Jump to content

Погрешна веровања


Препоручена порука

ja verujem da kad neko umre(na bilo koji nacin ukljuc. i samoubistvo) on prestaje da postoji(apsolutno prestaje da postoji u svakom pogledu) tako da ne mogu da odgovorim na tvoje pitanje -jer odlazak kod Boga je nesto sto se ne uklapa u moj dozivljaj smrti.znaci kad umremo-mrtvi smo 101 posto  8)

??? ?? ?????

evo ovako-ja smatram da iz ugla ?oveka prestajemo da postojimo,zbog jedinstva duša-telo a apsolutno se slažem i verujem da u Božjem umu ili se?anju živimo,pre svega zbog vaskrsenja jer kad ne bi bilo vaskrsenja Bog nas ne bi ?uvao za turšiju  Shocked-e,sad da li je ?ovek svestan toga nakon što umre ili ne to ne znam .....nisam razišljao mada pro?itavši 1 post aleksandrov -zvu?i ok da jeste svetan  Cheesy

pokušah da budem kratak,uspeh ja da li?

p.s. e?? vidi??,izražavam se kao master yoda iz +star wars+

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????.

?????? , ???? ??? ????? ? ?????????, ????? ??????? ?? ???? ?????????.

?? ?? ?? ???? ?????? ????? ?? ????? ?? ????????? ? ??????...

?? ???? ?? ????? ???? ``Apocalipse now``??? ????? ????? ??????? ?? ??????????? ? ??????? ??????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако кажемо да се након телесне смрти не прекида однос који смо (и какав смо) успоставили са Животом, са Оним Који јесте, онда то подразумева свест. Какав је то однос ако нема свести? Међутим, то не треба претерано антропоморфизовати и стварати Платонове фантазије. Против тих фантазија и јесу писали свети оци, хотећи да "бесмртност душе" у паганском смислу излече од заблуда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????.

?????? , ???? ??? ????? ? ?????????, ????? ??????? ?? ???? ?????????.

?? ?? ?? ???? ?????? ????? ?? ????? ?? ????????? ? ??????...

?? ???? ?? ????? ???? ``Apocalipse now``??? ????? ????? ??????? ?? ??????????? ? ??????? ??????????.

?? ? ??? ?? ???? ?????????...    :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Mocarte,prvo niti je taj avatar Pravoslavan,niti je dada Pravoslavan,a i ovo ucenje nije Pravoslavno.

Ovo sto ste POGRESNO ucili na Fakultetu zadnjih desetetak  godina nikakve veze nema sa Pravoslavljem.DUSA JESTE BESMRTNA.Covek je u jednom momentu postao ,i od toga momenta on nikada vise NE PRESTAJE DA POSTOJI,samo materijalno telo umire,a DUSA JE SVO VREME SVESNA,i u trenutku telesne smrti,a i posle.

KAO I ANDJELI.Andjeli su isto stvoreni i od tada postoje kao besmrtni u vekove

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mocarte,prvo niti je taj avatar Pravoslavan,niti je crvenilo Pravoslavan,a i ovo ucenje nije Pravoslavno.

Ovo sto ste POGRESNO ucili na Fakultetu zadnjih desetetak  godina nikakve veze nema sa Pravoslavljem.DUSA JESTE BESMRTNA.Covek je u jednom momentu postao ,i od toga momenta on nikada vise NE PRESTAJE DA POSTOJI,samo materijalno telo umire,a DUSA JE SVO VREME SVESNA,i u trenutku telesne smrti,a i posle.

KAO I ANDJELI.Andjeli su isto stvoreni i od tada postoje kao besmrtni u vekove

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,776.0.html

dada

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao prvo, ja sam prof. i nemam nikakve direktne veze sa teološkim fakultetom....kao drugo...zašto avatar nije pravoslavan.....objasni......šta treba,da plače da bi bio pravoslavan.....kao treće,kaže se sve vreme a ne svo vreme...kao četvrto, ako je Bog stvorio bezuslovno besmrtnu dušu,stvorio je još jednog boga.....duša je potencijalno besmrtna tj. od našeg odnosa sa Bogom zavisi naša besmrtnost....toliko za sad....

a ovo za Mocarta da nije pravoslavan neću ni da komentarišem...nema smisla....šta znaš o Mocartu...da je bio kompozitor i to je to............ dada

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

za samo 3 poruke,odličan učinak...prva je kilometarska o ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА 2012 У ЛОНДОНУ И АНТИХРИСТУ.....druga glasi -Ko je ovaj umirovljeni Ep.Nikolaj.Odakle je. i treća je napad na moj cijenjeni avatar i lik i delo jednog Mocarta kao i na moj lični stav.........

napad na čoveka kiji je rekao-JEDINU utehu u životu mi predstavlja misao o tome da kada Gospod po drugi put dodje i mene će pogledati u mojoj bedi...............

eto za koga si rekao da je nepravoslavan.....je neću da tvrdim da je pravoslavan...ne,ne...samo da kažem da ne znaš baš koga komentarišeš................ 0205_whistling

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...