi sad ako smiješ...da te samo vidim!" (k`o biva brani ga). A razbojnik opet-tras!!-sad malo žešći šamar. Vidi ovaj bijeni da će popiti grdne batine ,pa veli: "Prijatelju moj, stani malo...nemoj me više braniti, hljeba ti i matere ti."

Naravoučenije: Kakva korist od osude zla ako se nešto konkretno ne poduzme.

Е тек сад ништа не контам.

Ко каже да сам ја осудио поступак Израела?

Једноставно констатујем да не знам о чему се тачно ради , на броду нисам био и повод Израелаца не знам, такође сам рекао да не могу да верујем да је узрок овог Израелског напада био некакав исламски тероризам , јер нема логике...

Де леба ти , објасни ми како си ме нашао у свему томе?

Такође исто као и оно горње од Enizа, имам утисак да причамо различитим језицима па се не разумемо. sFun_bat

Покренуо сам ову тему, мало на шаљив начин, да би сте ви мени објаснили појаву овога сајта на интернет простору, а не да би разговарали о убијању на неком броду.

Дакле , какав је то сајт?

Зашто је толико милитантан?

Зар је то Џихад?

Не чух ли ја недавно од ваших учених теолога и муфтија како је џихад борба са самим собом , да би се човек поправио и кренуо бољим путем у животу.

А на овом сајту ипак видим да та прича изгледа служи само за мазање очију "кефирима" .

Затим оправдавање самоубистава наводним шехидским саможртвовањем, како се може овако милитантан ислам учинити привлачним некоме ко не зна ништа о исламу, овакав сајт и ове представе ће пре одбити човека , нормалног човека од ислама, може једино да привуче неке криминалце, сатанисте или самоубице, нормалног човека , поготово интелектуалца ће само да одбије.

Ето јел ба сад мало јасније шта зборим?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта, па Израел је суверена држава и има право да брани своју територију. Ти бродови нису имали дозволу за улазак у њихове воде и могли су без проблема да их потопе да су хтели. Ево снимка шта се заправо десило и можете да видите да су те војнике "хуманитарци" (са гас маскама!?) тукли металним шипкама, морали су да спасавају голи живот:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле , какав је то сајт?

Зашто је толико милитантан?

Зар је то Џихад?

Не чух ли ја недавно од ваших учених теолога и муфтија како је џихад борба са самим собом , да би се човек поправио и кренуо бољим путем у животу.

А на овом сајту ипак видим да та прича изгледа служи само за мазање очију "кефирима" .

Управо тако

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче опсаде области Газе , наравно да сам против било каквих санкција и опсаде јер смо и ми сами Срби овде преживели то исто од светских моћника и недао Бог никоме тако нешто.

Што се тиче напада Израела на хуманитарни брод, заиста не знам разлог напада, али не могу просто да верујем да је напад могуће оправдати као и убиства која су извршена на броду некаквим наводним исламским тероризмом с обзиром да је брод представљао хуманитарну акцију разних народа од којих већина нису муслимани.

Ovo me podsjeća na ono kad je "prijatelj" branio prijatelja,pa će ti onaj prijatelj reći onom ko mu je udarao prijatelja: "E, hade ga sad udari ako smiješ!"- a udarač-tras!!-pa šamarom odalami bijenog. A, "prijatelj "će opet: "E hajdi sad ako smiješ...da te samo vidim!" (k`o biva brani ga). A razbojnik opet-tras!!-sad malo žešći šamar. Vidi ovaj bijeni da će popiti grdne batine ,pa veli: "Prijatelju moj, stani malo...nemoj me više braniti, hljeba ti i matere ti."

Naravoučenije: Kakva korist od osude zla ako se nešto konkretno ne poduzme.

Е тек сад ништа не контам.

Ко каже да сам ја осудио поступак Израела?

Једноставно констатујем да не знам о чему се тачно ради , на броду нисам био и повод Израелаца не знам, такође сам рекао да не могу да верујем да је узрок овог Израелског напада био некакав исламски тероризам , јер нема логике...

Де леба ти , објасни ми како си ме нашао у свему томе?

