Jump to content

Мирашева шарада у Франкфурту

Оцени ову тему


Препоручена порука

Шири се НВО ЦПЦ: Оснива се „Одбор“ у Њемачкој

Од ИН4С-11 септембар, 2017
 
   

 
cpc-640x315.jpg

Поступком за оснивање тзв. Црквеног одбора Црногорске православне цркве за Њемачку, завршена је тродневна посјета делегације невладине организације ЦПЦ, с распопом Мирашем Дедеићем на челу, Црногорцима у Франкфурту.

„Проповјед“ ЦПЦ је служена у Украјинској православној цркви Св. Петра и Павла у Франкфурту, преноси Портал Аналитика.

У саопштењу ове НВО наводи се да је парох украјинске Цркве јереј Петро Боканов, као и прото Мирче Маринов из бугарске Цркве, понудио „црногорским православцима“ сваку помоћ.

У делегацији наводне Цркве су се, поред Дедеића, нашли и „архимандрит“ Борис Бојовић, „јереј“ Лав Лајовић, др Златко Булић – члан тзв. Митрополијског савјета.

  „јереј“ Лав Лајовић - из овога се види да је протестански теолог и пропагатор у ЦГ напредовао од "ипођакона", видети у теми "Секте" на Поукама.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

11.9.2017.

Истинитог обавјештења ради јавности и очувања лаковјерних од заблуде и преваре везано за посјету Франкфурту г. Мираша Дедеића, лажно представљаног као ”Михаила Митрополита црногорског” саопштавамо сљедеће:

Украјинска црква у Франкфурту у којој је Дедеић служио припада украјинској расколничкој групацији рашчињеног и ни од кога у Православној Цркви признатога Филарета Денисенка лажно представљаног ”патријарха Кијевског” челника и главног носиоца братоубилачког рата и братомржње у Украјини (који једини и признаје себи сличног Дедеића).

Пријем пак Дедеића од представника Бугарске Православне Цркве у Франкфурту, представља такође превару. Из саме изјаве Дедеића, види се да се ради о бившем свештенику лажнопроглашеног бугарског ”патријарха Пимена” који је у своје вријеме ”рукоположио” од Васељенске Патријаршије рашчињеног и под анатему баченог заједно са свим његовим сљедбеницима Дедеића.

Канонска Православна Бугарска Црква никада није Пимена признала за свог Патријарха као ни Дедеићево рукоположење, као уосталом и ниједна Православна Црква у свијету.

Као што је свима познато, њега је признала и регистровала полицијска станица у Цетињу, а форсира га нажалост и плаћа са својих идеолошких и партијских интереса, садашња власт у Црној Гори, подстичући тиме нове диобе у православном црногорском народу ширећи вјерску мржњу у њему, нарочито у црногорској дијаспори, до сада преко амбасаде Црне Горе у Аргенитини, а сада ево, и у Западној Европи.

Из Митрополије црногорско-приморске

 

 
 
© 1219-2016 Православна Митрополија Црногорско-Приморска
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...