Jump to content

Преузмите бесплатно црквени и креативни календар "ЖРУ" за ЈУН 2010

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пост на уљу и риби није пост,  ми то зовемо постом, али то није пост.

То је разрешење од поста, разрешење на уљу, или на риби.

Тако да суботом и Недељом и Празницима се никада не пости, нити ће се постити.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 47
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Јој па где сте нашли од Руса да узимате правила поста...  :)

Испада по овом да се цео пост једе Риба, што се у СПЦ не практикује никако...

Наша правила поста другачије налажу...

дај типик, па ће да мењамо ако не ваља ...

Типик СПЦ је : " 3. Петровски пост - У току овог поста понедељак, среда и петак се посте на води; уторак и четвртак на уљу; а субота и недеља на риби. "

http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=2071〈=sr

а сваки дан добра дела sHa_sarcasticlol

радуј се

«Ево дана који је створио Господ, узрадујмо се и узвеселимо се у њему...».

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Баш је леп календар, ево га на мом деск топу.

Схватам га као поклон форума јер су ми оба детета рођена у јуну.

:0104cheesy:

Вечерас ће бити постављен још један ЖРУ календар. Их, што волимо када не можете да се одлучите који ћете.

Јави нам када идеш у породилиште, да појачамо молитву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да Г. Јаков заслужује да бива овде са својим календаром  :0104cheesy: :0104cheesy: :0104cheesy:

I jedan alternativni kalendar  :drugarstvo: .... za inat ovim ostalim kalendarcima  :0104cheesy: :0104cheesy: ....

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

Пост на уљу и риби није пост,  ми то зовемо постом, али то није пост.

То је разрешење од поста, разрешење на уљу, или на риби.

Тако да суботом и Недељом и Празницима се никада не пости, нити ће се постити.

smijem li onda svinjetinu nedeljom https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' />
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

нећу ,то је већ Бурманска кухиња ,а она ми не прија. Сматрам да је и уље и риба пост, поготову за почетника или слабог, свак треба да пости по благослову и по сопственој моћи, а искусни и јаки могу да живе и на нафори и причешћу... али је таквих мало, морамо се чувати "да на плећа народа не товаримо јарам који ни сами не можемо носити"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...