Такође исто као и оно горње од Enizа, имам утисак да причамо различитим језицима па се не разумемо. greengrin

Покренуо сам ову тему, мало на шаљив начин, да би сте ви мени објаснили појаву овога сајта на интернет простору, а не да би разговарали о убијању на неком броду.

Дакле , какав је то сајт?

Зашто је толико милитантан?

Зар је то Џихад?

Не чух ли ја недавно од ваших учених теолога и муфтија како је џихад борба са самим собом , да би се човек поправио и кренуо бољим путем у животу.

А на овом сајту ипак видим да та прича изгледа служи само за мазање очију "кефирима" .

Затим оправдавање самоубистава наводним шехидским саможртвовањем, како се може овако милитантан ислам учинити привлачним некоме ко не зна ништа о исламу, овакав сајт и ове представе ће пре одбити човека , нормалног човека од ислама, може једино да привуче неке криминалце, сатанисте или самоубице, нормалног човека , поготово интелектуалца ће само да одбије.

Ето јел ба сад мало јасније шта зборим?

Ma sve mi je ,ba, jasno,ali ,eto, malo sam htio da ukažem kakvo je vrijeme i kakvi su inače ljudi kad treba da se zaustavi nasilje;iako nisam ni mislio tebe lično prozvati. Što se mene tiče korektni ste ljudi i vidim da imate volju i želju da se komunicira i razmjenjuju mišljenja i doista to cijenim. Pravi ste...Bog vam dao svako dobro. U svemu tome pokušavam reći: -Zašto inače bilo kakvo zlo?- i- Zašto samo osuda a ne podizanje na nivo i rješavanje na najbolji mogući način? Ali, mi to možemo samo onako i pričati i pričati a stvari se i dalje dešavaju kako ne bismo voljeli. Svaki normalan čovjek zna da ono što ne bi volio da mu čine ne čini to drugima. Ovo s moje strane nisu puste tlapnje. Tako razmišljam i doista bih volio da mir vlada svuda.

Što se tiče vjere,svako uzima onako kako mu odgovara;a vjera u kojoj jesam i kako je tumačim,prožima svaku poru ljudskog društva i uputa je kojim načinom života čovjek treba da živi da bi stekao Božije zadovoljstvo i spas,te boljitak u svakom pogledu. Ova vjera treba da se proučava i primi da bi je čovjek shvatio. Od forumanja na bilo kom forumu može se nešto i naučiti i razumjeti,a otprilike uvijek se neko nađe da pronađe nešto u šta će uprijeti prstom. Jedne prilike sam isto pisao da svako ima pravo na odbranu golog života i časti( pošto Zvonko i to primijeti),ali izgleda da pojedini imaju ekskluzivitet u tome...

Neću i ne želim reći da, izgleda,oni drugi i nemaju pravo na to. Ali,eto nemaju...oduzima im se to pravo.Zašto? Meni je jasno,a neka zaključi kako ko hoće...

U svemu ovome,cijenim vaš trud da se uspostavi normalan dijalog,ali se treba sagledati i uvažiti i druga strana;bez obzira kakve se predrasude imaju.

Vlade zemalja koje imaju vlast i sredstva mogu zaustaviti nasilja i ratove, ako ničim drugo, onda, uspostavljanjem održive ekonomije, te da ljude uposle korisnim poslom za sveukupnu dobrobit čovječanstva.

Eh,da je sve kao ovi razgovori. Destruktivne sile ne miruju. Dešavaju se stvari van našeg promišljanja i van našeg domašaja spoznaje. Zato je sve ovo kako jeste u svijetu... pa postavljamo pitanja "a što ovi ovako?" i "što oni onako?" Znaju oni koji to sve zakuhavaju...

Budite dobri,zdravi i veseli i širimo dobre vibracije. Osudimo ali i spriječimo zlo onoliko koliko je u našim psiho-fizičkim sposobnostima.  greengrin

"Ya Mukalibel kulub, sebbit kalbii ala dinik" - "O Ti, koji okrećeš ljudska srca, učvrsti moje srce u Tvojoj vjeri!"

Nema prednost Arap nad nearapom, niti obrnuto. Niti, jedna rasa nad drugom rasom, niti, nacija nad drugom nacijom; osim po jačini bogobojaznosti prema njihovom Stvoritelju Allahu Dželle Šanuhu!

