Jump to content

+Атанасије (Јевтић): Боље да смо остали под окупацијом, него да радимо ово што наше власти раде

Оцени ову тему


Препоручена порука

Fiorentina

Vladika Vasilije Kačavenda je izgradio preko 200 Crkava i ne znam zašto to ima ikakve veze da li je neko nešto rekao pogrešno ili ne, kao što ti tvrdis sa imaginarnim Kosovom koje ako mi ne priznamo nije izgubljeno. Postoji realno stanje na terenu i tu vidimo da jeste, sad o toj duhovnoj dimenziji koja može da bude plod tuge i tako dalje nema potrebe govoriti jer to samoBog zna.

Ako si ti ponosnana na ove četničke pokrete koji su učestvovali u ratu u BiH onda ti i ja nemamo sta mnogo pričati.

Ako misliš da je ispravno što je pjevao četničke pesme, onda ti i ja imamo totalno različito shvatanje hrišćanske vjere i uloge Episkopa u Crkvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ronald рече

Fiorentina

Vladika Vasilije Kačavenda je izgradio preko 200 Crkava i ne znam zašto to ima ikakve veze da li je neko nešto rekao pogrešno ili ne, kao što ti tvrdis sa imaginarnim Kosovom koje ako mi ne priznamo nije izgubljeno. Postoji realno stanje na terenu i tu vidimo da jeste, sad o toj duhovnoj dimenziji koja može da bude plod tuge i tako dalje nema potrebe govoriti jer to samoBog zna.

Ako si ti ponosnana na ove četničke pokrete koji su učestvovali u ratu u BiH onda ti i ja nemamo sta mnogo pričati.

Ako misliš da je ispravno što je pjevao četničke pesme, onda ti i ja imamo totalno različito shvatanje hrišćanske vjere i uloge Episkopa u Crkvi.

Nije posteno i realno sve episkope SPC stavljati u isti kos. Ne mozemo Kacavendu i vl. Atanasija stavljati u istu ravan jer je to razlika kao nebo i zemlja. Zato i kazem, mani se drugih episkopa na ovoj temi nego hajde da zastanemo i zadivimo se i zahvalimo konkretno vl. Atanasiju i njegovim saradnicima na ovako divnom i konkretnom delu koje su napisali, preveli i ostavili nam u nasledje. Daj neka se srce malo raduje lepim i plemenitim ljudima i delima njihovim koji su u svaka vremena svetleli kao luce a narocito su danas potrebni vise nego hleb nasusni.

Ne znam ti za te tzv. cetnike iz BiH. Pricala sam o Cica Drazi i potomcima i postovaocima njegovih misli i dela a ja sam jedna od njih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Flor

U redu je za knjigu to niko ne spori, medjutim stalno se spominje vlast i njihova predaja KiM, ali i tu vlast biraju ljudi koji žive u Srbiji i idu u Crkvu, kao što su i prethodnu koja je takodje krajnje zanemarila KiM. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tacno. Zato treba siriti istinu i koliko je moguce razdvajati zito od kukolja da bi ljudi bili bolje informisani i donosili racionalnije odluke. Ja mislim da vl. Atanasije to jako dobro radi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...