Muhammed, sallallahu alejhi we selem, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji sabura (strpljiv) na vjeri biti poput čovjeka koji žar u svojoj ruci drži!“ (Tirmizi)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zeljko malo bezobrazno pitanje!Ali odgovorit ću ti!Možda ubačeni elementi, mozda i ti sam.Ali pogledaj kako se na nepravdu rađa druga nepravda.Nažalost sav terorirzam izgleda je u islamu a gledajte sta uradiše juce sa humanitarnim brodovima.Gaza je najveći logor na svijetu a svijet u tome sudjeluje, Irak se bori za slobodu a oslobodioce nazivate teroristima takođe i u Afganistanu oslobodioci teroristi, onda ste i vi Sbi teroristi jer ste se borili braneći vas prag protiv Nato saveza, razmisli.

Пријатељу погрешио си !

Нисам никога назвао терористом.

На шаљив начин сам поставио ову тему , види се по смајлију ...поред наслова теме.

Овај сајт пратим већ неко време, то је сајт вехабија , ви знате ко су они и шта заговарају, нема ту безобразлука никаквог с моје стране.

За коментар после мог нисам ја одговоран него онај ко га је поставио, али ни он није безобразан , човек је једноставно исказао свој први утисак на први погле тог сајта.

Што се тиче самог сајта , не можеш рећи да није милитантан са свим оним усликаним оружјем и позивима на шехидско саможртвовање и џихад.

Што се тиче опсаде области Газе , наравно да сам против било каквих санкција и опсаде јер смо и ми сами Срби овде преживели то исто од светских моћника и недао Бог никоме тако нешто.

Што се тиче напада Израела на хуманитарни брод, заиста не знам разлог напада, али не могу просто да верујем да је напад могуће оправдати као и убиства која су извршена на броду некаквим наводним исламским тероризмом с обзиром да је брод представљао хуманитарну акцију разних народа од којих већина нису муслимани.

Али ми није јасно зашто ми сад спочитаваш да сам на страни израелаца по овом питању?

Међутим на самом сајту се може видети антиизраелска пропаганда и то ни мало хумана.

Та ко да с једне стране позивати се на хуманост а с друге стране не бити хуман није праведно ни људски, не верујем да било која вера прописује лицемерје као кодекс понашања.

Друго знам да и код нас постоје (Срба) ултрадесни сајтови, који нису ни мало милостиви у односу на друге и другачије, али ми немамо таквих верских сајтова.

Povlačim što rekoh na početku pisanja, pojasnio si i vidim da nisam dobro razumio ono što si htio da kažeš.Na nepravdu koju neko čini rađa se nepravda.Po meni svaka oslobodilačka borba protiv okupatora je legitimna.Što se tiče odnosa prema Izraelu šta da se očekuje od muslimana koji gleda kako se njegova braća ubijaju od strane onih koji su preživjeli Holokaust.Ja ih prezirem ne kao ljude nego kao one koji ubijaju sve što je nejevrejsko tj necionističko.Ti ljudi su pokazali ko su i šta su.Krajnost u stavovima nigdje dobro ne donosi.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта, па Израел је суверена држава и има право да брани своју територију. Ти бродови нису имали дозволу за улазак у њихове воде и могли су без проблема да их потопе да су хтели. Ево снимка шта се заправо десило и можете да видите да су те војнике "хуманитарци" (са гас маскама!?) тукли металним шипкама, морали су да спасавају голи живот:

Ne mogu da vjerujem Zvonko, zar ima jedna država preavo da drži u logoru dva miliona ljudi , da ih iscrpljuje.Koja to država ima i u ime čega.Ali izgleda muslimani su u okruženju a oni nisu ljudi pa neka se ubijaju.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта, па Израел је суверена држава и има право да брани своју територију. Ти бродови нису имали дозволу за улазак у њихове воде и могли су без проблема да их потопе да су хтели. Ево снимка шта се заправо десило и можете да видите да су те војнике "хуманитарци" (са гас маскама!?) тукли металним шипкама, морали су да спасавају голи живот:

Ne mogu da vjerujem Zvonko, zar ima jedna država preavo da drži u logoru dva miliona ljudi , da ih iscrpljuje.Koja to država ima i u ime čega.Ali izgleda muslimani su u okruženju a oni nisu ljudi pa neka se ubijaju.

Немој тако, није лепо. Нико овде није вређао муслимане. Што се "логора" тиче, да се тај народ укључи у нормално израелско друштво и живот не би било никакавих проблема. Ситуација у Гази је веома слична као што је била ситуација на Косову - мањина не жели да се уклопи у државу у којој живи, већ се служи насиљем и терором. Они сами себе држе у логору.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта, па Израел је суверена држава и има право да брани своју територију. Ти бродови нису имали дозволу за улазак у њихове воде и могли су без проблема да их потопе да су хтели. Ево снимка шта се заправо десило и можете да видите да су те војнике "хуманитарци" (са гас маскама!?) тукли металним шипкама, морали су да спасавају голи живот:

Ne mogu da vjerujem Zvonko, zar ima jedna država preavo da drži u logoru dva miliona ljudi , da ih iscrpljuje.Koja to država ima i u ime čega.Ali izgleda muslimani su u okruženju a oni nisu ljudi pa neka se ubijaju.

Немој тако, није лепо. Нико овде није вређао муслимане. Што се "логора" тиче, да се тај народ укључи у нормално израелско друштво и живот не би било никакавих проблема. Ситуација у Гази је веома слична као што је била ситуација на Косову - мањина не жели да се уклопи у државу у којој живи, већ се служи насиљем и терором. Они сами себе држе у логору.

Da manjina kojoj pripada zemlja Palestinska, da većina koja želi od manjine da učini robove, da manjina koja se bori za svoju slobodu, da većina koja im uništava sve imetke djecu miuškarce, da manjima koja u nemoći koju ima pokušava da biološki opstane, da većina koja im i to nastoji uzeti i hranu zabraniti.Da treba stati na stranu većine jer su oni iste vjere kao oni na Kososvu, da manjina , šta oni više žele, i život goli im je nepotreban.E moj zvonko podsječas me na Kuranski citat: Oni svojim ustima mržnju iskazuju a ono što se krije u njihovim srcima je veće od toga.

Dovoljan nam je Allah a On voli pravdu a to što govoriš brate daleko je od pravde.

Koja legitimna država oni je oteše, koje pravo na odbranu a hranu nedaju da stigner, zar to nije terorizam , zar to nije zločin.Zar negiranje zločina bratac, nije saučesništvo u zločinu.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da manjina kojoj pripada zemlja Palestinska, da većina koja želi od manjine da učini robove, da manjina koja se bori za svoju slobodu, da većina koja im uništava sve imetke djecu miuškarce, da manjima koja u nemoći koju ima pokušava da biološki opstane, da većina koja im i to nastoji uzeti i hranu zabraniti.Da treba stati na stranu većine jer su oni iste vjere kao oni na Kososvu, da manjina , šta oni više žele, i život goli im je nepotreban.E moj zvonko podsječas me na Kuranski citat: Oni svojim ustima mržnju iskazuju a ono što se krije u njihovim srcima je veće od toga.

Dovoljan nam je Allah a On voli pravdu a to što govoriš brate daleko je od pravde.

Koja legitimna država oni je oteše, koje pravo na odbranu a hranu nedaju da stigner, zar to nije terorizam , zar to nije zločin.Zar negiranje zločina bratac, nije saučesništvo u zločinu.

То што пишеш није тачно. Свакога дана из Израела у Газу уђе око 100 камиона хране и остале цивилне робе. Нико тамо не гладује. Израел једино не дозвољава шверц оружја које палестински Арапи користе да убијају цивиле у јужном Израелу. Мржња је са њихове стране и проблем је са њихове стране. Нити им је било ко "отео државу", већ супротно - Израел се повукао потпуно из Газе и дао им да сами управљају својом територијом. И опет још већи хаос. Узгред, и Египат такође држи Газу у блокади јер им праве проблеме. Што њих не критикујеш?

Али ти то очигледно гледаш идеолошки, а не на основу чињеница... Узалуд пишем.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...